اخبار سیاسی

شینکانسن؛ قطار سریع السیر ژاپنی که دنیای سفرهای ریلی را متحول کرد

قطارهای سریع السیر ژاپنی موسوم به شینکانسن که از سال 1964 کار خود را شروع کرده اند، نه تنها به این کشور کمک کردند تا پس از جنگ دوباره قد علم کند، بلکه منجر به توسعه اقتصادی نیز شدند.

3 تیر 1401

شرکت های حمل و نقلی تابعه وزارت راه مکلف به پرداخت سود سالیانه خود به صندوق توسعه حمل و نقل شدند

تهران (پانا) - در جریان آنالیز بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1401 مجلس شرکت ها و سازمان های دولتی تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل را مکلف به واریز سود قابل تقسیم سالیانه ناشی از فعالیت های خود تا سقف ده هزار میلیارد ریال به حساب صندوق توسعه حمل و...

30 خرداد 1401

ادامه آنالیز طرح تنظیم مقررات فضای مجازی بعد از تصویب بودجه

رضا تقی پور در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی با نام نو در کمیسیون مشترک به تصویب رسیده است، اضافه نمود: فرایند ادامه آنالیز طرح تنظیم مقررات فضای مجازی مطابق قبل دنبال می گردد.

21 خرداد 1401

عمران خان: آمریکایی ها می خواهند با پول، ملت پاکستان را به بردگی بکشند

نخست وزیر پاکستان گفت: آمریکایی ها می خواهند مخالفان دولت را به قدرت برسانند و با استفاده از پول، ملت پاکستان را به بردگی بکشند.

16 خرداد 1401

مکانیسم مجلس برای سرمایه گذاری بخش خصوصی جهت احداث نیروگاه در منطقه ها محروم

نمایندگان مجلس سازوکار احداث نیروگاه در منطقه ها محروم به وسیله بخش خصوصی و دولتی را مشخص کردند.

13 خرداد 1401

اقدامات لازم برای بورسی شدن سرخابی ها انجام شد

درحالی که مدیرعامل فرابورس از لزوم رعایت پنج شرط برای عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بازار سرمایه خبر داده است، اخیرا وزیر ورزش و جوانان در نامه هایی خطاب به رئیس سازمان خصوصی سازی و معاون اول رئیس جمهور خواستار انجام اقدامات لازم برای اجرای...

9 خرداد 1401

چرا بانک ها ضامن وام قبول نمی نمایند؟

به گزارش خبرنگاران، سخت گیری بانک ها برای پرداخت وام در زمینه معرفی ضامن افزایش یافته است. طی چند ماه گذشته بانک ها با بهانه کسری بودجه پرداخت وام های خود را به تاخیر انداخته بودند اما این روزها جدال شدیدی با تایید ضامن وام دارند.

24 اردیبهشت 1401

تور استرالیا: استرالیا 2 میلیارد دلار بودجه به تجاری سازی تحقیقات اختصاص داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، محور اصلی این سرمایه گذاری یک برنامه 10 ساله به نام شتاب دهنده مالی استرالیا (AEA) است که بر تجاری سازی شش حوزه دارای اولویت فراوری ملی متمرکز خواهد شد. این حوزه ها عبارتند از منابع و مواد معدنی حیاتی، غذا و نوشیدنی،...

20 اردیبهشت 1401

ترابی مسئله ای برای تمدید قراردادش ندارد، متوجه اعتراض استقلال نمیشوم

به گزارش خبرنگاران، رضا درویش در حاشیه نشست خبری آغاز واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال تهران گفت: ارزش برند یک باشگاه مربوط به اندازه نفوذ طرفدار آن تیم است که فکر می کنم قیمت مربوط به برند پرسپولیس و سهام آن باید بیشتر از اینها باشد.

17 اردیبهشت 1401

تور ارمنستان: گفت وگوی وزیر نیرو و سفیر نو ارمنستان درمورد برگزاری اجلاس همکاری مشترک

تهران (پانا) - در جریان ملاقات وزیر نیرو با سفیر تازه ارمنستان، طرفین درخصوص برگزاری هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های تجاری و مالی ایران و ارمنستان گفت وگو کرند.

13 اردیبهشت 1401

حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده فرهنگی ادامه دارد

حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده فرهنگی، هنری و رسانه ای تا خاتمه سال تمدید شد.

6 اردیبهشت 1401

جشنواره ملی موسیقی جوان راهی روشن به آینده موسیقی این مرزو بوم است

تهران (پانا) - معاون هنری وزیر در پیامی به جشنواره پانزدهم موسیقی جوان گفت جشنواره ملی موسیقی جوان راهی روشن به آینده موسیقی این مرزو بوم است، سرزمینی که همیشه صحنه نمایش استعدادهای جوانی است که موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می آموزند.

24 فروردین 1401

ادعای ترامپ در مورد حمله چین به تایوان پس از المپیک 2022

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه ای ادعا کرد که پکن در سال 2022 و پس از بازی های المپیک زمستانی به تایوان حمله خواهد نمود.

26 بهمن 1400

فرانسه و آلمان صاحب بالاترین شاخص پایدار گردشگری

کشورهای اروپایی شاخص اقتصاد پایدار گردشگری را رهبری می نمایند.

25 بهمن 1400

راه اندازی نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانش آموزان با نیازهای ویژه در تمامی استان ها

تهران (پانا) - رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در اولین نشست شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش و پرورش استثنایی استان خوزستان از راه اندازی نمایشگاه دائمی دستاوردهای دانش آموزان با نیازهای ویژه در تمامی استان ها اطلاع داد.

23 بهمن 1400

عربستان: توافق بلندمدت و فراگیر با ایران می خواهیم

ایسنا نوشت: وزیر خارجه عربستان ضمن درخواست حضور نماینده کشورش در مذاکرات هسته ای، گفت که امیدواریم این مذاکرات موفقیت آمیز باشد.

20 بهمن 1400

تورم آمریکا سال 2022 هم ادامه خواهد داشت؟

قیمت سهام روز آدینه در یک سطح بی سابقه در حالی به سرانجام رسید که سرمایه گذاران در آستانه نشست نهایی سیاست گذاری فدرال رزرو در سال آینده، از گزارش تورم کلیدی خودداری کردند.

26 دی 1400

تور دبی ارزان: دعوت وزیر خارجه امارات از امیرعبداللهیان برای سفر به این کشور

وزیر امور خارجه امارات عربی متحده در گفتگوی تلفنی با همتای ایرانی از وی برای سفر به این کشور دعوت کرد و گفت که کوشش برای برطرف مسائل در تبادلات تجاری دو کشور در جریان است.

18 دی 1400

تازه ترین شرایط تأمین سوخت در زمستان

تهران (پانا) - دولت سیزدهم که فعالیت خود را شروع کرد در بخش انرژی یکی از برنامه های کوتاه مدت را تأمین سوخت زمستانی اظهار داشت. این اولویت بخشی در پی ناترازی و خاموشی های زمستان سال گذشته رقم خورد، اما حالا خبرهایی به گوش می رسد که از موفقیت وزارت نفت در...

10 دی 1400

روابط دیپلماتیک چین با لیتوانی به سطح کاردار تقلیل یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ریانووستی، وزارت خارجه چین در بیانیه ای اظهار داشت که پکن به علت افتتاح دفتر نمایندگی تایوان در ویلنیوس، تصمیم گرفته است سطح روابط دیپلماتیک خود با لیتوانی را کاهش دهد.

8 دی 1400
تعداد: (276)