اخبار سیاسی

الهام علی اف: قره باغ متعلق به ماست

رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه اجازه پایمال شدن خون شهدایمان را نخواهیم داد، بیان کرد که ما از خاک خود دفاع می کنیم و قره باغ متعلق به آذربایجان است.

9 مهر 1399

مقتدایی: طرح توقف پروتکل الحاقی در دستور کار کمیسیون امنیت ملی ، صبر ایران نشان اقتدار است نه ناتوانی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کمیسیون امنیت طرح توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را برای ایجاد یک بازدارندگی در مقابل اقدامات خصمانه کشور های غربی را در دستورکار دارد.

6 مهر 1399

نهضت گازرسانی ایران تشریح شد

وزیر نفت در پیامی توییتری، نهضت گازرسانی جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

5 مهر 1399

تا خاتمه امسال 50 شرکت خصوصی بورسی می شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه تا چهار ماهه اول سال جاری معادل 13 هزار و 700 میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه اجرا شده است، از وارد شدن 50 شرکت خصوصی به بورس تا پایان سال جاری خبر داد.

3 مهر 1399

اولین دستور بذرپاش در ریاست دیوان محاسبات

رئیس کل دیوان محاسبات کشور دستور انجام تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را صادر کرد.

2 مهر 1399

سفیر آمریکا در کره جنوبی بالاخره سبیلش را تراشید!

سبیل هری هریس سفیر آمریکا در کره جنوبی جنجال برپا کرده بود چرا که بسیاری آن را یادآور دوران اشغال کره از سوی ژاپن خوانده بودند که طی آن ژنرال های امپراتوری ژاپن سبیلی مشابه هریس داشتند.

29 شهریور 1399

ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، کارلوس اسگاربی وون استنمان سفیر اروگوئه در ایران، با حضور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

27 شهریور 1399

اندونزی با وجود فشار آمریکا از روسیه جنگنده می خرد

سفیر اندونزی در روسیه بیان نمود علی رغم تهدیدهای تحریمی آمریکا، به فرایند اجرایی شدن قرارداد خرید تجهیزات دفاعی از روسیه ادامه خواهد داد.

27 شهریور 1399

خبرنگاران وزارت بهداشت افغانستان از خطر گسترش کرونا در عید قربان هشدار داد

کابل - خبرنگاران - سرپرست وزارت بهداشت افغانستان به مردم این کشور هشدار داد که از هرگونه تجمع و مراسم جمعی عیدقربان خودداری کنند و اشتباه عیدفطر امسال را تکرار نکنند.

25 شهریور 1399

افزایش 29 درصدی سهم روستاها از اشتغال کشور

خبرنگاران: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم بخش روستایی از اشتغال سالانه کشور از رقم سه درصد به 29 درصد افزایش یافت.

24 شهریور 1399

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن

فرابورس ایران محدودیت های جدید اوراق تسهیلات مسکن برای دو بانک دولتی را گفت.

24 شهریور 1399

آغاز سال تحصیلی جدید حضوری، غیرحضوری یا ترکیبی خواهد بود

وزیر آموزش و پرورش گفت: آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور می باشد، ولی کیفیت آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری، غیرحضوری یا ترکیبی قابل تغییر است و این بستگی به وضع مناطق خواهد داشت.

21 شهریور 1399

سند همکاری ایران و چین باعث شکست فشار حداکثری آمریکا می گردد

خبرنگاران- گروه بین الملل: تاریخچه قرارداد 25 ساله میان ایران و چین به سفر شیء جین پینگ رئیس جمهوری چین در بهمن ماه سال 94 به تهران باز می شود. زمانی که دو کشور بیانیه مشترک و رسمی را امضا کردند که در یکی از بندهای آن از اراده پایدار دو طرف برای گسترش همکاری...

20 شهریور 1399

خبرنگاران روسیه از آزمایش پیروز واکسن کرونا بر انسان اطلاع داد

مسکو - خبرنگاران - مدیر بخش پژوهش های پزشکی و بیوتکنولوژی دانشگاه سچینوای مسکو اظهار داشت: برای نخستین بار در دنیا آزمایش بالینی واکسن کرونا با موفقیت بر روی داوطلبان این دانشگاه به انتها رسید.

20 شهریور 1399

ترامپ در جهت روسای جمهور تک دوره ای

خبرنگاران- در 9 دهه گذشته، فقط چند رئیس جمهور آمریکا با شکست خوردن در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رئیس جمهور تک دوره ای در تاریخ آمریکا ثبت شدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با بعضی از این روسای جمهور شباهت هایی دارد.

18 شهریور 1399

لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست

رئیس سازمان امور مالیاتی درباره مشوق های مالیاتی از شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، اظهار کرد: اگر در پرونده و صورت حساب های مالی این شرکت ها شفافیتی دیده نشود، از این مشوق مالیاتی که عدم رسیدگی مجدد پرونده مالیاتی سال های قبل آن ها است، برخوردار نمی...

15 شهریور 1399

نخست وزیر ایتالیا به زودی به لبنان سفر می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا طی روزهای آینده به بیروت پایتخت لبنان سفر خواهد نمود.

13 شهریور 1399

پیشنهاد لیلاز به دولت: هزینه های عمرانی را افزایش دهید

سعید لیلاز در روزنامه ایران نوشت: نقشه راه سال هشتم دولت آقای روحانی باید چندین هدف را دنبال کند که دو بخش مهم آن کاهش نرخ تورم و افزایش هزینه های عمرانی از منابع دولتی است. دو بخشی که با خود فراوری و اشتغال و ثبات نسبی اقتصاد را به همراه خواهد داشت.

10 شهریور 1399

برگزاری تورهای آشناسازی گامی در دوران هم زیستی گردشگری با کرونا

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمد قاسمی با بیان این خبر گفت: در اجرای منویات وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر ترویج گردشگری داخلی در همزیستی با کرونا با هدف ایجاد نشاط اجتماعی از یک سو...

9 شهریور 1399

وعده کره شمالی برای ایجاد نیروهای بیشتری برای مقابله با تهدیدهای آمریکا

وزیر خارجه کره شمالی با اشاره به اینکه دیدار دو سال قبل رئیس این کشور با رئیس جمهور آمریکا منجر به بهبود روابط دو کشور نشده است، وعده داد، پیونگ یانگ نیروهای قابل اتکای بیشتری علیه تهدیدهای نظامی واشنگتن ایجاد کند.

6 شهریور 1399
تعداد: (113)