فرهنگ و هنر

آشنایی با حال و هوای ترکیه در ماه رمضان

ماه رمضان، ماه خیر، برکت و عبادت برای مسلمانان است و باعث اتحاد در جوامع مختلف مسلمانان می گردد. ماه رمضان در ترکیه نیز همانند دیگر کشورهای دارای جمعیت مسلمان، بر اساس سنت و عرف مخصوص همان منطقه برگذار می گردد. مردم ترکیه در زبان مادری این ماه را همانند...

26 اردیبهشت 1400

برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی در استان قزوین

آیین اختتامیه سومین جشنواره ادبی محراب عاشقی استان قزوین با رویکرد فراوری محتوا با موضوع نماز و نیایش در فضای مجازی برگزار گردید.

21 اردیبهشت 1400

لیگ عدالت؛ قدرت های فلش و آکوامن چالشی مشترک برای آن هاست

لیگ عدالت زک اسنایدر نشان می دهد که چرا قدرت های ماورایی فلش و آکوامن، آن ها را ملزم به پوشیدن لباس ابرقهرمانی می نماید.

19 اردیبهشت 1400

راه اندازی خانه های خلاق حمایت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز کرمی گفت: خانه خلاق، همانگونه که از نام آن پیدا است، خانه و پلتفرمی برای استقرار و رشد شتابدهنده های تخصصی حوزه های صنایع فرهنگی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، استارت آپ ها و شرکت های خلاق مرتبط با...

18 اردیبهشت 1400

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

باران کوثری که این روزها مشغول بازی در سریال ملکه گدایان است به ویروس کرونا مبتلا شد.

15 اردیبهشت 1400

اعلام برندگان جایزه پِن آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت رسمی پِن، هیئت داوران جایزه قلم آمریکا برندگان این جایزه برای سال 2021 را اعلام کردند؛ جایزه ای که هر ساله به معرفی نویسندگان بااستعداد و باتجربه معاصر از جمله نویسندگان کتاب اولی و آنانی که تأثیر ماندگاری بر ادبیات...

13 اردیبهشت 1400

مردم در سفر های نوروزی امسال، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند

ولی تیموری پیش از ظهر امروز شنبه 7 فروردین 1400 با همراهی سید جواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری و تعدادی از مدیران فرودگاه مهرآباد و نیز ایستگاه راه آهن تهران، ضمن بازدید از بخش های مختلف، بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی تاکید کرد.

10 اردیبهشت 1400

خبرنگاران تصمیم ستاد ملی کرونا درخصوص ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه ابلاغ شد

تهران- خبرنگاران- معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور از ابلاغ تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد ترددهای مسافری مرتبط با ترکیه اطلاع داد و گفت: مقرر شد وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لغو تورهای ترکیه را به شرکت های گردشگری ابلاغ کند.

3 اردیبهشت 1400

ترکیه به دنبال تثبیت حضور در لیبی

حمایت از دولت وفاق ملی و سیاستمداران نزدیک به گفتمان حزب عدالت و توسعه برای ترکیه تبدیل به یک هدف راهبردی شده اما هنوز هم معین نیست که تقسیم قدرت و ساختار سیاسی آینده در این کشور به چه شکلی خواهد بود.

27 فروردین 1400

کرج را به جنگلی از سیمان و آهن تبدیل نموده اند!

خبرنگاران/البرز یک پژوهشگر مدیریت شهری با بیان اینکه متاسفانه نگاهی گذرا به شهر کرج، جنگلی از رویش هندسی سیمان و آهن را به رخ می کشد، گفت: کیفیت پایین بناها شهر را به پدیده ای کلنگی وکوچه ها را به کارگاه دائمی تبدیل و آسایش شهروندان را سلب نموده است. ...

20 فروردین 1400

شبکه های اجتماعی باعث پرخوری بچه ها و نوجوانان می شوند شبکه های اجتماعی باعث پرخوری بچه ها و نوجوانان می شوند

یک سوال همیشگی درباره استفاده از شبکه های اجتماعی این است که آیا گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و تماشای تلویزیون می تواند منجر به چاقی و پرخوری گردد یا خیر؟ تحقیقات جدید نشان می دهد این احتمال بسیار پررنگ است.

19 فروردین 1400

جایگاه استراتژیک ایران در فرایند صلح افغانستان

خبرنگاران، گروه بین الملل - وحید پورتجریشی: کشور افغانستان از حدود دو دهه پیش به این سو، یکی از عرصه های مهم رقابت سیاسی - تجاری میان هند و چین بوده است. در جریان حمله نظامی آمریکا به افغانستان در سال 2001، هندی ها بسیار از این موضوع شادمان بودند که خاتمه...

15 فروردین 1400

شروع افتتاحیه های اسفند ماه از ایستگاه متروی شهید محلاتی خبرنگاران

مدیرعامل شرکت متروی تهران در بازدید میدانی از فرآیند تجهیز و تکمیل 7 ایستگاه در شرف افتتاح خطوط 6 و 7، آخرین شرایط عملیات اجرایی و مراحل پایانی آماده سازی ایستگاه های مورد نظر را همراه با پیمانکاران و مجریان خطوط مربوطه مورد بررسی قرار داد.

14 فروردین 1400

خودکشی صدابردار عشایر

خبرگزاری خبرنگاران- صدابردار فیلم سینمایی عشایر که هفته گذشته جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم را گرفت، در سن 35 سالگی خودکشی کرد.

7 فروردین 1400

نشست ماهیت نمایشگاه؛ تخصیص یارانه و تاثیر آن بر بازار نشر برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران ، با توجه به برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ایبنا با اتکا به سنت نقد و گفت وگو، سلسه جلسات بررسی عملکرد و ارزیابی این رویداد را در ابعاد مختلف آن اعم از اجرایی، فنی، صنفی، حمایتی و رسانه ای، با حضور کارشناسان و اهالی صنعت...

3 فروردین 1400

صدای بچه ها؛ نگاهی به ادبیات کودک و نوجوان بررسی می شود

به گزارش خبرنگاران ، یازدهمین نشست از سلسله نشست های مسئله کودکی با عنوان صدای بچه ها؛ نگاهی به ادبیات کودک و نوجوان برگزار می شود.

3 فروردین 1400

تعبیر خواب خون - دیدن خون در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب خون از دیدگاه معبرین اسلامی غم و اندوه و از نظر مفسرین غربی تجارب مشترک انسان هاست. با تعبیر دیدن خون در خواب، تعبیر خواب خونریزی، خون دماغ شدن، خون دادن و... با ادامه این مطلب همراه شوید.

29 اسفند 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 26 بهمن 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 26 بهمن را مشاهده می کنید.

28 اسفند 1399

سرفصل های درسی کرسی های زبان فارسی خارج از کشور بازنگری شد

معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی وزارت علوم از بازنگری سرفصل های درسی زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی کرسی های زبان ادبیات فارسی خارج از کشور اطلاع داد.

20 اسفند 1399

(تصاویر) توپ گمشده گلف در ماه پیدا شد

توپ گلف گمشده آلن شپرد (Alan Shepard) در ماه که ادعا می کرد مایل ها جابه جا شده است در تصاویر تازه بازسازی شده دیده شد در حالی که فقط 40 یارد (35 متر) جابه جا شده بود.

18 اسفند 1399
تعداد: (133)