پرطرفدارترین و کم طرفدارترین کمیسیون های تخصصی مجلس ، انتخاب چهره های مطرح کدام کمیسیون بود؟

به گزارش طرفداران رونالدو، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با 72 نماینده پرطرفدارترین و کمیسیون حقوقی و قضایی هم با 3 نماینده کم طرفدارترین کمیسیون های مجلس یازدهم هستند.

پرطرفدارترین و کم طرفدارترین کمیسیون های تخصصی مجلس ، انتخاب چهره های مطرح کدام کمیسیون بود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، طبق ماده 36 آئین نامه داخلی مجلس هریک از کنندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می کنند و با تعیین دو اولویت پیشنهادی، حداکثر تا سه روز پس از افتتاح دوره به هیأت رئیسه مجلس تحویل می دهند.

بر این اساس کنندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی برای عضویت در 13 کمیسیون مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که جزئیات آن در جداول زیر آمده است. بر اساس این گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با 72 داوطلب از کننده پرطرفدارترین و کمیسیون حقوقی و قضائی هم با 3 کننده کم طرفدارترین کمیسیون های مجلس یازدهم هستند.

1. کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری: 39 نفر از کنندگان مجلس عضویت در این کمیسیون را در اولویت اول یا دوم خود قرار داده اند که اسامی آنها در جدول زیر آمده است.

2. کمیسیون اجتماعی: 38 نفر از کنندگان این دوره از مجلس شورای اسلامی نیز کمیسیون اجتماعی را اولویت خود قرار داده اند که اسامی آنها به شرح زیر است.

3. کمیسیون اقتصادی: 44 نفر از کنندگان هم کمیسیون اقتصادی مجلس را اولویت خود قرار داده اند. اسامی کامل این افراد در جدول زیر آمده است.

4. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: پرطرفدارترین کمیسیون مجلس یازدهم با 72 کننده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است. اسامی کامل داوطلبان این کمیسیون در جدول زیر آمده است.

5. کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها: 25 نفر از کنندگان مجلس یازدهم اولویت خود را کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار داده اند که اسامی آن به شرح زیر است.

6. کمیسیون انرژی: 42 نفر از کنندگان مجلس یازدهم نیز ترجیح دادند که عضو کمیسیون انرژی باشند. اسامی کامل کنندگان داوطلب برای عضویت در این کمیسیون در جدول زیر آمده است.

7. کمیسیون برنامه و بودجه: پس از کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و صنایع و معادن، کمیسیون برنامه و بودجه با 58 نفر کننده شلوغ ترین کمیسیون مجلس یازدهم است.

8. کمیسیون صنایع و معادن: این کمیسیون پس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بالاترین تعداد کنندگان را در خود جای داده است. 67 نفر از کنندگان مجلس یازدهم کمیسیون صنایع و معادن را در اولویت اول یا دوم خود قرار داده اند که اسامی آنها به شرح زیر است.

9. کمیسیون بهداشت و درمان: 22 نفر از کنندگان مجلس یازدهم نیز کمیسیون بهداشت و درمان را اولویت خود قرار داده اند. اسامی این کنندگان به شرح زیر است.

10. کمیسیون عمران: 38 نفر از کنندگان این دوره از مجلس، کمیسیون عمران را در اولویت قرار داده اند. اسامی این کنندگان به شرح زیر است.

11. کمیسیون فرهنگی: این کمیسیون با 12 نفر یکی از کم تعدادترین کمیسیون های مجلس یازدهم است. اسامی کنندگانی که کمیسیون فرهنگی را در اولویت خود قرار داده اند به شرح زیر است.

12. کمیسیون قضائی و حقوقی: رکورد کمترین تعداد ثبت نام کنندگان در لیست کمیسیون قضائی و حقوقی است. تنها 3 نفر از کنندگان مجلس یازدهم ترجیح داده اند که کمیسیون قضائی و حقوقی را در اولویت خود قرار دهند که اسامی آنها به شرح زیر است.

13. کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی: 34 نفر از کنندگان مجلس یازدهم نیز کمیسیون کشاورزی مجلس را در اولویت خود قرار داده اند. اسامی این کنندگان در ادامه آمده است.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیشترین داوطلب را به خود اختصاص داده است اما می توان گفت به طور کلی کمیسیون های اقتصادی پر مشتری ترین کمیسیون ها در مجلس یازدهم هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 381

به "پرطرفدارترین و کم طرفدارترین کمیسیون های تخصصی مجلس ، انتخاب چهره های مطرح کدام کمیسیون بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرطرفدارترین و کم طرفدارترین کمیسیون های تخصصی مجلس ، انتخاب چهره های مطرح کدام کمیسیون بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید