نیویورک تایمز مدعی توافق ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام شد

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران، نیویورک تایمز در گزارش ادعایی خود می نویسد: در گفتگوهای غیرمستقیم وین، واشنگتن و تهران با تلاش برای لغو تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و کاهش سطح غنی سازی اورانیوم از سوی ایران موافقت کردند.

نیویورک تایمز مدعی توافق ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام شد

به نوشته این روزنامه، ایالات متحده و ایران از طریق واسطه ها توافق کردند که دو گروه کاری ایجاد شود تا هر دو کشور به توافق هسته ای 2015 بازگردند.

بر اساس این گزارش، در جلسه روز گذشته در وین، همه طرفین توافق کردند که یک کارگروه ایجاد کنند تا در مورد چگونگی بازگرداندن ایالات متحده به توافق برجام تلاش کند. این کار با لغو تحریم های اعمال شده علیه ایران از سوی آمریکا که در نتیجه خروج دونالد ترامپ از برجام علیه جمهوری اسلامی اعمال شده اند همراه خواهد بود.

در همین رابطه کار گروه دیگری نیز بر این امر متمرکز خواهد شد که چگونه می توان ایران را به تعهدات خود در برجام بازگرداند.

به نوشته نیویورک تایمز، میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی در وین، اعلام کرده که این دو گروه کار خود را آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته پیش از آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام رویترز در گزارشی، این نشست را به عنوان نقطه آغاز گفتگوهای غیر مستقیم میان ایران و آمریکا توصیف کرده بود.

به نوشته این رسانه، هم ایران و هم آمریکا فرانسه را به عنوان پیام رسان میان خود در نشست وین قبول دارند.

این در حالی است که مقامات ایرانی پیش از برگزاری کمیسیون مشترک برجام بارها اعلام کرده بودند در این نشست هیچ گونه مذاکره مستقیم یا غیر مستقیمی با طرف آمریکایی نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 894

به "نیویورک تایمز مدعی توافق ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز مدعی توافق ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید