نماینده روسیه: هیچ تماس مستقیمی میان ایران و آمریکا در نشست وین نخواهد بود

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرگزاری خبرنگاران- نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین با اشاره به این که مذاکره مستقیمی میان ایران و آمریکا انجام نخواهد شد، گفت که روسیه آماده است در صورت احتیاج تسهیل گر این مذاکرت باشد.

نماینده روسیه: هیچ تماس مستقیمی میان ایران و آمریکا در نشست وین نخواهد بود

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت وگو با این شبکه درباره مذاکرات روز سه شنبه وین که راجع به توافق هسته ای انجام خواهد شد، گفت که روسیه آماده است اگر از آن درخواست گردد، مذاکرات غیر مستقیم میان ایران و آمریکا را درباره توافق هسته ای تسهیل کند.

نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه در وین برگزار می گردد و اتحادبه اروپا هماهنگ نماینده آن خواهد بود. سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است به عنوان طرف ایجاد ارتباط عمل کند اما اولیانوف می گوید:این نفی نماینده امکان و ضرورت تماس ها به شکل های دیگر و بدون به زحمت انداختن نمایندگان اتحادیه اروپا نیست. ما مذاکرات را جایی که لازم باشد، بر اساس چگونگی تحولات تسهیل خواهیم کرد.

نماینده روسیه در وین همچنین اعلام کرد: هیچ تماس مستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا نخواهد بود. ایرانی ها که از تحریم ها رنج برده اند، آماده ارتباط مستقیم نیستند، دست کم نه در این مرحله.

او در ادامه توضیح داد که روسیه به عنوان عضوی از برجام، خواستار احیای کامل توافق بوده و آماده است تمام اقدامات لازم را که رسیدن به توافق هایی واقعی را تسهیل می نماید، انجام دهد.

پیشتر عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این باره گفته بود: ما در وین هیچ گونه مذاکره ای را با آمریکا چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک و کشورهای عضو 1+4 مذاکره می کنیم و خواسته و شرط خودمان برای بازگشت به برجام را به آن ها اعلام خواهیم کرد. شرط ما این هست که اول آمریکا همه تعهدات برجامی اش را انجام دهد و همه تحریم ها را بردارد و بعد از آن ما راستی آزمایی می کنیم و برمی گردیم.

عراقچی ادامه داد: اگر کشورهای 1+4 توانستند آمریکا را به هر روشی که می دانند راضی نمایند ما به همان جهت عمل می کنیم. گفت وگوها در وین کاملا فنی هست؛ در خصوص تحریم هایی که باید برداشته گردد، در خصوص اقداماتی که باید انجام گردد، در خصوص ترتیب این ها و اینکه آمریکا باید اول انجام دهد و راستی آزمایی گردد.

وی تاکید نمود: ما هیچ طرح یا پیشنهاد گام به گام را نه داریم و نه قبول می کنیم از نظر ما یک گام بیشتر وجود ندارد و آن گامی هست که تمامی تحریم هایی را که در دوران ترامپ مجددا اعمال شد ، یا جدیدا اعمال شد یا برجسب آن ها عوض شد باید توسط آمریکا برداشته گردد ، ما راستی آزمایی می کنیم و بعد به تعهدات مان برمی گردیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 899

به "نماینده روسیه: هیچ تماس مستقیمی میان ایران و آمریکا در نشست وین نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده روسیه: هیچ تماس مستقیمی میان ایران و آمریکا در نشست وین نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید