اخبار اقتصادی

الهام علی اف: قره باغ متعلق به ماست

رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه اجازه پایمال شدن خون شهدایمان را نخواهیم داد، بیان کرد که ما از خاک خود دفاع می کنیم و قره باغ متعلق به آذربایجان است.

9 مهر 1399

ترامپ نمی داند میلیونها آمریکایی در حال حرکت به سمت گرسنگی هستند

به گزارش خبرنگاران، سناتور ایالت ورمونت آمریکا از عدم توجه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به اوضاع مالی و شرایط معیشت شهروندان آمریکایی انتقاد کرد.

7 مهر 1399

کدام پروازهای خارجی برقرار هستند؟ ، پرواز ترکیه موردی انجام می گردد

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: تنها راه چاره ادامه یا شروع پروازهای بین المللی تشدید اقدامات پشگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کروناست.

6 مهر 1399

نهضت گازرسانی ایران تشریح شد

وزیر نفت در پیامی توییتری، نهضت گازرسانی جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

5 مهر 1399

تا خاتمه امسال 50 شرکت خصوصی بورسی می شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه تا چهار ماهه اول سال جاری معادل 13 هزار و 700 میلیارد تومان عرضه اولیه در بازار سرمایه اجرا شده است، از وارد شدن 50 شرکت خصوصی به بورس تا پایان سال جاری خبر داد.

3 مهر 1399

اولین دستور بذرپاش در ریاست دیوان محاسبات

رئیس کل دیوان محاسبات کشور دستور انجام تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را صادر کرد.

2 مهر 1399

ایجاد 5 هزار شغل با 1300 میلیارد تومان سرمایه گذاری در فارس

1357 میلیارد تومان در 38 پروژه نیمه تمام تولیدی استان فارس با هدف ایجاد 5 هزار شغل جدید سرمایه گذاری می گردد.

1 مهر 1399

سفیر آمریکا در کره جنوبی بالاخره سبیلش را تراشید!

سبیل هری هریس سفیر آمریکا در کره جنوبی جنجال برپا کرده بود چرا که بسیاری آن را یادآور دوران اشغال کره از سوی ژاپن خوانده بودند که طی آن ژنرال های امپراتوری ژاپن سبیلی مشابه هریس داشتند.

29 شهریور 1399

خبرنگاران سوئیس نخستین معامله با ایران را از طریق کانال بشر محبت آمیز انجام داد

تهران - خبرنگاران- دولت سوئیس امروز دوشنبه اعلام کرد یک شرکت داروسازی سوئیسی نخستین معامله تحت کانال تجاری بشردوستانه جدید را با ایران تکمیل کرد.

28 شهریور 1399

ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، کارلوس اسگاربی وون استنمان سفیر اروگوئه در ایران، با حضور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

27 شهریور 1399

اندونزی با وجود فشار آمریکا از روسیه جنگنده می خرد

سفیر اندونزی در روسیه بیان نمود علی رغم تهدیدهای تحریمی آمریکا، به فرایند اجرایی شدن قرارداد خرید تجهیزات دفاعی از روسیه ادامه خواهد داد.

27 شهریور 1399

افزایش 29 درصدی سهم روستاها از اشتغال کشور

خبرنگاران: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم بخش روستایی از اشتغال سالانه کشور از رقم سه درصد به 29 درصد افزایش یافت.

24 شهریور 1399

لیست فرصت های مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها اعلام شد، 50 احتیاج جدید به حضور اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت

جدیدترین لیست فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و َپژوهشگاه ها اعلام شد که نشان می دهد علاوه بر نیازهای ثبت شده قبلی، فقط در نیمه دوم تیرماه، 50 درخواست جدید برای حضور اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت ثبت شده است.

24 شهریور 1399

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن

فرابورس ایران محدودیت های جدید اوراق تسهیلات مسکن برای دو بانک دولتی را گفت.

24 شهریور 1399

کشف انبار دپوی کالای قاچاق در حاشیه تهران

رئیس پلیس امنیت مالی تهران از کشف مقادیر زیادی کالای قاچاق به ارزش 8 میلیارد ریال در جنوب تهران اطلاع داد.

21 شهریور 1399

آیا ثبت شرکت در بحبوحه کرونا مناسب است؟

یک سوال اساسی که این روزها ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است این است که: آیا اساسا داشتن شخصیت حقوقی و یا ثبت شرکت در بحبوحه کرونا کار عقلانی و صحیحی است؟ شما چه فکر می کنید؟ آیا همه همین فکر را دارند؟

21 شهریور 1399

سند همکاری ایران و چین باعث شکست فشار حداکثری آمریکا می گردد

خبرنگاران- گروه بین الملل: تاریخچه قرارداد 25 ساله میان ایران و چین به سفر شیء جین پینگ رئیس جمهوری چین در بهمن ماه سال 94 به تهران باز می شود. زمانی که دو کشور بیانیه مشترک و رسمی را امضا کردند که در یکی از بندهای آن از اراده پایدار دو طرف برای گسترش همکاری...

20 شهریور 1399

ترامپ در جهت روسای جمهور تک دوره ای

خبرنگاران- در 9 دهه گذشته، فقط چند رئیس جمهور آمریکا با شکست خوردن در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رئیس جمهور تک دوره ای در تاریخ آمریکا ثبت شدند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با بعضی از این روسای جمهور شباهت هایی دارد.

18 شهریور 1399

لازمه حمایت های مالیاتی از پذیرش شرکت ها در بورس شفافیت آن هاست

رئیس سازمان امور مالیاتی درباره مشوق های مالیاتی از شرکت هایی که می خواهند بورسی شوند، اظهار کرد: اگر در پرونده و صورت حساب های مالی این شرکت ها شفافیتی دیده نشود، از این مشوق مالیاتی که عدم رسیدگی مجدد پرونده مالیاتی سال های قبل آن ها است، برخوردار نمی...

15 شهریور 1399

آیفون 12 از فیلمبرداری 4K با نرخ 240 فریم بر ثانیه پشتیبانی می نماید

اپل در ماه های آینده از گوشی های سری آیفون 12 رونمایی می نماید و بر اساس سورس کد موجود در اولین بتای iOS 14، این محصولات قادر به ضبط ویدیوهای 4K با نرخ 240 فریم بر ثانیه خواهند بود.

15 شهریور 1399
تعداد: (150)