نائب رئیس سامسونگ محکوم شد، سقوط سنگین سهام شرکت

به گزارش طرفداران رونالدو، سهام سامسونگ پس از اینکه دادگاه کره جنوبی جی وای لی، نایب رئیس این شرکت را به جرم دریافت رشوه به 2.5 سال زندان محکوم کرد، با سقوط سنگینی روبرو شد.

نائب رئیس سامسونگ محکوم شد، سقوط سنگین سهام شرکت

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، سهام سامسونگ پس از اینکه دادگاه کره جنوبی جی وای لی، نایب رئیس 52 ساله این شرکت را به جرم دریافت رشوه به 2.5 سال زندان محکوم کرد، با سقوط سنگینی روبرو شد.

سهام سامسونگ الکترونیکس، سنگین وزن صنعت کره جنوبی در معاملات روز دوشنبه بیش از 4 درصد سقوط کرد اما در ادامه توانست سقوط خود را به 3.75 درصد کاهش دهد. سهام زیرمجموعه های این شرکت، سامسونگ سی اندتی، 7.79 درصد سقوط کرد در حالی که صنایع سنگین سامسونگ با سقوط 3.31 درصدی روبرو شد.

طبق گزارش رویترز دادگاه عالی کره جنوبی آقای لی را در خصوص اتهامات دریافت رشوه، اختلاس و پنهان کردن اعمال خلافکارانه، متهم شناخت.

به این ترتیب آقای لی در حالی از تصمیم گیری های مهم سامسونگ کنار گذاشته خواهد شد که در کوشش بود کنترل شرکت را به دست بگیرد. طبق رأی دادگاه او نمی تواند فرایند انتقال ارث پدری خود را که در ماه اکتبر از جهان رفته نظارت کند. این فرایند در به دست آوردن کنترل سامسونگ بسیار حیاتی خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 782

به "نائب رئیس سامسونگ محکوم شد، سقوط سنگین سهام شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نائب رئیس سامسونگ محکوم شد، سقوط سنگین سهام شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید