اخبار صنعت

رییس مجلس عراق: بغداد به تنهایی قادر به مقابله با داعش نیست

رییس مجلس عراق گفت که کشورش به تنهایی قادر به تامین هزینه پیگرد عناصر تروریستی داعش نیست.

13 تیر 1399

اسپیس ایکس فضانوردان را راهی سفر های فضایی می کند

فضانوردان ناسا قصد دارند تا انتها ماه آینده با کپسول فضایی اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنند.

11 تیر 1399

سراهای نوآوری بستری برای رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و بستری برای رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش در سراهای نوآوری فراهم است.

10 تیر 1399

فرایند ساخت و ساز در اراضی کشاورزی نوشهر نگران کننده است

خبرنگاران: فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی به مسکونی و تجاری آفتی برای مردم غرب استان شده است، گفت: فرایند ساخت و ساز اراضی کشاورزی نوشهر نگران کننده است.

9 تیر 1399

تولید 230 تن محلول و ژل ضدعفونی کننده توسط یک شرکت دانش بنیان در استان یزد

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی پیروز به تولید حدود 230 تن محلول ضدعفونی کننده دست و محیط برای مقابله با ویروس کرونا شد.

5 تیر 1399

مصاحبه، فضای یمن برای هواپیماهای دشمن امن نیست، درگیری داخلی مزدوران سعودی و امارات در مأرب

یک فعال رسانه ای یمنی از استقرار نیروهای انصارالله و کمیته های مردمی یمن در اطراف مأرب و درگیری میان نیروها و مزدوران ائتلاف سعودی و اماراتی در آن اطلاع داد.

3 تیر 1399

ضرورت هماهنگی بین دستگاه های مرتبط برای بازسازی بافت تاریخی بوشهر

معاون میراث فرهنگی بوشهر گفت: هماهنگی هر چه بیشتر بین دستگاه های مرتبط برای بازسازی بافت تاریخی بوشهر تسهیل کننده کار است.

30 خرداد 1399

خبرنگاران چاه های نفت تازه مکزیک تعطیل می شود

تهران- خبرنگاران- شرکت نفت Pemex مکزیک اظهار داشت که تولید نفت خام خود را در میادینی که به تازگی حفر کرده است، متوقف می کند.

29 خرداد 1399

راهنمای انتخاب پنجره مناسب برای ساختمان

مصالح و مواد اولیه برای ساخت هر قسمت از یک ساختمان با کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارند؛ بنابراین هر سازنده یا سرمایه گذاری می تواند متناسب با میزان بودجه خود، نوع خاصی از این مواد و مصالح را مورد استفاده قرار دهد. هرچه مواد و مصالح باکیفیت بیشتری...

27 خرداد 1399

ایذه؛ پربارش ترین نقطه خوزستان

ایذه به عنوان پربارش ترین نقطه خوزستان در سال زراعی (آبی) ثبت شد.

22 خرداد 1399

خبرنگاران گراهام بل و انقلاب در دنیای علم و فناوری

تهران- خبرنگاران- الکساندر گراهام بل یکی از نام آشناترین چهره های جهانی علم و فناوری به شمار می آید که اختراعات متعددی از خود برجای گذاشت اما بیشتر شهرت وی در میان عموم مردم جهان، مدیون اختراع تلفن و خدماتش در زمینه کمک به ناشنوایان بود.

18 خرداد 1399

گزارش تحقیقی، غربیها چگونه درباره معادله جان و نان فکر می نمایند؟، ناخدای مولوخ بازهم قربانی می خواهد؟

در کتب باستان اشارات و قدغن های زیادی درباره مولوخ وجود دارد. مولوخ، یکی از [نا]خدایان[افسانه ای] کنعان بود که برای پرستش او بچه ها را قربانی می کردند.حالا امروز عده ای سخن از قربانی به پای اقتصاد جهانی می نمایند.

17 خرداد 1399

قیمت هر کیلو مرغ به 12 هزار تومان رسید

به گزارش تجارت نیوز، عظیم حجت، عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 7 هزار و 700 تا 7 هزار و 800 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 11 هزار و 500 تا 12 هزار تومان است.

14 خرداد 1399

تأثیر کرونا بر فراوری پالایشگاه های پارس جنوبی

سرپرست امور هماهنگی و نظارت بر فراوری مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: فراوری گاز و سایر محصولات مجتمع گاز پارس جنوبی مطابق گذشته در حال اجرا بوده و شیوع ویروس کرونا تاثیری در فرایند فراوری نداشته است.

10 خرداد 1399

راهکارهایی برای حفظ سلامت جسمی و روحی در ایام قرنطینه

بسیاری از افراد جامعه در ایام مبارزه با ویروس کرونا و قرنطینه خانگی با مسائلی همچون بی انگیزگی، بی هدفی و منفی نگری روبرو می شوند. این مسائل باعث کاهش تاب آوری اجتماعی شده و اعضای خانواده را در شرایطی سخت قرار می دهد که ممکن است پس از شکست کرونا نیز دامنگیر...

4 خرداد 1399

خبرنگاران خاکسپاری جان باختگان کرونا در گلستان شرعی و محترمانه انجام می گردد

گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان با تاکید بر حفظ حرمت پیکر جان باختگان ناشی از بیماری کرونا گفت که برای شستشو، کفن و دفن و اقامه نماز فوت شدگان این استان نگرانی وجود ندارد و همه ضروریات به صورت محترمانه و طبق موازین شرعی انجام می گردد.

28 اردیبهشت 1399

تمدید یک ماهه معافیت عراق برای خرید انرژی از ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام نمود که معافیت های مربوط به خرید انرژی عراق از ایران، برای یک دوره 30روزه تمدید شده است.

25 اردیبهشت 1399

بدترین هفته وال استریت از 2008 تا به امروز به ثبت رسید

سهام آمریکا تحت تأثیر نگرانی شدید سرمایه گذاران از تأثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا باز هم سقوط کردند و یکی از پرنوسان ترین هفته های معاملات وال استریت را به ثبت رساندند.

20 اردیبهشت 1399

تاثیر شگرف واقعیت مجازی بر طراحی محصولات

به نظر می رسد مهندسی و طراحی با فناوری واقعیت مجازی از همواره آسانتر شده است و این فناوری می تواند تاثیر شگرفی روی طراحی محصولات متفاوت داشته باشد.

17 اردیبهشت 1399

ماجرای داویت گارجا در نزدیکی تفلیس و غارهای 5 هزار ساله آن!

داویت گارجا در تفلیس | David Gareji Monasteri St. David Lavraگرجستان یکی از زیباترین کشورهای دنیا از لحاظ دارا بودن طبیعت و جاذبه های تاریخی و باستانی است. در اطراف شهر تفلیس که هم پایتخت گرجستان است و هم شهری بسیار پر جاذبه و زیبا است، یکی از جالب انگیزترین جاذبه های...

14 اردیبهشت 1399
تعداد: (37)