روسیه ناوالنی را عامل سیا دانست

به گزارش طرفداران رونالدو، ایرنا نوشت: دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: اطلاعاتی داریم که الکسی ناوالنی که غرب مسمومیت او را به مسکو نسبت می دهد عامل اطلاعاتی آمریکا (سیا) است.

روسیه ناوالنی را عامل سیا دانست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

پسکوف روز پنجشنبه در بیانیه ای اضافه نمود: اطلاعاتی در خصوص همکاری الکسی ناوالنی شخصیت مخالف روسی با آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در دست داریم.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که ناوالنی شخصیت مخالف روس، که هم اکنون در آلمان به سر می برد در گفت و گو با مجله آلمانی اشپیگل گفت، ولادیمیر پوتین عامل مسمومیت وی است. اما سخنگوی ریاست جمهوری روسیه خاطرنشان کرد که اتهامات ناوالنی علیه پوتین بی اساس و غیرقابل قبول است.

پسکوف گفت: روسیه اطلاعاتی دارد درباره اینکه ناوالنی با سازمان سیا همکاری می نماید و تا به امروز از طرف سیا دستورالعمل های مختلفی به وی داده شده است.

وی تاکید نمود: بارها اعلام نموده ایم که برلین فاقد مدرکی برای تأیید ادعاهای خود مبنی مسمومیت الکسی ناوالنی توسط روسیه است.

به عقیده بسیاری از تحلیل گران الکسی ناوالنی وبلاگ نویس روس و منتقد اصلی پوتین که مدتی دربیمارستانی در آلمان بستری بود، اهرم فشار کشورهای غربی بر روسیه با متهم کردن مسکو به مسموم کردن وی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مساله مسمومیت الکسی ناوالنی، نوعی ائتلاف میان اتحادیه اروپا و آمریکا برای محکوم کردن دولت روسیه در این شرایط و اعمال مجازات هایی علیه مسکو بوجود آمده که با اهداف سیاسی و مالی شکل گرفته تا امکان حل آن برای روسیه را دشوارتر کند.

ناوالنی که یکی از اصلی ترین منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است، بیستم ماه اوت (سی ام مرداد) در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار شد.

وی پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر تومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان در اوایل ماه جاری خاطرنشان کردند نشانه هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.

تمام ابعاد شرایط پیرامون مسمومیت ناوالنی حاکی از استفاده کشورهای غربی بویژه آمریکا از این مساله برای اهداف خود است و مقام های روس نیز بارها در این مورد نارضایتی خود را اعلام نموده و خواهان همکاری آلمان برای حل این مساله و نتیجه دریافت از تحقیقات شده اند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 553

به "روسیه ناوالنی را عامل سیا دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ناوالنی را عامل سیا دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید