ابراز نگرانی سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش فوتی ها در اروپا

به گزارش طرفداران رونالدو، سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش مرگ های کرونایی در اروپا ابراز نگرانی نموده و نهادهای بهداشتی اسکاتلند هم رکورد جدیدی را در مبتلایان روزانه ثبت نموده اند.

ابراز نگرانی سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش فوتی ها در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

واکسیناسیون کامل بیش از 60 درصد شهفرایندان آلمانی

نوترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که 60.3 درصد شهفرایندان آلمانی کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند و 65 درصد هم حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند. این خبر را امروز (دوشنبه) ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان در پیامی توئیتری اعلام نمود.

تداوم فرایند افزایشی مبتلایان به کرونا در آلمان

نرخ مبتلایان نو به کرونا در عرض یک هفته و به ازای 100 هزار نفر در آلمان هم به 75.8 درصد افزایش پیدا نموده است. انستیتو رابر کخ آلمان در عرض 24 ساعت از ابتلای حدود 4559 مورد نو به کرونا اطلاع داد که حدود یک هفته پیش این آمار 3668 مورد بود. 10 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره عواقب تعطیلی مدارس

سازمان بهداشت جهانی بستن مدارس در جریان بحران کرونا را برای دانش آموزان فاجعه بار دانسته و این نهاد بین المللی همره با یونیسف اعلام نمودند که این امر نباید بعد از تعطیلات تابستان دوباره تکرار گردد. این دو نهاد بین المللی به کشورهای مختلف اروپایی اعلام نمودند که شرایطی را ایجاد نمایند که همه مدارس با وجود کرونا باز بوده و باز بمانند.

هانس کلوگ، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی اعلام نمود که این بیماری فاجعه بارترین وقفه را در آموزش و پرورش تاریخ ایجاد نموده است. وی اضافه کرد: علاوه بر مطالب معمول آموزشی عملیات مدرسه برای سلامت روان و مهارت های اجتماعی خردسالان بسیار مهم است. مدارس بچه ها را شاد نموده و اعضای جامعه را فراوری می نماید.

اعتراضات ضد قواعد کرونایی در یونان به خشونت کشیده شد

اقدامات دولت یونان برای کنترل شرایط کرونایی تشدید شده و به همان مقدار واکنش ها از طرف مخالفان این گونه اقدامات و به ویژه واکسیناسیون در این کشور شدت گرفته است. در روز یکشنبه اعتراضاتی علیه این گونه اقدامات دولت در بعضی شهرهای یونان برگزار گردید که به خشونت کشیده شد.

هزاران نفر در آتن و شهر بندری تسالونیکی در شمال یونان علیه واکسیناسیون اجباری در بخش بهداشت و درمان و دیگر پروژه های دولتی اعتراض کردند.

به گزارش رسانه ها در مرکز یونان حدود 3 هزار معترض به خیابان ها آمدند و در تسالونیکی هم حدود 5 هزار نفر علیه اقدامات کرونایی دولت اعتراض کردند.

حدود 200 نفر در آتن در سرانجام این اعتراضات و هنگامی که هوا تاریک شد به سمت نیروهای پلیس در مقابل مجلس سنگ و مواد محترقه پرتاب کردند. کارکنان پلیس هم از گاز اشک آور و ماشین آب پاش علیه معترضان استفاده کردند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت یونان از روز چهارشنبه تزریق واکسن برای همه کارکنان بیمارستان های آلمان لازم است. در خانه های سالمندان و نیروهای شاغل در این بخش ها هم از اواسط ماه می طرح واکسیناسیون اجباری اجرا شده است. دولت یونان با این قواعد روی شیوع ویروس دلتا در این کشور واکنش نشان داده است. کسی که از این قانون سر باز زند حق ندارد دیگر سر کار برود.

چند روز پیش هم دولت یونان تشدید اقدامات کرونایی برای افراد واکسینه نشده در جریان فعالیت های تفریحی و محل کار را اعلام نمود. بر این اساس از روز 13 سپتامبر دسترسی به کافه ها و یا باشگاه های ورزشی تنها برای افرادی مجاز است که یا کاملا واکسینه شده و یا می توانند ثابت نمایند که از کرونا بهبود یافته اند. بعلاوه هزینه انجام تست کرونا برای افراد واکسینه نشده از این پس بر عهده خود آن ها خواهد بود.

تشدید محدودیتها در بعضی منطقه ها یونان

تعداد مبتلایان روزانه به کرونا در یونان در هفته های اخیر با توجه به افزایش مسافرت ها افزایش چشمگیری داشته و در بعضی جزایر گردشگری منع ترددهای شبانه برای کنترل این بیماری اعمال شده است.

دولت برای بالا بردن نرخ واکسیناسیون در این کشور به 80 درصد کوشش می نماید.

بر اساس اطلاعات رسمی تا به حال حدود 5.6 میلیون از 10.7 میلیون سکنه در این کشور کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند.

واکسیناسیون مرحله سوم در دستور کار جمهوری چک

جمهوری چک هم می خواهد در عرض 3هفته آینده واکسیناسیون مرحله سوم برای افرد مسن و گروه های پر خطر را آغاز کند. ثبت نام برای واکسیناسیون مرحله سوم برای این افراد از روز 20 سپتامبر آغاز شده و داوطلبانه است. این واکسیناسیون باید هشت ماه بعد از آخرین تزریق اتفاق بیفتد و به همه افراد بالای 60 سال توصیه می گردد.

تشدید قواعد سفر برای گردشگر های آلمانی در جمهوری چک

از روز دوشنبه در جمهوری چک قواعد سفر سختگیرانه تر برای گردشگر ها و مسافران از آلمان اعمال می گردد. کسی که حداقل دو هفته از دوز دوم واکسنش نگذشته باشد باید تست کرونا بدهد و در بدو ورود به قرنطیه برود.

مخالفت دولت لهستان با طرح اجباری شدن واکسیناسیون

رئیس جمهور لهستان هم با اجباری شدن واکسیناسیون برای شهرودان مخالفت نموده و این اقدام را عامل ایجاد ناآرامی ها و شورش هایی در جامعه دانست.

وی مسئله واکسیناسیون کرونا را یک مسئله مسئولیتی دانست که هر کسی باید خود این مسئولیت را بر عهده گیرد. در مدارس با آغاز سال تحصیلی نو برای جوانان بالای 12 سال امکان واکسیناسیون در مدارس فراهم می گردد.

در لهستان بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت حدود 19 میلیون نفر کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند. این کشور حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد.

سرعت کمپین واکسیناسیون در اروپا کند شده و تعداد مبتلایان نو به کرونا مرتبا در حال افزایش است. سازمان بهداشت جهانی درباره مرگ 236 هزار نفر دیگر در اروپا تا ماه دسامبر ابراز نگرانی نموده است.

پیش بینی سازمان بهداشت جهانی درباره مرگ و میر بالای کرونایی در اروپا

هانس کلوگ، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی دراین باره گفته است که تعداد مرگ و میرهای کرونایی در این منطقه حدود 11 درصد افزایش پیدا نموده است. یک پیش بینی اجرا شده از احتمال حدود 236 هزار مرگ کرونایی دیگر در منطقه تا اول دسامبر اطلاع داده است. تا به حال در اروپا حدود 1.3 میلیون نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کلوگ بعلاوه درباره فرایند کند واکسیناسیون در بسیاری کشورهای اروپایی ابراز نگرانی نموده و گفت: ما به طور جدی نگران رکود تعداد واکسیناسیون در منطقه خود هستیم. دفتر اروپایی سازمان بهداشت جهانی برای 53 کشور و منطقه فعال است.

رکورد نو ابتلای روزانه در اسکاتلند

تعداد مبتلایان نو به کرونا در اسکاتلند هم بعد از سرانجام تعطیلات همچنان رو به افزایش است. در روز یکشنبه با بیش از 7100 مبتلای نو روزانه یک رکورد نوی از ابتلای روزانه در این کشور ثبت شد. نرخ مبتلایان نو هفتگی به ازای هر 1000 هزار نفر در این منطقه حدود 640 نفر است. بخصوص آمار مبتلایان نو در بین جوانان اسکاتلندی در حال افزایش است.

وزیر اول اسکاتلند به قرنطینه می رود

نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند هم اعلام نمود که به علت دریافت اخطاریه به علت تماس نزدیک با یک فرد مبتلا به کرونا باید به قرنطینه برود.

سفر به اروپا برای گردشگر های آمریکایی دشوارتر می گردد

به علت آمار روزافزون مبتلایان به کرونا در آمریکا سفر به اروپا برای گردشگر های این منطقه دشوارتر می گردد. بر اساس اطلاعات محافل دیپلماتیک احتمالا بروکسل این هفته ایالات متحده را از فهرست کشورهایی که ورود آنها برای مقاصد گردشگری بلامانع است بر می دارد. با این همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا لزوما نباید بر اساس این توصیه محدودیت های ورود علیه این مسافران اعمال نمایند.

نوترین آمار کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس نوترین آمارها در فرانسه طی 24 ساعت 13,630نفر به کرونا مبتلا شده اند و 53 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم طی 24 ساعت 33,196نفر به کرونا مبتلا شده اند و 61 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم طی 24 ساعت 5,959نفر به کرونا مبتلا شده اند و 37نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس نوترین آمارها تا به حال در فرانسه 6,742,488نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 114,210هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 6,731,423نفر به کرونا مبتلا شده اند و 132,437نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس نوترین آمارها تا به حال 4,530,246نفر به کرونا مبتلا شده اند و 129,093هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 4,831,809 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 84,000 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,940,211نفر به کرونا مبتلا شده اند و 92,643نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1096

به "ابراز نگرانی سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش فوتی ها در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش فوتی ها در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید