دعوت جانسون برای مهاجرت شهروندان هنگ کنگی به انگلیس

به گزارش طرفداران رونالدو، نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی گفت: اگر چین قانون موسوم به امنیت ملی در پیوند با هنگ کنگ را اجرایی کند، میلیون ها تن از شهروندان هنگ کنگی خواهند توانست برای کار و زندگی به بریتانیا مهاجرت نمایند.

دعوت جانسون برای مهاجرت شهروندان هنگ کنگی به انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران، به گزارش خبرگزاری ایران سین، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی گفت: اگر چین قانون موسوم به امنیت ملی در پیوند با هنگ کنگ را اجرایی کند، میلیون ها تن از شهروندان هنگ کنگی خواهند توانست برای کار و زندگی به بریتانیا مهاجرت نمایند.

بوریس جانسون با اعلام این مطلب تعهد نموده است که در صورت تصویب نهایی این قانون بحث برانگیز در چین، به حدود سه میلیون شهروند هنگ کنگ حق زندگی و کار در بریتانیا به طور نامحدود داده و جهت اعطای شهروندی کامل به آن ها را هموار خواهد ساخت.

نخست وزیر انگلیس این اقدام بالقوه را یکی از عظیم ترین تغییرات تاریخی در قانون ویزا در کشورش توصیف کرد.

پیش از این، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس، چنین پیشنهادی را مطرح نموده بود اما گفته بود که این برنامه تنها برای 340 هزار نفر شهروند هنگ کنگی شامل دارندگان گذرنامه ملی ویژه بریتانیایی های خارج از کشور و بستگان آن ها در نظر گرفته شده است.

به گفته جانسون حدود دو و نیم میلیون نفر دیگر در هنگ کنگ نیز که دارای این گذرنامه نیستند، واجد شرایط برای استفاده از این طرح خواهند بود.

رویکرد تهدیدآمیز لندن نشان نارضایتی از برنامه های جدید پکن برای هنگ کنگ است. دولت پکن این اظهارات را که به تنش میان دو کشور دامن زده، مداخله در امور چین و نقض قوانین بین المللی خوانده است.

ماه گذشته چین گفت میخواهد به طور مستقیم قانون جدید امنیت ملی را در هنگ کنگ وضع کند. این تصمیم قانونی در قالب لایحه در مجلس چین به تصویب رسید و در حال حاضر جزئیات آن در حال تدوین است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 365

به "دعوت جانسون برای مهاجرت شهروندان هنگ کنگی به انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت جانسون برای مهاجرت شهروندان هنگ کنگی به انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید