دستور الکاظمی برای اجرای توافق 20 ساله عراق - چین

به گزارش طرفداران رونالدو، نخست وزیر عراق دستور اجرای توافق بغداد - پکن را صادر کرد.

دستور الکاظمی برای اجرای توافق 20 ساله عراق - چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، حسن ناظم، وزیر فرهنگ و رسانه و سخنگوی هیأت دولت عراق در نشست خبری گفت، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستورداد که اجرای توافقنامه عراق با چین شروع گردد چرا که اجرایی شدن آن موقع زیادی خواهد برد.

وی اضافه نمود، دولت عراق از گگرددن سیاست خود به روی دنیا استقبال می نماید و به دنبال ایجاد آینده ای جدید برای عراق است آینده ای که در آن نقطه تلاقی با سایر کشور ها باشد.

پرونده توافق با چین طی ماه های گذشته جنجال زیادی در عراق ایجاد کرد و سیاستمداران عراق نسبت به آن تردید داشتند و بعضی از آن ها گفتند، اصلا توافقنامه ای وجود ندارد. در حالی که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق بر وجود آن تاکید داشت.

پیش از این الکاظمی با اشاره به حرف و حدیث ها درباره لغو نتایج سفر عبدالمهدی به چین تاکید نموده بود، توافقنامه ای به عنوان جایگزین توافقنامه با چین وجود ندارد.

سپتامبر 2019 یک ماه قبل از شروع اعتراضات مردمی در عراق، عبدالمهدی در سفری پنج روزه به چین رفت و هشت توافق نامه و یادداشت تفاهم با این کشور در زمینه های اقتصادی، تجاری، امنیتی، عمران، ارتباطات، فرهنگ و آموزش امضا کرد.

در این راستا، محمد صالح، مشاور امور اقتصادی نخست وزیر عراق گفت، این توافق نامه 20 ساله که به دلیل وجود بحران اقتصادی در عراق سال 2020 اجرایی نشد، پس از تصویب قانون بودجه دولت فدرال در امسال میلادی، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 890

به "دستور الکاظمی برای اجرای توافق 20 ساله عراق - چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور الکاظمی برای اجرای توافق 20 ساله عراق - چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید