با راه اندازی طرح فولادسازی اکسین، چرخ لوله سازی اهواز و ماهشهر و شرکتهای فولادی خوزستان بیشتر می چرخد

به گزارش طرفداران رونالدو، نشست هم اندیشی ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین یکشنبه 11 آبان 99 با حسینی پویا دادستان اهواز در سالن کنفرانس این شرکت برگزار گردید

با راه اندازی طرح فولادسازی اکسین، چرخ لوله سازی اهواز و ماهشهر و شرکتهای فولادی خوزستان بیشتر می چرخد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد اکسین؛ نشست هم اندیشی ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین یکشنبه 11 آبان 99 با حسینی پویا دادستان اهواز در سالن کنفرانس این شرکت برگزار گردید

وی ضمن خوشامدگویی اظهار کرد: اقدامات مثبتی که از یکسال و نیم گذشته تا امروز رقم خورده همه عواملی که با ما همکاری کردند در آن سهیم هستند.

ابراهیمی توضیح داد: خط فراوری فولاد اکسین منحصر ترین خط فراوری فولاد در کشور و مشابه ان در جهان 10 شرکت است، اما علی رغم این ظرفیت، بدهی سنگین مالیاتی از سنوات گذشته، مشکلاتی که از بعضی سهامداران چند سال قبل گروه ملی مانده بود، مسئله ای که در مورد چک های برگشتی وجود داشت و هنوز هم پابرجاست، موانع دشورای سد راه اکسین بودند. بطوری که چکهای برگشت خورده قدیمی حساب های بانکی اکسین را قفل نموده و به همین علت شرکت نمی تواند تسهیلات بانکی و کارت بازرگانی برای صادرات و واردات دریافت کند.

ابراهیمی اعلام کرد: نقشه استراتژیک شرکت با در سال 98 با همکاری فولاد خوزستان برای رسیدن به رسالت اصلی اکسین یعنی فراوری محصولات با ارزش افزوده بالا با سود مناسب مانند 51 درصدی ورق APi همچنین 37 درصد ساختمانی و 11 درصد آلیاژی تهیه و کوشش نمودیم ظرفیت فراوری اسمی و اصلی شرکت را عملیاتی کنیم که در این جهت سخت تا امروز پیروز بوده ایم و حتی با رونق اکسین چرخ فولاد کاویان و لوله سازی اهواز و لوله سازی ماهشهر نیز چرخیده است و با راه اندازی طرح فولادسازی فولاد اکسین این حرکت دائمی خواهد بود.

وی ادامه داد: در مورد تامین مواد اولیه آن چه در خوزستان وجود دارد را تهیه می کنیم اما مواد اولیه برای ورق های API و آلیاژی را جبرا از مبارکه و هرمزگان می خریم.

مدیرعامل فولاداکسین اشاره نمود: شاه بیت پروژه های عظیم کشور خط انتقال نفت گوره به جاسک است و که این مهم با همکاری مبارکه و اکسین لوله سازی محقق و افتخار دیگری را برای ایران به وجود آورده است. این پروژه نزدیک به 2 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشت.

وی شرح داد: آزمایشگاه خوردگی اکسین تنها آزمایشگاه خوردگی در کشور است که به همت شرکت های دانش بنیان داخلی راه اندازی شد و امروز همه شرکت ها و وزارتخانه ها در صورتی می توانند محصولات شبیه به اکسین را وارد نمایند که این شرکت نتواند آن را فراوری نماید و حتما باید از ما استعلام بگیرند.

ابراهیمی گفت: سال گذشته با همکاری فولاد خوزستان صادرات خوبی داشتیم ولی سال جاری سیستم وزارت صمت و بخشنامه های آن مانع صادرات و ارزآوری فولاد اکسین شد در حالی که فولاد اکسین قراردادهایی را در کشورهای مختلف در اروپا بسته و پول آن را دریافت نموده اما به واسطه بخشنامه اول مرداد 99 در حالی که محصول آماده و فراوری شده قادر به صادرات آن نیستیم. فولاد خوزستان الان اسلب صادر می نماید به جای آن باید ورق صادر کند تا با خام فروشی مقابله گردد اما با این بخشنامه صادرات اکسین در دو ماه گذشته عملا به صفر رسید.

وی ادامه داد: با توجه به سودآوری 513 میلیاردتومانی شرکت درسال 98 در حوزه مسئولیت های اجتماعی هم اقدامات بسیار خوبی در راستای یاری به سیل زدگان، یاری های معیشتی به مناطق محروم و روستاهای همجوار، آزادسازی زندانیان، یاری به آموزش و پرورش شده است.

مدیر عامل شرکت تاکید نمود: مهمترین برنامه ای که سال جاری فولادسازی و راه اندازی آن است زیرا فولاد مبارکه خط نورد گرم ورق را بزودی راه اندازی می نماید هرچند با ما در 13 درصد بازار اشتراک دارد اما در بحث مواد اولیه 100 درصد همپوشانی داریم و با راه اندازی آن در اصفهان فولاد اکسین با مشکل تامین مواد اولیه فراوری ورق های نفتی روبرو خواهد شد. اگر طرح فولادسازی اکسین راه بیفتد این مشکل برطرف می گردد در غیر این صورت صنعت فراوری ورق و لوله های مرتبط با نفت و گاز از خوزستان خارج می گردد. همچنین در این پروژه نزدیک 23 هزار نفر در انتهای طرح فولاد سازی بصورت مستقیم و غیر مستقیم و 2 تا 3 هزار نفر در ابتدا و راه اندازی این طرح به صورت پیمانکاری شغل ایجاد می گردد، اکنون زیرساخت های این پروژه که نزدیک 20 درصد پیشرفت دارد مجوز های آن از مراکز و مراجع مختلف گرفته شده و در صورت راه اندازی و بهره برداری منحصر به فردترین طرح فولادی در کشور خواهد بود.

ابراهیمی در انتها از حضور و حمایت دادستان اهواز و مسئولین استانی و ملی و زحمات پرسنل اکسین تشکر ویژه کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 625

به "با راه اندازی طرح فولادسازی اکسین، چرخ لوله سازی اهواز و ماهشهر و شرکتهای فولادی خوزستان بیشتر می چرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با راه اندازی طرح فولادسازی اکسین، چرخ لوله سازی اهواز و ماهشهر و شرکتهای فولادی خوزستان بیشتر می چرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید