تبریز در گردشگری از اصفهان پیش افتاده است

به گزارش طرفداران رونالدو، رییس اتاق بازرگانی اصفهان معتقد است اصفهان از تبریز در گردشگری عقب مانده است.

تبریز در گردشگری از اصفهان پیش افتاده است

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت:

اصفهان از تبریز در گردشگری عقب مانده چراکه در استان آذربایجان شرقی همه مسئولان یک هدف را دنبال می نمایند ولی در اصفهان پس از شش ماه هنوز نتوانسته ایم جلسه ای برای رونمایی از برند اصفهان تشکیل دهیم.

عبدالوهاب سهل آبادی در نشست امضای تفاهم نامه کمیسیون گردشگری و برند اتاق بازرگانی اصفهان با سازمان تاکسیرانی برای آموزش رانندگان تاکسی های عمومی در خصوص گردشگران خارجی در حالی که از نوسازی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه اصفهان تشکر کرد، اما از مسئولان و مدیران اصفهانی انتقاد کرد که چرا آنها به سفر برلین در اسفندماه سال گذشته نرفتند تا مسیرهای گردشگری را بشناسند و اصلا با مفهوم گردشگری به درستی آشنا شوند.

وی در ادامه گفت:

باید برای اصفهان غصه خورد که شهر شهره گردشگری ایران است، اما از شهری مثل تبریز عقب مانده است این در حالی است که در استان اصفهان نه تنها شهر اصفهان بلکه شهری مثل کاشان را نیز در خود می بیند. اگر می خواهیم اقتصاد این شهر به گردش در بیاید باید اقتصاد گردشگری آن بچرخد. من در تبریز رخدادهایی دیدم که نشان داد باید اصفهان بدود و همت کند تا به شهر تبریز برسد.

رییس خانه صنعت و معدن ایران و رییس اتاق بازرگانی اصفهان در حالی که مسئولان تبریز را افرادی هماهنگ با یکدیگر دانست مطرح نمود که در یک جلسه تقدیر از صنعت گران تمام نمایندگان استان آذربایجان حضور داشتند سخنرانی کردند و حتی امام آدینه شهر تبریز هم در این جشن سخنرانی نموده و واقعا همه به شکل واحد در خصوص موضوع هماهنگ بودند اتفاقی که نظیر آن در اصفهان نیاز است.

وی در ادامه اضافه کرد:

جالب است بدانید که در تبریز حتی یک دختر گلفروش نیست و هیچ فقیری وجود ندارد. به گفته استاندار این استان به هرکسی که یک معتاد را معرفی کند 500 هزار تومان جایزه می دهد و اگر معتادی هم پیدا شد پس از مداوا در صنایع مشغول به کار می گردد، یعنی در واقع استاندار آذربایجان این مهم را وظیفه صنایع و کارخانه های آذربایجان قلم داد نموده است.

او در ادامه گفت که گردشگری اقتصاد اصفهان را زنده خواهد نمود و اتاق بازرگانی اصفهان پشت گردشگری را هیچگاه خالی نمی کند. برای مثال اگر اتاق بازرگانی بخشی از نمایشگاه بین المللی اصفهان را خریداری کرد به این علت است که بگوید بخش گردشگری در هیچ شاخه ای تنها نیست، اما گلایه هم داریم اینکه مدیریت شهری باید اتاق بازرگانی را ببیند. این اتاق بازرگانی اتاق فکر هم هست وقتی در مدیریت شهری در حال بستن تیم هستید حداقل با اتاق مشورت کنید، متاسفانه طی این سال ها هیچ موقع از اتاق مشورتی گرفته نشد ولی امیدواریم شورای شهر نو به مشورت اعتقاد داشته باشد ما در اصفهان علاوه بر اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، اتاق تعاون، نظام پزشکی و نظام مهندسی هم می توانند به یاری شورا بیایند.

سهل آبادی با انتقاد و گلایه از موضوع برند شهری گفت:

گاهی وقتی از دلسوزی صحبت می کنیم علت داریم اینکه شش ماه است کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان می خواهد از برند اصفهان رونمایی کند ولی نمی تواند یک جلسه بگذارد ما باید در اصفهان یک هدف را دنبال و آن را به انتها برسانیم. اصفهان و اقتصاد آن امروز نیازمند گردشگری است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1309

به "تبریز در گردشگری از اصفهان پیش افتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز در گردشگری از اصفهان پیش افتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید