ارتش آمریکا در پی استفاده از مکان های نظامی مهم دیگر در عربستان

به گزارش طرفداران رونالدو، یک خبرگزاری غربی به نقل از ارتش آمریکا مدعی شد که سنتکام در پی استفاده از نقاطی در خاک عربستان به عنوان مکان های بالقوه در صورت هرگونه درگیری محتمل در خلیج فارس است.

ارتش آمریکا در پی استفاده از مکان های نظامی مهم دیگر در عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش آمریکا روز سه شنبه بیان کرد که در حال آنالیز احتمال استفاده از یک بندر در دریای سرخ در عربستان و دو فرودگاه نظامی دیگر در این کشور در بحبوحه تنش ها با ایران است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس ارتش آمریکا ضمن توصیف این اقدام به عنوان برنامه احتمالی، گفت در حال حاضر بارگیری و حمل بار را از بندر ینبع در عربستان که یک پایانه حیاتی خطوط لوله نفت است، آزمایش نموده است. استفاده از ینبع و همچنین پایگاه های هوایی در تبوک و طائف در امتداد دریای سرخ، گزینه های بیشتری را در اختیار ارتش آمریکا در امتداد این آبراه حیاتی قرار می دهد.

بیل اوربان سخنگوی سنتکام در این باره گفت که آنالیز استفاده از این مکان ها از یک سال قبل و به دنبال حمله پهپادی و موشکی در سپتامبر 2019 به صنایع نفتی عربستان شدت گرفت. این فعل و انفعال در حالی صورت خواهد گرفت که ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده سنتکام روز دوشنبه از بندر ینبع بازدید کرد. تا به امروز مقامات عربستانی در زمینه تحرکات تازه آمریکا واکنشی از خود نشان نداده اند.

در حال حاضر فرماندهی مرکزی ایالات متحده یک دفتر مرکزی در قطر دارد. ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده از بحرین فعالیت می نماید. کویت میزبان مقر دیگری از نیروی زمینی ارتش ایالات متحده است در حالی که امارات متحده عربی نیزمیزبان خلبانان و ملوانان آمریکایی است.

این خبرگزاری نوشت، به نظر می رسد افزودن این مکان ها در خاک عربستان برای استقرار قوای آمریکا بخشی از آنچه که ژنرال مک کنزی قبلاً به عنوان شبکه پایدار غربی در کنگره آمریکا توصیف نموده بود، است.

ژنرال مک کنزی روز دوشنبه در ینبع گفت که خلیج فارس تحت هر سناریویی هنگام درگیری با ایران، آب های مورد مناقشه خواهد بود، بنابر این شما به مکان هایی نگاه می کنید که بتوانید نیرو های خود را از یک منطقه به منطقه مورد درگیری منتقل کنید.

فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در غرب آسیا روز یکشنبه با ادعای اینکه دولت جدید این کشور فرصتی برای بهبود روابط با ایران است، گفت که تهدید های ایران در منطقه هنوز ادامه دارد.

آسوشیتدپرس در انتها این گزارش نوشت که نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به سئوال این رسانه در زمینه تحرک نظامی جدید آمریکا و سئوالات دیگر در این زمینه پاسخی نداده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 778

به "ارتش آمریکا در پی استفاده از مکان های نظامی مهم دیگر در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا در پی استفاده از مکان های نظامی مهم دیگر در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید