آیا پاشیدن الکل روی سطح بدن باعث از بین رفتن ویروس کرونا از روی پوست می گردد؟

به گزارش طرفداران رونالدو، سلامانه/ سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا توصیه نموده است که در صورت دسترسی به آب، دست ها با آب تمیز و صابون شسته شوند و از آنجا که به کارگیری محلول 70 درصد الکل و آب، باعث خشک و خشن شدن پوست می گردد، برای شستشوی دست و سطوح بدن، نباید از آن به عنوان جایگزین آب و صابون استفاده کرد.

آیا پاشیدن الکل روی سطح بدن باعث از بین رفتن ویروس کرونا از روی پوست می گردد؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

اما در زمان تردد در سطح شهر و انجام خرید، استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی و یا به کارگیری دستمال مرطوب آغشته به الکل، می تواند روش مؤثری برای از بین بردن ویروس کرونا از روی دست باشد.

هر یک از ضدعفونی کننده های الکلی، دستورالعمل متفاوتی دارند و تعداد مجاز اسپری کردن و مدت زمان باقی ماندن آنها بر روی دست ها و سطح بدن متفاوت است.

ضروری است که طبق دستورالعمل هر ضدعفونی کننده عمل گردد، علاوه بر این ضروری است تمام قسمت های دست (از جمله فضاهای بین انگشتان و زیر ناخن ها) با الکل آغشته گردد. در همین زمینه همچنین به یاد داشته باشید که الکل 70 درصد نیز باید به مدت 30 ثانیه بر روی سطوح بدن باقی بماند تا باعث نابودی ویروس گردد.

شستن دست ها و سطوح بدن با آب و صابون به طور کلی انتخاب مناسب تری از به کاربردن الکل است. اما در مواقع عدم دسترسی به آب و صابون، می توان از ضدعفونی کننده های الکلی با غلظت 70 درصد به عنوان جایگزین استفاده کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 274

به "آیا پاشیدن الکل روی سطح بدن باعث از بین رفتن ویروس کرونا از روی پوست می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا پاشیدن الکل روی سطح بدن باعث از بین رفتن ویروس کرونا از روی پوست می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید