یاد گرفته ام درباره دلار با احتیاط حرف بزنم!

به گزارش طرفداران رونالدو، وزیر خزانه داری آمریکا در سخنانی به تشریح دلایل سکوت خود درباره فرایند معاملات ارزی و نرخ برابری دلار پرداخت.

یاد گرفته ام درباره دلار با احتیاط حرف بزنم!

به گزارش طرفداران رونالدو به نقل از رویترز، استیون منوچین با اشاره به حساسیت بازار نسبت به سخنانش درخصوص دلار گفت که یاد گرفته است نظراتش نسبت به دلار را با احتیاط لازم بیان کند. وی که برای حضور در یک رویداد مالی به لندن سفر نموده است گفت: من از دلار باثبات حمایت می کنم؛ نمی خواهم چیز بیشتری در این باره بگویم.

دو سال پیش هنگامی که منوچین در حاشیه اجلاس مجمع جهاین اقتصاد گفته بود که از یک دلار ضعیف تر استقبال می نماید، ارزش دلار در معاملات بازارهای ارز دستخوش تحولات شدیدی شد. وزیر خزانه داری آمریکا با اشاره به این تجربه گفت: یکی از چیزهایی که به عنوان وزیر خزانه داری یاد گرفته ام این است که در مورد ابراز نظر درباره دلار خیلی محتاط باشم چرا که دو سال پیش یک جمله خیلی معمولی گفتم اما بازارها با استناد به آن رفتار دیوانه واری از خود نشان دادند.

جیم اونیل، کارشناس مسائل مالی در بانک گلدمن ساکس گفت: انتخاب لغت با ثبات از طرف منوچین می تواند این پیام را به معامله گران در سراسر دنیا بدهد که انتظار بالا رفتن محسوس قیمت دلار را نداشته باشند.

وزیر خزانه داری آمریکا هم چنین با اشاره به گستردگی استفاده از دلار در سطح دنیا گفت که تحریم دلاری فقط با هدف صیانت از امنیت آمریکا انجام می گردد: شاید بعضی مواقع دوستان اروپایی و متحدان ما این کار را دوست نداشته باشند اما من کاملا معتقدم که به خاطر مسائل امنیتی وظیفه اعمال تحریم ها را داریم. البته احتیاج داریم تا در مورد تاثیر بلندمدت استفاده از تحریم ها بر روی استفاده از دلار در مناسبات بین المللی نیز فکر کنیم.

پیش تر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری خواهان تضعیف دلار برای افزایش رقابت پذیری محصولات آمریکایی در برابر محصولات چینی و اروپایی به وسیله کاهش بیشتر نرخ بهره شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 83

به "یاد گرفته ام درباره دلار با احتیاط حرف بزنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاد گرفته ام درباره دلار با احتیاط حرف بزنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید