گفته های ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی

به گزارش طرفداران رونالدو، ایسنا/ این خبر پیرامون گفته های ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی برای شما نگارش شده است.

گفته های ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی در جمع خبرنگاران در حالی که فقط به پرسش های رسانه های تصویری جواب داد، درباره ایران هراسی گفت: ایران هراسی یکی از شیوه های دشمنان با ظرفیت های گردشگری ایران بوده است. از قدیم نیز این بوده و از سالها پیش برنامه ریزی هایی وجود داشته که گردشگری پا نگیرد، این موضوع را دستگاه های اطلاعاتی نیز اعلام نموده اند.

ضرغامی اظهار کرد: ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران بگونه ای است که اگر حداقل ها برای آن فراهم شود، می تواند یکی از مهمترین قطب های گردشگری در جهان باشد. ما باید در داخل با همفکری و برداشتن موانع و معرفی صحیح ظرفیت های ایران عزیز به مقابله با ایران هراسی بپردازیم.

او ادامه داد: گردشگری بخش بزرگی از ظرفیت ها بین کشورهای اسلامی است اما به دلایل مختلف این ظرفیت بزرگ مورد توجه قرار نگرفته است. با توجه به اینکه توسعه گردشگری امروز رکن مهمی در حوزه توسعه مالی، فرهنگی و اجتماعی است، کشورهای اسلامی باید نقش مهمی را ایفا نمایند، کوشش نمایند و این عقب ماندگی تاریخی را جبران نمایند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: ایران اسلامی بسیار زیباتر از آن است که برای مردم جهان تشریح شده است. ایران کشوری امن، زیبا با ظرفیت های گسترده و چهار فصل است که جز چند کشور اول جهانست و در حوزه های میراث فرهنگی و تاریخی، اکوتوریسم و سایر جاذبه های گردشگری دارای قابلیت های برتر در جهان است.

ضرغامی سپس گفت: از تمام مردم کشورهای مختلف جهان دعوت می کنم تا به خانه خودشان یعنی ایران سفر نمایند.

او اظهار کرد: حتما گردشگری حلال یک مزیت نسبی کشورهای اسلامی است. اصلا گردشگری یک امر سالم است و متاسفانه در برخی نگاه ها تصور بر این است که امور ناسالم از نظر فرهنگی و اجتماعی در رونق گردشگری دخالت دارد، در حالی که این گونه نیست. کشورهای مختلف جهان چه مسلمان و چه غیر مسلمان بخصوص وقتی که گردشگری خانواده محور می شود، همه علاقمند هستند که گردشگری سالم داشته باشند.

ضرغامی گفت: گردشگری سالم همان گردشگری حلالی است که کشورهای مختلف اسلامی ظرفیت آن را دارند. بخشی از این گردشگری حلال به خوراک بر می شود اما گردشگری سالم و خانواده محور از مصادیق گردشگری حلال است و کشورهای مختلف می توانند پرچم دار آن باشند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1535

به "گفته های ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفته های ضرغامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید