با امضای تفاهمنامه ای عملیاتی شد: صدور سفرکارت 20 میلیونی بانک ملت با نرخ سود 4 درصد

به گزارش طرفداران رونالدو، همزمان با هفته گردشگری و با امضای تفاهمنامه ای بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بانک ملت، صدور سفرکارت تا سقف 200 میلیون ریال و نرخ سود 4 درصد عملیاتی شد.

با امضای تفاهمنامه ای عملیاتی شد: صدور سفرکارت 20 میلیونی بانک ملت با نرخ سود 4 درصد

برای سفر با قیمت تور پوکت تابستان 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

به گزارش گروه بازرگانی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در تفاهمنامه ای که به امضای دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی و دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید، سطح همکاری های طرفین به وسیله ارائه خدمات ویژه بانکی و طرح تسهیلات جهانگردی با رویکرد سفر مسوولانه و ایجاد نشاط اجتماعی و با هدف حمایت و توسعه زیرساخت ها و تاسیسات جهانگردی با مجوز این وزارتخانه، ارتقا خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، سفرکارت ملت در قالب عقد مرابحه با مدت استفاده 150 روز، مدت بازپرداخت 18 ماه، یک ماه تنفس و نرخ سود 4 درصد و تا سقف 200 میلیون ریال برای هر فرد، به متقاضیان ارائه خواهد شد که قابل استفاده برای انواع تور و سفرهای داخلی و سفرهای زیارتی خواهد بود.

اعتبار زمانی این تفاهمنامه، دو سال شمسی مشخص شده است که با توافق طرفین برای سال یا سال های بعد قابل تمدید خواهد بود.

دکتر علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در مراسم امضای این تفاهمنامه با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت بابت طراحی این کارت اعتباری، این طرح را طرحی خوب و اثرگذار خواند و گفت: بانک ملت جزو بانک های پیشرو و معتبر کشور است و امید دارم که سفرکارت ملت، متفاوت با کارت های سفر دوره های قبلی باشد زیرا در طراحی آن، خود بانک حضور داشته و طراحی دقیق و درستی انجام داده است.

وی با بیان این نکته که با پشتیبانی بانک ملت، این طرح به عنوان طرحی پیروز به پیش خواهد رفت، اضافه نمود: در این طرح، گروه های هدف به طور دقیق مدنظر قرار داده شده است و با پشتوانه ای که این طرح دارد باعث رونق صنعت جهانگردی کشور خواهد شد.

دکتر مونسان، زنجیره جهانگردی را زنجیره ای عظیم خواند که بخش مهمی از صنعت حمل و نقل و فروش صنوف را در شهرها و روستاها پوشش می دهد بنابراین، این رویداد رویداد مهمی برای رونق بخش عظیمی از اقتصاد محسوب می گردد.

وی زنجیره جهانگردی را یک زنجیره مهم ارزش آفرین خواند و ادامه داد: سهم این بخش از فراوری ناخالص داخلی 11.8 میلیارد دلار به صورت مستقیم و 33 میلیارد دلار به صورت غیرمستقیم است که 6.8 درصد فراوری ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و استاندارد آن در دنیا 10.4 درصد است که نشان می دهد در سال های اخیر این صنعت در ایران رشد چشمگیری داشته است.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی با اشاره به ورود 8.8 میلیون جهانگرد خارجی به کشور در سال 98 با وجود شیوع کرونا در دو ماه انتهای سال، ادامه داد: حجم جهانگردی داخلی نیز بسیار رونق پیدا نموده و سفر جزو الزامات سبد خانوارها قرار گرفته است.

وی با اشاره به این نکته که در سه و نیم سال گذشته 22 هزار میلیارد تومان پروژه جهانگردی در قالب 2200 پروژه افتتاح شده است، گفت:10 هزار میلیارد تومان پروژه دیگر تا انتها دولت افتتاح خواهد شد و هم اکنون حجم پروژه های در حال انجام در حوزه جهانگردی 137 هزار میلیارد تومان است.

دکتر مونسان نرخ سود 4 درصد را برای سفرکارت ملت، بی نظیر دانست که نمونه آن در تسهیلات قرض الحسنه و برای بخش های حمایتی اعمال می گردد ولی بانک ملت با سازوکارهایی که پیش بینی نموده، این نرخ را برای تسهیلات سفر نیز عملیاتی نموده است.

وی این پروژه را یک پروژه جذاب، مفید و موثر خواند و اظهار امیدواری کرد که در آینده، پروژه های دیگری در حوزه جهانگردی با مشارکت بانک ملت که از بانک های نمونه کشور است به مرحله اجرا درآید.

دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز با تبریک هفته جهانگردی، در سخنانی از دست اندرکاران فراهم ساختن مقدمات این تفاهمنامه قدردانی کرد و گفت: شیوع کرونا، بر ابعاد مختلف اقتصاد کشور اثر منفی گذاشته ولی بیشترین تاثیر را در حوزه جهانگردی و میراث فرهنگی داشته است.

وی با بیان این نکته که 5 درصد از اشتغال کشور متاثر از حوزه جهانگردی است، ادامه داد: بانک ملت به عنوان عظیم ترین بانک خصوصی کشور که در حوزه تامین اقتصادی واحدهای فراوریی، بیشترین نقش را ایفا نموده، در حوزه جهانگردی نیز وارد شده و با جلسات و پیگیری های متعدد، تفاهمنامه ای را در این زمینه آماده کرد که از مجموعه اقدامات حمایتی این بانک در دوران شیوع کرونا محسوب می گردد.

مدیرعامل بانک ملت هدف این بانک را از انعقاد تفاهمنامه یادشده، رونق و توسعه صنعت جهانگردی در حوزه سفرها، صنایع دستی و میراث فرهنگی خواند که از کرونا بیشترین آسیب را متحمل شده است.

به گفته وی، رونق این سه بخش، به رونق 18 صنف خواهد انجامید که اقدامی مهم و ارزشمند در شرایط سختی کرونایی است.

دکتر بیگدلی از اختصاص 5 هزار میلیارد ریال تسهیلات در فاز نخست اجرای طرح سفرکارت ملت اطلاع داد و اظهار امیدواری کرد که این مبلغ با پیگیری و همراهی وزارتخانه و سایر صنوف مرتبط، خیلی سریع جذب گردد و برای فاز بعدی رقم های بالاتری اختصاص داده گردد.

وی نرخ سود 4 درصد را برای این کارت ها محرک خوبی برای استفاده نمایندگان کارت ها و همچنین ارائه دهندگان خدمات خواند و افزود: بانک ملت در زمینه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات اختصاص داده که بخش عمده ای از آن پرداخت شده و بخش به جامانده نیز در حال پرداخت است.

به گفته دکتر بیگدلی، 100 هزار میلیارد ریال از تسهیلات بانک ملت نیز در حوزه جهانگردی پرداخت شده است و این بانک آمادگی دارد تا هرجای دیگر نیز که امکان ورود داشته باشد، وارد گردد و به رونق این بخش یاری کند و تاثیرات منفی کرونا را برای این حوزه تا حدودی کاهش دهد.

وی اظهار امیدواری کرد که امضای تفاهنامه منشا خیر و برکت برای بانک ملت، فعالان عرصه جهانگردی، صنایع دستی و میراث فرهنگی باشد و باعث عبور حوزه جهانگردی از این بحران گردد.

هادی سپانلو، مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت نیز در شرح این طرح گفت: این پروژه حاصل کوشش 5 ماهه کارشناسان دو مجموعه است که در نوع خود برای نخستین بار است که در کشور اجرا می گردد.

وی سهولت و راحتی برای دریافت این کارت را از ویژگی های آن خواند و اضافه نمود: هم سازمان ها می توانند برای کارکنان خود سفارش کلی بدهند و هم افراد می توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

سپانلو تاکید نمود که در صورت استقبال، امکان صدور مکانیزه این کارت در محیط وب نیز وجود خواهد داشت.

حسین اربابی، مدیرعامل کانون دنیاگردی و اتومبیل رانی نیز از بانک ملت به عنوان یک بانک ریشه دار و عظیم نام برد که به درستی وارد حوزه جهانگردی شده و اشکالات و ایرادات طرح های اجراشده قبلی را به طور کامل مرتفع نموده است.

وی با بیان این نکته که بانک ملت به عنوان یک تامین نماینده خوب، تاسیسات جهانگردی به عنوان ارائه نماینده خدمات و وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی به عنوان سیاستگذار، وارد این طرح شدند که در نتیجه این تعامل کارتی طراحی شد که یک بارقه امید برای مردم به حساب می آید تا سفرهای مسوولانه و کم خطر خود را از راستا رسمی جهانگردی انجام دهند.

به گفته وی، عملیاتی شدن سفرکارت ملت، باعث تحریک بازار به سمت حوزه جهانگردی و رونق این بخش خواهد شد.

در انتها این مراسم و پس از امضا و تبادل تفاهمنامه ها، از سفر کارت ملت با حضور وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی و مدیرعامل بانک ملت رونمایی شد.

در این مراسم، مهدی قدمی و سیدابوطالب دیبایی معاونان مدیرعامل، هادی سپانلو و علی اکبر صابریان مدیران امور، محمدحسین محمودی و مجتبی توکلی روسای ادارات کل بانک ملت و همچنین شرفی مدیرعامل شرکت تعیین جهانگردی ملت نیز حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 570

به "با امضای تفاهمنامه ای عملیاتی شد: صدور سفرکارت 20 میلیونی بانک ملت با نرخ سود 4 درصد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با امضای تفاهمنامه ای عملیاتی شد: صدور سفرکارت 20 میلیونی بانک ملت با نرخ سود 4 درصد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید