کرونا در اروپا، از هشدار درباره وقوع موج سوم در آلمان تا خروج ماکرون از قرنطینه

به گزارش طرفداران رونالدو، جدیدترین اخبار اروپا از خروج ماکرون از قرنطینه و هشدار پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان درباره وقوع موج سوم کرونا در این کشور بعد از تعطیلات کریسمس خبر می دهد.

کرونا در اروپا، از هشدار درباره وقوع موج سوم در آلمان تا خروج ماکرون از قرنطینه

با ما سفر کنید و با تورهای بهاری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان می دهد و عواقب سیاسی، مالی و اجتماعی آن همچنان گسترده تر می گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هشدار درباره وقوع موج سوم کرونا در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که اووه جانسنز، رئیس انجمن پزشکان مراقبت های ویژه در آلمان درباره وقوع موج سوم کرونا در این کشور با توجه به افزایش ارتباطات در تعطیلات کریسمس هشدار داده است.

وی در تبادل نظر با یک رسانه آلمانی تاکید نمود: تنها محدودیت های ارتباطی حداکثری می توانند از این مسئله جلوگیری نمایند که ما در ژانویه با یک موج سوم کرونا روبرو نشویم.

جانسنز به نمایندگی از طرف پزشکان بخش های مراقبت های ویژه از شهروندان خواست در کریسمس با پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ملاقات ننمایند و واقعا در خانه بمانند.

وی تردیدهای مقامات ایالات آلمان در تشدید محدودیت ها را از عوامل تشدید اوضاع در کشورش دانسته و نتیجه چنین رویکردی را فشار بالا بر بیمارستان ها و کادر درمان دانست.

بالاترین سطح هشدار کرونایی در جمهوری چک

شمار مبتلایان روزانه درجمهوری چک هم مجددا به شدت افزایش پیدا نموده و به رکورد بالای بدست آمده نزدیک شده است. نهادهای بهداشتی این کشور روز پنج شنبه اطلاع دادند که در 24 ساعت گذشته 14054 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

با توجه به افزایش شمار مبتلایان دولت در نظر دارد از روز یکشنبه بالاترین سطح هشدار کرونایی را اعلام نموده و اقدامات و محدودیت های ضد کرونایی را تشدید کند.

درخواست پلیس آلمان برای ممنوعیت اعتراضات در جلوی مراکز واکسیناسیون

رئیس اتحادیه پلیس آلمان هم ممنوعیت اعتراضات در جلوی مراکز واکسیناسیون در کشور را درخواست نموده است. وی در تبادل نظریی با یک رسانه آلمانی تاکید نمود: ما به ممنوعیت اعتراضات هم در مسیرهای انتقال واکسن و هم اطراف مراکز واکسیناسیون احتیاج داریم.

وی واکسن را کالای با ارزشی دانست که برای حفاظت از آن باید برای هر کاری آماده بود.

انگلیس پروازها به آفریقای جنوبی را ممنوع نمود

وزارت حمل و نقل انگلستان موقتا پروازها به آفریقای جنوبی و از این منطقه را به دلیل کشف نوع جدید دیگری از ویروس کرونا که گفته می گردد از این کشور وارد شده است ممنوع اعلام نموده است. به این ترتیب انگلیس می خواهد از شیوع این ویروس جهش یافته جدید در کشورش جلوگیری کند.

کشف نوع جدید دیگری از ویروس کرونا

وزارت بهداشت انگلیس از کشف نوع جدید دیگری از ویروس جهش یافته کرونا در این کشور اطلاع داده که بسیار مسری تر از نوع اول است.

وزیر بهداشت انگلیس اعلام نموده است: ما دو مورد از یک نوع دیگر جهش یافته ویروس کرونا را کشف نموده ایم. به گفته وی افراد آلوده در هفته های اخیر از آفریقای جنوبی به کشور آمده اند.

وی تاکید نمود که این نوع جدید ویروس کرونا بسیار نگران نماینده است زیرا بسیار مسری تر و جهش یافته تر از نوع اول اخیرا شناسایی شده است.

صدر اعظم اتریش: هرگز چنین سالی را تجربه ننموده ام

صدر اعظم اتریش در سخنانی سال 2020 را با توجه به بحران کرونا سالی بسیار سخت و خسته نماینده دانست که تا به حال در عمرش تجربه ننموده و تاکید نمود که همچنان تا چندین ماه باید با کرونا زندگی کنیم.

وی با توجه به اینکه در دوران کرونا هر گونه تصمیم گیری از طرف دولت ابعاد گسترده ای به همراه داشت از شب هایی در امسال سخن گفت که خواب به چشمانش نیامد.

کورتس همچنین گفت که او نیز مانند همه بعد از ماه ها اقدامات ضد کرونایی از این بحران خسته شده است. به عنوان یک فرد در اجتماع محدودیت ها در روابط خصوصی وی را نیز آزار می دهد.

وی همچنین گفت: اگر چه پاییز و زمستان سختی را می گذرانیم اما من با اطمینان به سال 2021 می نگرم. ما می توانیم در تابستان به شرایط معمولی بر گردیم.

وی سختی کار در دوران بحران کرونا را اطلاعات دائما جدیدی درباره این ویروس دانست که در لحظه باید برای آن تصمیم گیری گردد. صدر اعظم اتریش همچنین به خطاهای خود در دوران بحران کرونا اشاره نموده و گفت: ما باید در پاییز سریع تر واکنش نشان می دادیم.

صدر اعظم اتریش در بخش دیگری از سخنانش به مسئله واکسیناسیون در کشورش پرداخته و بار دیگر بر غیر اجباری بودن آن تاکید نمود و در عین حال گفت: او هم واکسن را تزریق خواهد نمود و مشتاقانه منتظر روزی است که خانواده اش هم واکسینه شوند.

وی تاکید نمود که اتریش از روز 27 دسامبر که شروع واکسیناسیون در این کشور است وارد یک مرحله کاملا جدید می گردد.

صدر اعظم اتریش از همه شهروندان حفظ آرامش و پایبندی به قواعد کرونایی در دوران کریسمس را خواهان شد.

رئیس جمهور آلمان: همچنان راه سختی را در پیش رو داریم

رئیس جمهور آلمان هم در سخنرانی خود به مناسبت کریسمس با تاکید بر اینکه همچنان راه سخت و طاقت فرسایی را در مبارزه با کرونا در پیش رو داریم در عین حال سرانجام این تونل را روشن ارزیابی کرد.

کشورهای جدید در لیست مناطق خطر کرونایی آلمان

آلمان هم به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا لیست مناطق خطر کرونایی را طولانی تر نموده و از روز شنبه تمام استونی و نامیبیا در جنوب آفریقاو بعضی مناطق ایرلند و نروژ در لیست مناطق خطر آلمان قرار می گیرند.

شروع طرح واکسیناسیون جمعی در صربستان

صربستان هم از امروز (پنج شنبه) واکسیناسیون در کشورش را شروع نموده است. نخست وزیر صربستان به عنوان اولین شهروند در منطقه بالکان واکسن شرکت فایزر- بیونتک را دریافت کرد.

خروج ماکرون از قرنطینه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم دیگر علامت بیماری کرونا را ندارد و بر اساس اطلاعات دفتر ریاست جمهوری می تواند قرنطینه هفت روزه را ترک کند. در 17 دسامبر تست کرونای ماکرون مثبت اعلام شده و وی به قرنطینه رفت.

802 مرگ کروناییی روزانه در آلمان

آمار مبتلایان و مرگ های روزانه کرونایی در آلمان با وجود اعمال قرنطینه همچنان بالا است. انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 33777 مورد جدید به کرونا در 24 ساعت گذشته و 802 مرگ کرونایی دیگر در این مدت اطلاع داد.

بالاترین آمار مبتلایان روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس هم شب گذشته از 39237 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور که بالاترین رکورد مبتلایان روزانه از زمان شیوع کرونا در این کشور محسوب می گردد اطلاع دادند و 744 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2505875 نفر به کرونا مبتلا شده و 61978 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 2149551 نفر به کرونا مبتلا شده و 69051 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 1991278 نفر به کرونا مبتلا شده و 70395 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1847874 نفر به کرونا مبتلا شده و 49698 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1587908 نفر به کرونا مبتلا شده و 29127 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 726

به "کرونا در اروپا، از هشدار درباره وقوع موج سوم در آلمان تا خروج ماکرون از قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از هشدار درباره وقوع موج سوم در آلمان تا خروج ماکرون از قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید