پیش بینی 6 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران: بیشتریت تحلیل گرانی که در نظرخواهی درباره شرایط بورس تهران امروز اول آذر شرکت نموده اند، پیش بینی می نمایند که شاخص کل مانند بیشتر روزهای هفته پیش صعودی باشد.

پیش بینی 6 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت

به گزارش خبرنگاران برخی از این تحلیل گران تاکید می نمایند: از آنجا که شاخص کل در آستانه برخورد با مقاومت میان مدت خود است و اندیکاتورها مقاومت های پیش روی خود را شکسته اند و بیشتر قریب به اتفاق سهم ها در نقاط برگشتی از اصلاح های 60 تا 70 درصدی هستند به نظر می رسد امروز شاهد بازاری سبز باشیم.

کارشناسان بازار سرمایه در پیش بینی بازار امروز این نکته را نیز مدنظر دارند که بازار از محدوده درستی با حجم مناسب برگشته و فاز آخر ریزش خود را به سرعت پس می گیرد. پولهای هوشمند و ریسک پذیر در حال بازگشت هستند، به نظرم بازار تا محدوده شاخص 1/500 مسئله ای نداشته باشد و چالش اصلی محدوده پر تراکم 1/480 تا 1/760 است. در این محدوده برخی خریداران جدید به سمت شناسایی سود و بخشی از سهامدارانی که در ریزش همراه بازار بوده اند، به سمت فروش با زیان کمتر خواهند رفت، لذا عرضه ها بیشتر شده و عیار سمت تقاضای بازار آنجا تعیین خواهد شد.

برخی دیگرر تحلیل گران اما با وجود فضای مناسب در بازار معتقدند که امروز ممکن است با کمی ریزش داشته باشد، آنان تاکید می نمایند:با توجه به بازگشایی نماد شستا و گذر بازار از ابهام در خصوص تاثیر این نماد بر شاخص، در کنار بخش نامه های بانک مرکزی راجع به ایجاد صندوق های سرمایه گذاری در بورس و ممنوعیت فروش سهام عدالت، همه اخبار مثبتی بود که بازار تزریق شد. اصلاح زیاد بازار و ارزندگی بازار سرمایه، راه برای رشد بازار را نشان می دهد، اما با توجه به اینکه 6 روز متوالی شاخص کل و هم وزن مثبت بود، ممکن است بازار 1 اصلاح کوچکی داشته باشد و دوباره به راستا رشد خود ادامه دهد.

آنان در توصیف شرایط امروز بورس تهران تصریح می نمایند:بازار سهام در چند روز گذشته رشد مناسبی را تجربه نموده و از همین رو در دو روز ابتدای هفتهجاری شاهد افزایش حجم عرضه ها خواهیم بود. هرچند ریزش سنگین بازار سهام در سه ماه اخیر بسیاری را نسبت به پایداری رشد قیمت ها بدبین نموده اما در صورت رشد بازار در هفته جاری، فرایند نزولی شاخص کل نیز شکسته خواهد شد. همچنان گروه فلزات اساسی، بانک و فرآورده های نفتی برای سرمایه گذاری میان مدتی قابل توصیه هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 653

به "پیش بینی 6 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 6 تحلیل گر از شرایط امروز بورس پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید