مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و نیروهای مسلح

به گزارش طرفداران رونالدو، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 گفت: با مصوبه امروز کمیسیون بخش های اقتصادی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنگاه های اقتصادی مسلح باید اقتصادیات خود را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کنند.

مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و نیروهای مسلح

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، رحیم زارع کننده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون با هدف حمایت از سرمایه گذاری های غیر مستقیم مصوب کردند که هرگونه نقل و انتقال پول در صندوق های سرمایه گذاری در بازار بورس که برای پذیره نویسی از سازمان بورس مجوز دارند از پرداخت مالیات و عوارض معاف باشد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این براساس مصوبه دیگر امشب کمیسیون شرکت های بیمه ای مکلف شدند تا 400 میلیارد تومان از درآمدهای خود از بیمه های شخص ثالث که به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب می شود به حساب سازمان راهداری و حمل ونقل جادهای کشور، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور واریز کنند تا در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 گفت:علاوه بر این براساس مصوبه دیگر اعضای کمیسیون بخش های مالی آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام و نیز بنگاه های مالی زیرمجموعه نیروهای مسلح موظف هستند نسبت به ورایز مالیات خود به حساب خزانه داری کل کشور اقدام کنند.

زارع گفت: علاوه بر این اعضای کمیسیون در مصوبه دیگری کلیه واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش را در صورت رعایت الگوی مصرف از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف کردند.

وی اضافه کرد: همچنین براساس مصوبه اعضای کمیسیون درآمد ناشی از پخش مسابقات ورزشی از رسانه ملی بین سازمان صداوسیما و وزارت ورزش و جوانان به نسبت 70 درصد سهم صداوسیما و 30 درصد سهم وزارت ورزش تقسیم می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 گفت: همچنین طبق مصوبه امشب کمیسیون 100درصد وجوه پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال 85 تا 99 تا سقف 150 میلیارد تومان به صندوق های رفاه دانشجویی به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق های مذکور اختصاص می یابد تا براساس اساسنامه مصوب صرف پرداخت وام شهریه به دانشجویان و سایر پرداخت های رفاهی دانشجویان شود.

زارع گفت: همچنین براساس مصوبه دیگر کمیسیون به وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده می شود تا به منظور ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود و با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به احیا، بازسازی و بهره برداری از آنها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: تغییر کاربری موضوع این بند به پیشنهاد شورای آموزش و پرورش و هیأت امنای هر دانشگاه و تصویب کمیسیون ماده 5 شورای عالی شهرسازی انجام می شود و از پرداخت کلیه عوارض اعم از تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری معاف است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 در سرانجام گفت: پهنه های بزرگ از جمله پردیس های دانشگاهی مشمول مفاد مصوبه فوق نمی شوند.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تأیید شورای نگهبان به عنوان قانون برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 750

به "مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و نیروهای مسلح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس و نیروهای مسلح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید