محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش طرفداران رونالدو، فرابورس ایران محدودیت های جدید اوراق تسهیلات مسکن برای دو بانک دولتی را گفت.

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن

جهت دریافت خدمات آلاچیق سیمانی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، فرابورس ایران محدودیت های جدید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره از سوی دو بانک دولتی را بیان کرد که به توضیح زیر است:

پیرو مصوبات شورای محترم پول و اعتبار، موارد ذیل در مورد اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک عامل بخش مسکن اعلام می گردد:

1- محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در کلیه نماد های معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک مذکور (تسه) به مدت 4 ماه خواهد بود.

2- محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نماد های اوراق گواهی که فقط 4 ماه تا انتها معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد لذا در این مقطع زمانی، نماد های معاملاتی تسه 9707، تسه 9708، تسه 9709 و تسه 9710 مشمول محدودیت مذکور نمی باشند.

3- در مورد اوراق گواهی صادره بانک مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر 280 ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی می باشد.

4- متقاضیان خرید می بایست محدودیت های مذکور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات صورت گرفته رعایت کنند، تخطی از پیغام ناظر بازار و ورود سفارش منجر به ارجاع موضوع به مرجع رسیدگی به تخلفات گردد.

موارد ذیل در مورد نماد های اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی اعلام می گردد:

1- اعتبار اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی (تملی) جهت نقل و انتقال (خرید و فروش) در بازار فرابورس در نماد های معاملاتی (تملی 7101) و قبل از آن از روز 15 ماه ذکر شده در توضیح نماد به مدت 3 سال و اعتبار مابقی نماد های معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی (تملی) جهت نقل و انتقال (خرید و فروش) در بازار فرابورس از روز 15 ماه ذکر شده در توضیح نماد به مدت 2 سال تقویمی می باشد.

2- اعتبار کلیه اوراق گواهی صادره جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس ایران می باشد.

3- محدودیت حجمی هر سفارش خرید (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) جهت نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد 240 ورقه مشخص شده است.

خاطرنشان می گردد در پی ورود سفته بازان به بازار اوراق تسهیلات مسکن و افزایش قیمت این اوراق در ماه های خرداد و تیر ماه سال جاری، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران در تیر ماه بیان کرد برای جلوگیری از خرید و فروش این اوراق برای مقاصدی غیر از دریافت تسهیلات مسکن، قرار است دامنه نوسان این اوراق به حداقل کاهش یابد؛ اما همچنان خبری از این اتفاق نیست و شورای عالی بورس هنوز مصوبه ای برای تغییر دامنه نوسان اوراق تسهیلات مسکن در نظر نگرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 447

به "محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید