راه اندازی خانه های خلاق حمایت می گردد

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز کرمی گفت: خانه خلاق، همانگونه که از نام آن پیدا است، خانه و پلتفرمی برای استقرار و رشد شتابدهنده های تخصصی حوزه های صنایع فرهنگی، علوم انسانی، فرهنگ و هنر، استارت آپ ها و شرکت های خلاق مرتبط با فناوری های نرم و هویت ساز است.

راه اندازی خانه های خلاق حمایت می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

کرمی با بیان اینکه این خانه ها زنجیره فراوری صنایع نرم و فرهنگی را از ایده تا رسیدن به محصول و خدمات حمایت می نماید، ادامه داد: این خانه ها با حمایت کامل معاونت علمی و فناوری تأسیس می گردد و مانند یک حامی مطلع و حرفه ای، کوشش می نمایند تا در شهر و منطقه خود یک زیست بوم مالی خلاق مبتنی بر صنایع نرم و فرهنگی تأسیس کند.

وی اعلام کرد: کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان دارویی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی، مد و لباس یا هر رشته مرتبط دیگری، از جمله بعضی حوزه های است که شرکت ها، استارت آپ ها و تیم های خلاق، در بستر آنها ایده پردازی می نمایند.

حمایت از خانه های خلاق ادامه دار است

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، با تاکید بر توجه به کیفیت خانه های خلاق در حین توسعه کمی، اضافه نمود: خانه خلاق، توانمند ساز و هادی تخصیص حمایت های، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به استارت آپ ها و فعالان خلاق و نوآور است.

وی ادامه داد: همچنین این حمایت ها به صورت مستمر برای ادامه ارائه خدمات وجود دارد. در خانه های خلاق کوشش می گردد با تکیه بر ظرفیت های هر منطقه از کشور، استارت آپ های صنایع فرهنگی و خلاق، مراحل رشد و تکوین خود را زیر چتر حمایت های این نهاد، طی نمایند.

طرح های خلاق و نواورانه شناسایی می گردد

کرمی گفت: شناسایی طرح های خلاق و نوآورانه در حوزه های مختلف صنایع خلاق و فرهنگی، شناسایی، جذب و حمایت از ایده های خلاق در زمینه های اصلاح و بهبود روش های ساخت و فراوری، تأمین قطعات یا مواد اولیه، بسته بندی، بازاریابی، تبلیغات، فروش، نشر و عرضه، صادرات و بهره برداری از اقداماتی است که در این مکان ها انجام می گردد.

به گفته وی، حمایت از توسعه محصولات حوزه صنایع خلاق و فرهنگی با رویکرد صادراتی و توسعه بازار صادراتی آنها و اشتغال زایی به همراه توسعه پایدار مالی به ویژه در بخش خصوصی، از جمله اهداف تأسیس خانه خلاق است.

راه اندازی خانه های خلاق در مناطق محروم سرعت می گیرد

کرمی در ادامه اضافه نمود: متقاضیان تأسیس خانه خلاق باید از بعضی شروط و ویژگی های برخوردار باشند. دارا بودن شخصیت حقوقی، تجربه کافی در زمینه مورد نظر و آشنایی با کسب و کارهای نو، در اختیار داشتن محل ایجاد خانه خلاق متناسب با حوزه فعالیت و حداقل به متراژ حداقل زیربنای 500 متر مربع در تملک متقاضی و یا در اجاره حداقل 5 ساله متقاضی، همچنین محل معرفی شده در منطقه جغرافیایی در دسترس استارت آپ های مرتبط، از جمله این شروط است.

وی با ارائه توضیحات بیشتر در خصوص شروط متقاضیان تأسیس خانه خلاق، گفت: علاوه بر این، در منطقه جغرافیایی مورد نظر، نباید خانه خلاق هم رشته دیگری وجود داشته باشد. متقاضی همچنین باید برنامه مناسب برای گردش کار خانه خلاق ارائه کند.

مشاور معاون علمی و فناوری اضافه نمود: فرد درخواست نماینده تأسیس همچنین باید دارای نیروی انسانی متخصص و مرتبط برای اداره خانه خلاق باشد. متقاضیان برای ایجاد خانه خلاق در شهرهای مناطق محروم در اولویت قرار دارند. واقعیت این است که ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس یک برنامه یک ساله در راستای تحقق شعار سال برای مانع زدایی و تخصیص پشتیبانی حداکثری، به صنایع نرم و خلاق، در نظر دارد تا از تأسیس بیش از 10 خانه خلاق در سطح کشور حمایت کند.

کرمی گفت: با توجه به استقبال اجرا شده، اولویت با متقاضیانی است که از حداکثر شروط برخوردار باشند و طرح مالی مناسب تری ارائه نمایند، بنابراین تاریخ ارائه درخواست، تأثیری در پذیرش آن ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 917

به "راه اندازی خانه های خلاق حمایت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی خانه های خلاق حمایت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید