در چهار رشته امید به کسب سهمیه های جدید المپیکی برای بانوان داریم

به گزارش طرفداران رونالدو، مهین فرهادی زاد در تبادل نظر با خبرنگاران با یادآوری کسب سهمیه های المپیک و پارالمپیک توسط بانوان ورزشکار ایران گفت: از مجموع سهمیه های توزیعی برای بازی های المپیک توکیو تا به امروز ورزش ایران صاحب 52 سهمیه شده که سهم بانوان از آن، 6 سهمیه است. در بخش پارالمپیک هم تا به امروز صاحب 8 سهمیه بانوان برای بازی های توکیو شده ایم.

در چهار رشته امید به کسب سهمیه های جدید المپیکی برای بانوان داریم

وی توضیح داد: در مجموع تعداد سهمیه هایی که تا به امروز در بخش ورزش بانوان برای المپیک توکیو به دست آمده، خوب و قابل قبول است. باید به این موضوع توجه داشت که این سهمیه ها با وجود تحریم ها به دست آمده اند. به هر حال این شرایط روی ورزش تاثیر منفی دارد. رشته ای مانند تیراندازی به معنای واقعی وابسته به تجهیزات است؛ تجهیزاتی که در داخل فراوری نمی شوند و تحریم ها هم اجازه تهیه آنها را سخت نموده است. با این حال در این شرایط تعداد سهمیه های خوبی به دست آمده است.

معاون امور بانوان وزارت ورزش با یادآوری اینکه ورزش بانوان ایران برای المپیک 2016 ریو صاحب 9 سهمیه شد، اعلام کرد: پرونده سهمیه های المپیکی بانوان در همین تعداد 6 سهمیه فعلی بسته نمی گردد. امید زیادی داریم که به رکورد سهمیه های ریو برسیم و حتی افزایش هم داشته باشیم.

فرهادی زاد اعلام کرد: طبق پیش بینی های کلی، بین 11 تا 18 سهمیه دیگر به مجموع سهمیه های فعلی ورزش ایران برای المپیک توکیو اضافه خواهد شد. قطعاً تعدادی از این سهمیه ها در بخش بانوان خواهد بود. قایقرانی، تکواندو، تنیس روی میز و دوومیدانی رشته هایی هستند که امید به کسب سهمیه بانوان در آنها وجود دارد.

وی با یادآوری اینکه از اسفندماه سال گذشته رقابت های انتخابی المپیک در رشته های مختلف به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد، توضیح داد: قرار بود این رقابت های انتخابی تا خرداد و تیرماه در رشته های مختلف پیگیری گردد. اگر برنامه مسابقات منتفی نمی شد، قاعدتاً طی هفته های آینده شاهد کسب سهمیه جدید بودیم. البته تعویق ایجاد شده در زمان برگزاری بازی های المپیک، فرصت دوباره ای در اختیار فدراسیون ها گذاشته تا برنامه ریزی برای تیم ها و ورزشکاران شان را تقویت نمایند. بنابراین به کسب سهمیه های جدید در بخش بانوان امیدوارتر هستیم.

معاون امور بانوان وزارت ورزش با تاکید بر اینکه حقوق ماهانه 5 میلیون تومانی که برای ورزشکاران المپیکی مصوب شده است عیناً به بانوان صاحب سهمیه هم تعلق می گیرد، گفت: این امتیاز ویژه ای است که برای تمام المپین ها و از جمله بانوان پیش بینی شده است. علاوه بر این شرایط این ورزشکاران را رصد می کنیم. برای برطرف هر کمبودی کوشش می کنیم تا شرایط برای آنها به بهترین شکل مهیا گردد.

فرهادی زاد در خاتمه از تمام ورزشکاران و به ویژه المپین ها خواست با رعایت پروتکل های مبارزه با کرونا، سلامت خود را حفظ نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 246

به "در چهار رشته امید به کسب سهمیه های جدید المپیکی برای بانوان داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چهار رشته امید به کسب سهمیه های جدید المپیکی برای بانوان داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید