کلاهبرداری 100میلیارد ریالی با فروش آهن در پایتخت

به گزارش طرفداران رونالدو، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که به بهانه فروش آهن 100 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری 100میلیارد ریالی با فروش آهن در پایتخت

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از سایت پلیس، سرهنگ کارآگاه خیراله دولتخواه در این باره گفت: بیستم تیرماه سال جاری پرونده ­ای با موضوع کلاهبرداری با دستور قضایی برای شناسایی و دستگیری متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

وی اضافه نمود: شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار کرد که برای خرید میلگرد از طریق فضای مجازی با شخصی که خود را محمود معرفی کرده و مدعی بوده محل کارش بازار آهن است، آشنا شدم پس از تماس با وی در آدرس محل کار وی در بازار آهن حاضر شدم و پس از سفارش آهن، مبلغ 50 میلیون ریال به عنوان بیعانه به او پرداخت کردم و قرار شد میلگردهای خریداری شده را به آدرسی که من اعلام کردم ارسال کند ولی هیچ میلگردی به محل درخواستی منتقل نشد و هنگامی که به محل کار فروشنده مراجعه کردم اثری از وی نبود و مغازه را تخلیه کرده بود.

وی گفت: با ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان در گام اول پی جویی به بازار آهن که محل عقد قرار داد بود مراجعه و متوجه می شوند محمود مغازه را برای چند روز اجاره کرده و هیچ گونه مشخصات دقیقی از او در دسترس نیست.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی کارآگاهان پیروز شدند، تصویر واضحی از متهم را به دست بیاورند، بیان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان پیروز شدند مخفیگاه وی را در حوالی جنت آباد شمالی شناسایی و با هماهنگی های قضایی متهم هنگام خروج از منزل دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی ابراز داشت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی به جرم کلاهبرداری معترف و گفت، برای بدست آوردن هزینه های زندگی نقشه کلاهبرداری بدین شیوه را کشیدم و با تهیه یک سیم کارت و اجاره کردن موقتی مغازه ای در بازار آهن، فروش آهن در فضای مجازی را آگهی کردم و پس از جلب اعتماد خریداران و پرداخت بیعانه محل اجاره ای را تخلیه و متواری می شدم.

کارآگاه دولتخواه با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی پرونده های مشابه دیگری نیز به پلیس آگاهی ارجاع شد، گفت: در جمع بندی پرونده های ارجاعی مشخص شد که متهم به همین شیوه مرتکب کلاهبرداری های دیگری نیز شده است.

وی شرح داد: در رصدهای اطلاعاتی کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده توسط متهم را 100 میلیارد ریال اعلام و تا به امروز 11 تن از مالباختگان که دو تن از آنها تبعه خارجی هستند، شناسایی شدند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی، متهم به مرجع قضایی معرفی و پس از رسیدگی های قضایی با قرار مجرمیت روانه زندان شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 554

به "کلاهبرداری 100میلیارد ریالی با فروش آهن در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری 100میلیارد ریالی با فروش آهن در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید