کاهش 8 ساعته فشار خون با ورزشی ساده

به گزارش طرفداران رونالدو، نتایج تحقیقات نشان می دهد که نیم ساعت پیاده روی سریع صبحگاهی می تواند فشار خون و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد و شما را سالم نگه دارد.

کاهش 8 ساعته فشار خون با ورزشی ساده

ورزش صبحگاهی با شدت میانه، مانند 30 دقیقه پیاده روی سریع یا راه رفتن روی تردمیل می تواند فشار خون را برای 8ساعت از روز کاهش دهد.

نتایج نشان داد که با اضافه کردن وقفه های مکرر در طول نشستن در روز، تاثیر ورزش صبحگاهی بر کاهش فشار خون را افزایش خواهید داد.

در این تحقیق افراد مسن دارای اضافه وزن و چاق شرکت کردند. میانگین فشار خون - به ویژه فشار خون سیستولیک - در شرکت کنندگانی که صبح ها نیم ساعت پیاده روی روی تردمیل را با شدت میانه انجام دادند، کاهش یافت و اثر پس از آن به مدت 8ساعت ادامه داشت.

در این مطالعه، مزیت کاهش فشار خون در طول روز ادامه داشت، زمانی که پیاده روی صبحگاهی با استراحت های 3دقیقه ای در طول نشستن، هر نیم ساعت ترکیب شد.

این استراحت های مکرر 3دقیقه ای شامل پیاده روی معمولی (فعالیت بدنی سبک) در طول وقفه های مکرر زمان نشستن در طول روز بود.

مایکل ویلر، محقق ارشد این تحقیق گفت: هم برای مردان و هم برای زنان، مقدار کاهش میانه فشار خون سیستولیک پس از ورزش و وقفه در نشستن، به چیزی نزدیک می گردد که از داروهای ضد فشار خون در این جمعیت برای کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی و سکته انتظار می رود با این حال، این کاهش برای زنان بیشتر بود.

ترکیب ورزش و وقفه های عنوان شده در بالا برای زنان بیشتر از مردان در کاهش فشار خون مفید بود و ممکن است به این علت باشد که آدرنالین (اپی نفرین) در مردان افزایش و در زنان کاهش یافته است.

عامل دیگر این است که زنان پس از یائسگی بودند، یعنی زمانی که زنان بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 آذر 1402 بروزرسانی: 13 آذر 1402 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1629

به "کاهش 8 ساعته فشار خون با ورزشی ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 8 ساعته فشار خون با ورزشی ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید