پدیده وارد بورس می گردد

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون امور مالی استانداری خراسان رضوی گفت: شرکت پدیده وارد بورس خواهد شد تا مردم بتوانند سهام های خود را مبادله نمایند.

پدیده وارد بورس می گردد

علی رسولیان، امروز، 12 بهمن در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی در استانداری در مورد پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر اظهار کرد: مجموع کل پروژه های دستگاه اجرایی استان هزار و 491 پروژه با اعتبار 75 هزار و 279 میلیارد ریال و مجموعا مرتبط با 86 دستگاه اجرایی است.

وی اضافه نمود: از این تعداد 193 پروژه از محل اعتبارات ملی با اعتبار هزار و 558 میلیارد ریال، 51 پروژه از محل اعتبارات ملی و استانی شده با اعتبار 374 میلیارد ریال، 458 پروژه از محل اعتبار استانی با اعتبار دو هزار و 256 میلیارد ریال و مابقی به تعداد 789 پروژه با اعتبار 71 هزار و 91 میلیارد ریال از محل مشارکت بخش خصوصی، تسهیلات و سایر منابع است.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان نمود: از نظر اعتباری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، شهرداری مشهد و شرکت گاز استان به ترتیب با 55 هزار و 110 میلیارد ریال، 5 هزار 88 میلیارد و دو هزار و 540 میلیارد ریال بیشترین اعتبار پروژه های افتتاحی را دارند.

رسولیان اعلام کرد: از نظر تعداد پروژه های قابل بهره برداری، بیشترین تعداد پروژه قابل بهره برداری مربوط به جهاد کشاورزی استان به تعداد 252 پروژه، نیروی برق استان به تعداد 112 پروژه و شرکت مخابرات استان به تعداد 55 پروژه است. از نظر اعتباری شهرستان های خواف با 30 هزار و 668 میلیارد ریال، تربت جام با 11 هزار و 456 میلیارد ریال و مشهد با اعتبار هشت هزار و 835 میلیارد ریال اعتبار، دارای بیشترین اعتبار هزینه شده هستند.

وی افزود: به لحاظ تعداد پروژه های قابل بهره برداری شهرستان مشهد با 263 پروژه و شهرستان های نیشابور و فریمان به ترتیب با 96 و 84 پروژه قابل بهره برداری، دارای بیشترین پروژه در بین شهرستان های استان هستند. امسال از ابتدا تا انتهای سال مجموعا سه هزار و 124 پروژه با اعتبار 12 هزار و 947 میلیارد تومان بهره برداری شده و یا خواهد شد که امیدواریم اثرات خوبی در اقتصاد استان داشته باشد. مجموع پروژه ها و اعتبارات هزینه شده 58 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی توضیح داد: 138 پروژه کلنگ زنی خواهیم داشت و به لحاط تعدادی، دهیاری ها و شهرداری استان با 80 پروژه بیشترین تعداد را از آن خود نموده اند. آنچه بیشتر بهره برداری و کلنگ زنی خواهد شد، پروژه های بخش خصوصی است تا نگاه به حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش خصوصی صورت بگیرد. در حال حاضر 10 هزار و 562 میلیارد تومان پروژه افتتاحی و کلنگ زنی برای بخش خصوصی خواهیم داشت که مجموعا شش هزار و 740 شغل را ایجاد خواهد نمود.

رسولیان بیان کرد: مهمترین طرح در حال انجام در استان، طرح الگوی مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی است که تا به امروز در استان 180 تفاهم نامه تعیین اقتصاد مقاومتی امضا شده و هزار و 264 پروژه اقتصادی به ارزش هزار میلیارد تومان توسط 57 تعیین در سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: در هفته گذشته شورای اداری بخش خصوصی با موضوع تعیین های اقتصاد مقاومتی استان برگزار شده است و از آن موقع تا به امروز تقاضاها برای مشارکت بیشتر در روستاها را شاهد بوده ایم و تعیین های اقتصادی بعد از آن جلسه از 163 تعیین به 180 تعیین رسیده اند.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: تا به امروز هزار و 38 تفاهم نامه سرمایه گذاری به ارزش 108 هزار میلیارد تومان در سامانه ثبت شده است. همچنین هفته گذشته با حضور استاندار و وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور، کمیته تامین اقتصادی برگزار و پروژه های استان به صورت ریز همراه با جزئیات ارائه شد تا جلساتی برای تامین اقتصادی آن برگزار گردد.

رسولیان مطرح نمود: براساس آخرین آمار در پاییز امسال، نرخ بیکاری استان 6.3 دهم درصد کاهش داشته که در 15 سال گذشته منحصربه فرد بوده و ما دومین استانی هستیم که کمترین نرخ بیکاری در سطح کشور را داراست. همچنین خالص اشتغال استان در پاییز امسال به دو میلیون و 357 هزار و 441 نفر رسیده است که نسبت به سال گذشته 117 هزار و 814 نفر بیشتر بوده و ما نزدیک به17 درصد اشتغال کشور را ایجاد نموده ایم. این

آمار نسبت به سال گذشته نیز 243 هزار نفر افزایش یافته است.

وی اضافه نمود: نرخ بیکاری زنان در استان 1.5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به 8.2 دهم درصد رسیده است همچنین نرخ مشارکت بانوان 1.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. در حوزه اشتغال روستایی 524 میلیارد تومان تسهیلات در استان خراسان رضوی به هفت هزار و 259 نفر پرداخت شده، 16 هزار و 630 نفر از این محل در روستاها مشغول به کار شده اند. علاوه بر این نرخ تورم استان خراسان رضوی با شیب بیشتری در حال کاهش است و در دی ماه امسال به 22.7 دهم درصد رسیده است و دومین استانی هستیم که کمترین نرخ تورم در کشور را تجربه می کنیم که 3.6 دهم درصد از متوسط نرخ تورم کشور کمتر است.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در مورد میزان سرمایه گذار خارجی در استان اظهار کرد: تا به امروز برای 30 طرح به ارزش 140 میلیون دلار جذب سرمایه گذاری خارجی شده که خوشبختانه 39 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. همچنین بانک های استان کوشش بیشتری داشتند و تا خاتمه آذر 27 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده اند. در بخش ازدواج هزار و 790 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج توسط بانک ها پرداخت شده است.

رسولیان بیان نمود: در حوزه کشاورزی و صنعت رشد تسهیلات افزایش بیشتری داشته است. در استان کلینیک صنعت تشکیل شده تا واحدهای نیمه تمام و راکد استان را فعال کنیم. با حضور 70 مشاور فعال توانسته ایم 80 واحد جدید را راه اندازی کنیم همچنین 430 واحد عارضه یابی شده است.

وی افزود: تراز بازگانی خارجی استان، یک میلیارد و 65 میلیون دلار مثبت است و یک میلیارد دلار بیشتر از واردات، در حال صادرات به 87 کشور دنیا هستیم. در صنعت و معدن رشد 11 درصدی در صنعت برق و 10 درصدی در گاز صنعتی داشته ایم. همچنین میزان فراوری مرغ گوشتی 24 درصد، فراوری دانه های روغنی 27 درصد، فراوری گندم 50 درصد در خرید و 36 درصد در فراوری و در حوزه مکانیزیسون 1.85 دهم درصد اسب بخار در هر هکتار رسیده است.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در مورد موضوع پدیده اعلام کرد: ما از سال 93 با مسائل جدی در حوزه سرمایه گذاری استان در طرح هایی همچون پدیده و موسسات اعتباری غیرمجاز در استان روبرو هستیم که بخشی از آنان همچون میزان، بدر توس، پیوند و الزهرا تعیین تکلیف شد اما یکی از طرح هایی که مردم را در استان بسیار اذیت کرد، شرکت پدیده با 136 هزار سهام دار و دو هزار میلیارد تومان بدهی به بانک ها و شش هزار و 500 میلیارد تومان تعهد برای سهام داران بود که موجب شکل گیری موجی از اعتراضات در استان شد.

رسولیان توضیح داد: 400 تجمع در این باره در استان شکل گرفت که سرمایه گذاری را تحت تاثیر جدی قرار داده بود. از زمان حضور آقای استاندار فرآیند پیگیری متفاوت شد و تعامل حداکثری با دستگاه قضایی، امنیتی و نظارتی برقرار شد. بیش از 25 جلسه در سطح استان، 18 جلسه در ستاد تدبیر، جلساتی در سطح استان عالی با رئیس جمهور، معاونین و وزرای ایشان، مدیران بانک ها و دستگاه های مختلف برگزار شده است.

وی ادامه داد: جمع بندی جلسات این بود که در قالب دادگاه با هدف حل مسائل، تصمیمات خوبی از سوی دستگاه قضایی صورت بگیرد و فرآیند تعیین تکلیف شرکت پدیده تعیین و وارد بورس خواهد شد تا مردم بتوانند سهام های خود را مبادله نمایند و به سهام جبرانی مدنظر خود برسند تا مردم به خواسته خود برسند.

معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: برای حل مسائل مردم باید مسیرهای فراتر از قانون را نیز طی می کردیم که با پیگیری های استاندار این موضوع در جلسه سران قوا مطرح شده و خوشبختانه گره اصلی آن رفع شد و امیدوارم تا قبل از خاتمه سال مجمع برگزار و هیات مدیره از میان مردم انتخاب گردد و علاوه بر آن ورود سهام به بورس نیز صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 93

به "پدیده وارد بورس می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیده وارد بورس می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید