تور قطر ارزان: همه چیز درباره قطره زردی نوزاد

به گزارش طرفداران رونالدو، در این مقاله درباره قطره زردی نوزادان (بیلی ناستر)، اندازه مصرف، عوارض مصرف و... توضیحاتی بیان شده است.

تور قطر ارزان: همه چیز درباره قطره زردی نوزاد

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

زردی یکی از مسائل شایع دوران نوزادی است. برای معین اندازه زردی نوزاد، آزمایش گرفته می شود و بنا بر درجه زردی، روش درمان آن انتخاب می شود. نوزاد باید از نظر انسداد گوارشی و عفونت ادراری معاینه شود و سپس پزشک متخصص اطفال برترین روش درمان را انتخاب کند.

برای درمان زردی می توان از نور درمانی، دارو درمانی، تعویض خون و طب سنتی استفاده نمود. قطره زردی نوزادان یکی از روش های درمان دارویی زردی در نوزادان است. این قطره کاملاً گیاهی است و برای درمان زردی بسیار موثر است، ولی باید با مشورت پزشک مصرف شود.

مهم ترین و معروف ترین داروهای قدیمی ضد زردی نوزادان در کشور ما، شیرخشت و ترنجبین است. مـصرف شـیر خـشت موجب کاهش سریع تر زردی نوزادان و هم کـاهش طـول مدت بستری و بهبودی مـی گـردد، بعلاوه طریقه مـصرف شیر خشت برای نوزاد باید دقیق و با مشورت پزشک باشد و مصرف آن به وسیله مـادر می توانـد در کـاهش زردی نـوزادانی کـه از شـیر مـادر تغذیه می نمایند، موثر باشد.

قطره بیلی ناستر چیست؟در طب سنتی ایران از ماده ای به نام شیر خشت، در درمان زردی نوزادان استفاده می شود. این ماده با داشتن قندهایی چون مانیتول یکی از درمان های مهم برای زردی به تعداد می رود و چنانچه به روش بهداشتی مورد استفاده قرار گیرد، بسیار موثر خواهد بود. جنبه درمانی آن به صورت علمی هم به اثبات رسیده است.

امروزه، استفاده قطره خوراکی عصاره گیاه دارویی شیر خشت معروف به قطره بیلی ناستر، به همراه نور درمانی تا حد زیادی در درمان نوزادان مبتلا به زردی موثر است به طوری که سه روز پس از کاربرد این دو روش درمانی در حدود 90 درصد نوزادان بهبود می یابند. مصرف این قطره باعث کاهش اندازه بیلی روبین خون می شود.

مکانیسم اثر قطره زردی نوزاد چیست؟شیر خشت بدست آمده از گیاه حاوی مانیتول، ساکارز، دکستروز، فروکتوز و پلی ساکارید های متعدد می باشد. اندازه مانیتول شیرخشت حدود 40 تا 60 درصد است. جذب خوراکی مانیتول از دستگاه گوارش خیلی کم است و در روده باعث اسهال می شود، این خاصیت مانیتول موجود در شیر خشت، احتمالاً باعث می شود بیلی روبین که به وسیله چرخه متابولیسم وارد روده شده، به وسیله مدفوع دفع شود و در نتیجه باعث کاهش سطح بیلی روبین شود. بعلاوه این قطره باعث می شود که با افزایش دفعات مدفوع، پاک سازی بیلی روبین از راه کبد، تسریع شود.

موارد مصرف قطره زردی نوزادان چیست؟تحقیقات نشان می دهد مصرف قطره بیلی ناستر باعث کاهش طول درمان در بیمارستان و کاهش مدت زمان فتوتراپی می شود. مصرف شیر خشت موجب کاهش سریع تر زردی نوزاد و هم کاهش طول مدت زمان بستری می شود.

پس از مطالعات بیشتر در این زمینه، فرآورده استاندارد آن تهیه گشت و در درمان زردی نوزادان از آن استفاده خواهد شد. قطره بیلی ناستر دارای اثر ملینی می باشد و در درمان یبوست اطفال و بزرگسالان مصرف می شود. این قطره را به همراه سایر دارو هایی که برای درمان زردی بچه ها داده می شود می توان استفاده کرد (با مشورت پزشک).

قطره بیلی ناستر به اسم درمان یاریی زردی نوزادان و موارد مشابه که بیلی روبین خون بالا رفته باشد می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شیر خشت به همراه نور درمانی اثر مضاعف داشته و به پایین آمدن بیلی روبین خون یاری می نماید و باعث می شود نیازی به تعویض خون یا تحویز دارو های دیگر نباشد. بعلاوه منجر به کاهش زمان بستری شدن نوزادان در بیمارستان می شود. به این نکته توجه کنید که به علت ایجاد اسهال اسموتیک در نوزادان، در این مواقع به مادران توصیه می شود فواصل شیر دادن را کمتر نمایند.

از دیگر خواص شیرخشت برای نوزادان و اطفال بالای دو سال، کاهش تب شدید است، بعلاوه در کتب طب سنتی بر مصرف شیرخشت برای بچه ها تاکید شده است.

اندازه مصرف قطره بیلی ناستر چقدر باشد؟به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن، 3 تا 5 قطره 3 بار در روز تجویز می شود که باید با مشورت پزشک انجام گیرد.

اثرات جانبی قطره زردی نوزادان چیست؟قطره بیلی ناستر به درمان زردی نوزادان یاری می نماید و بعلاوه کاهش دهنده بیلی روبین خون است، ولی کمی طول می کشد تا اثر کند. قطره بیلی ناستر از عصاره آبی شیرخشت تهیه شده است و هیچ اثر سویی برای نوزاد ندارد. این قطره عوارض زیادی نداشته و فقط در برخی از اطفال، موجب اسهال می شود که آن هم ناشی از مکاهمم دارو است.

منبع: سایت ستاره

منبع: راسخون
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1162

به "تور قطر ارزان: همه چیز درباره قطره زردی نوزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر ارزان: همه چیز درباره قطره زردی نوزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید