نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد

به گزارش طرفداران رونالدو، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران از ورشکسته شدن بیش از 60 درصد تالارها در پی شیوع ویروس کرونا و خسارت 500 میلیون تا چند میلیاردی به واحدهای این صنف خبر داد و گفت که با این وجود فعالان این صنف هنوز هیچ کمکی دریافت نکردند.

نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد

به گزارش خبرنگاران، خسرو ابراهیمی نیا در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا، از اسفند ماه متقاضیان برگزاری مراسم در تالارها مهمانی ها را کنسل کردند و پول های خود را پس گرفتند، شرح داد: این در حالی است که تالارها از پیش از پیش پرداخت ها برای حقوق کارکنان، هزینه های نگهداری و بازسازی تالار استفاده کرده بودند و در این زمان مجبور به فروش دارایی های خود برای پس دادن پیش پرداخت ها شدند.

وی با بیان اینکه حدود شش ماه که تالارها با وجود تعطیلی متحمل هزینه های نگهداری واحدهای صنفی، اجاره و هزینه های کارگری و موارد دیگر هستند، گفت: اجاره تالارها از 50 میلیون تومان تا حدود چند صد میلیون تومان است و تالارها طی این پنج ماه 500 میلیون تا چند میلیارد تومان ضرر کردند، اما با وجود همه شرایط هنوز واحدهای صنفی هیچ کمکی از دولت دریافت نکردند و سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی نیز معافیتی برای تالارها در نظر نگرفته اند.

ابراهیمی نیا در ادامه از ورشکسته شدن بیش از 60 درصد تالارهای پذیرایی خبر داد و با بیان اینکه سایر واحدها نیز نفس های آخر را می کشند، گفت: تسهیلات 12 میلیون تومانی برای تالارهای پذیرایی مناسب نیست، چرا که اگر یک تالار پذیرایی هفت کارگر هم داشته باشد با متوسط حقوق سه میلیون تومان فقط هزینه ماهانه کارگران 21 میلیون تومان است.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران با بیان این که تعطیلی تالارها باعث می شود افراد مجالس خود را به صورت غیر بهداشتی و اصولی و در مراکز غیر قانونی مثل باغ ها برگزار کنند، شرح داد: این در حالی است که تالارها متخصص برگزاری مجالس و قادر به حفظ فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.

پیشنهاداتی برای جبران خسارات تالارداران

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست تعداد مهمانانی که تالارها مجاز به پذیرایی از آن ها هستند محدودتر شود، گفت: سلامت مردم برای ما در راس هرم و در کنار آن معیشت تالارداران هم مهم است. بنابراین هر پروتکلی که ستاد ملی کرونا معین کند حتما با استفاده از ظدفیت تیم های بازرسی اجرا خواهد شد.

ابراهیمی نیا در انتها پیشنهاد کرد که برای جبران خسارت وارد شده به این صنف دولت حقوق سه ماهه نیروی کار تالارها را پرداخت کند و تخفیف ویژه ای در خصوص مالیات برای آنها در نظر بگیرد. همچنین تسهیلات نقدی برای این صنف بر اساس هزینه های آنها در نظر گرفته شود و به میزانی باشد که تالارها قابلیت احیا پیدا کنند.

در پی اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از اواخر اسفندماه، ابتدا فعالیت واحدهای صنفی و بعد سایر واحدهای صنفی به تدریج آغاز شد و طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا تالارها نیز در مناطقی که در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا نیستند با نصف ظرفیت مجاز است. البته پرسنل تالارها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، فضای سالن ها و آشپزخانه ضدعفونی شود و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان ها رعایت شود. همچنین مقرر شده حتی الامکان از ظروف یکبار مصرف استفاده شود و پذیرایی به شکل سلف سرویس انجام نشود. همچنین با استفاده از دستگاه تب سنج یک معاینه بالینی معمولی از مهمانان انجام خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 428

به "نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفس تالارهای پذیرایی به شماره افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید