فارس آماده سفر هوشمند است

به گزارش طرفداران رونالدو، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس گفت: همه زیرساخت ها برای سفر هوشمند گردشگران به فارس فراهم شده و ایران کوچک آماده پذیرش گردشگران داخلی و خارجی است.

فارس آماده سفر هوشمند است

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سید موید محسن نژاد امروز 11 آبان ماه 1400 اظهار کرد: با ابلاغ شیوه نامه وزارت ستاد ملی مبارزه با کرونا، ورود گردشگران به کشور از آبان ماه امکان پذیر شده است.

معاون گردشگری فارس بابیان این که اقتصاد گردشگری با سفر داخلی و خارجی گره خورده است، ادامه داد: در مدت 20 ماه گذشته به دلیل شیوع کرونا، از سفر کردن با استدلال یک عامل انتقال ویروس کرونا جلوگیری و به همین دلیل صنعت گردشگری تعطیل شد و افراد زیادی کم کار یا بیکار شدند.

محسن نژاد گفت: با همت مسئولان، فارس نخستین استانی بود که فعالان گردشگری آن واکسینه شدند و با واکسینه شدن چرخه نیروی انسانی این صنعت، در کنار اجرای شیوه نامه های بهداشتی ارائه شده از سوی وزارت بهداشت در مراکز اقامتی و گردشگری، در زمانی که هنوز قرنطینه هوشمند اجرا نشده بود، زمینه پذیرش گردشگر در استان فراهم شد.

او افزود: در زمان کرونا، مسئولان هواپیما ها با فروش 60 درصدی ظرفیت بلیت ها و هتل ها با ضدعفونی کردن کامل اتاق ها، تلاش کردند از پیوست چرخه انتقال ویروس جلوگیری کنند.

محسن نژاد گفت: با تصمیم گیری ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر صدور مجوز ورود مسافران به کشور در صورت تزریق دو دُز واکسن و یا داشتن تست Pcr منفی، گردشگران توانستند با داشتن این دو شرط از طریق فرودگاه بین المللی در سه شهر شیراز، لار و لامرد مستقیم به استان فارس سفر کنند.

او افزود: مکان هایی برای قرنطینه افرادی که تست Pcr مثبت داشتند یا کارت تزریق دو دُز واکسن نداشتند در هر سه فرودگاه فراهم شده بود که هزینه اسکان در این اماکن نیز از آن ها گرفته می شد.

معاون گردشگری فارس گفت: با تشدید نظارت، همکاری انجمن های مهمان پذیران، هتل داران، اقامتگاه های بوم گردی، اقامتگاه گاه های سنتی و دیگر انجمن های مرتبط با گردشگری و فراهم کردن محیطی بدون کرونا، تلاش شده است که شرایط سفری ایمن برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم و صنعت گردشگری فعال و اقتصاد استان پویا شود.

محسن نژاد افزود: هم اکنون همه زیرساخت ها فراهم و شیوه نامه سفر هوشمند ارائه شده است و با نظارت هایی که انجام خواهد شد، علاوه بر اجرای دقیق شیوه نامه ها، با متخلفان برخورد خواهد شد.

او گفت: استان فارس با داشتن جاذبه های مختلف گردشگری از جمله طبیعی، سلامت، مذهبی، اقوام، بوم گردی و تاریخی عنوان ایران کوچک را یدک می کشد و همواره به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگریان داخلی و خارجی بوده است.

معاون گردشگری استان فارس بابیان این که فارس استانی چهارفصل است که همواره در همه فصول پذیرای گردشگران از نقاط مختلف است، افزود: هم اکنون که بیش از نیمی از جمعیت هدف ایران واکسینه شده اند و سفر ها از سر گرفته شده، شیراز در رأس سفر های گردشگری ایرانیان است به گونه ای که در میلاد رسول اکرم گردشگران داخلی با سفر به شیراز و اقامت در اقامتگاه های فارس، ضریب اشغال تخت ها را افزایش دادند.

محسن نژاد گفت: استان فارس 22 هزار تخت اقامتی دارد که پرداخت یارانه سفر و تسهیلات و وام های ارزان، سبب بازگشت مردم به سفر و رونق صنعت گردشگری می شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1214

به "فارس آماده سفر هوشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس آماده سفر هوشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید