مشکل اصلی فوتبال ایران ساختار است، دولت نباید در فوتبال دخالت کند

به گزارش طرفداران رونالدو، سید کاظم اولیایی در خصوص حواشی پیش آمده در خصوص قرارداد ویلموتس در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: وقتی اصرار داریم فدراسیون فوتبال باید مثل فیفا یک نهاد غیر دولتی باشد و نقش دولت در این نهاد تنها حمایتی، نظارتی و برنامه ریزی باشد، به این خاطر است که امروز با چنین مشکلاتی روبرو نشویم.

مشکل اصلی فوتبال ایران ساختار است، دولت نباید در فوتبال دخالت کند

این مدیر فوتبالی ادامه داد: فدراسیون فوتبال باید ساختار و جایگاه واقعی خودش را پیدا کند. مشکل اصلی که امروز پیش آمده نفوذ و دخالت افراد بی ارتباط نیست، بلکه ضعف ساختار است که اجازه چنین نفوذ و دخالتی را به اشخاص می دهد. اگر همه در جای خودشان تصمیم می گرفتند امروز با این معضل روبرو نبودیم.

وی بیان داشت: کانون مربیان ثبت رسمی شده و بیش از 300 عضو دارد و دکتر ذوالفقارنسب از اعضای رسمی این کانون که از فوتبالیست ها و مربیان تحصیلکرده و شناخته شده است، مشاور وزیر است. آیا صلاحیت این کانون حتی از صلاحیت افراد کم ارتباط به فوتبال که در معین مربی تیم ملی نقش دارند کمتر است؟

اولیایی تاکید کرد: اشکال اساسی در عدم پذیرش ساختار صحیح در فدراسیون فوتبال است و عجیب است که خیلی ها همچنان اصرار داشتند که همان اشکالات در اساسنامه باقی بماند.

عضو هیات موسس کانون مدیران فوتبال کشور خاطرنشان ساخت: هر مجمعی یک تشکل تخصصی است که باید قدرت اعمال و نظارت بر اعضای خود را داشته باشد. اما در مجمع فدراسیون اعضایی مثل نیروهای نظامی، دانشگاهی، کارگری و… حق رای دارند که فدراسیون در مورد آنها قدرت اعمال نظر ندارد و این یکی از مهم ترین اشکالات ساختاری است که در اساسنامه وجود دارد. ما باید مطابق با قوانین بین المللی و داخلی خیلی هوشمندانه این مشکل را رفع نماییم.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: ساختار نداشتیم که بعد از جدایی کی روش آقای مدیر وقت روابط عمومی وزارت ورزش در اظهار نظری غیر حرفه ای گفت زیدان و دیگران برای مربیگری تیم ملی در صف قرار دارند. وقتی ایشان اظهار نظر غیر حرفه ای و غیر مسئولانه می کنند و مقامی نیست که برخورد کند، یک انجمن فرهنگی هم به خود حق می دهد که مربی تیم ملی معرفی کند و نتیجه این می شود که در این حوزه عاقبت به خیر نمی شویم.

اولیایی شرح داد: باشگاه ها، هیات های فوتبال و تشکل های ورزشی سنگ بنای فوتبال ایران هستند و رای آنها باید در انتخابات فدراسیون معین کننده باشد. وقتی یک کننده از یک تشکل ورزشی رای می دهد، این رای عقبه دارد و تفکر پای آن خوابیده است. یک تفکر پخته که حاصل ماه ها و شاید سال ها بحث و تبادل نظر خبرگان پشت آن باشد و برای همین ضریب خطای آن کاسته می شود.

وی تاکید کرد: اگر ساختار درست باشد و همه افراد جای خود قرار گیرند، آن وقت خلایی ایجاد نمی شود تا افراد غیر مسئول و غیر مرتبط به ورزش مربی تیم ملی پیشنهاد دهند و این پیشنهاد عملیاتی شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 391

به "مشکل اصلی فوتبال ایران ساختار است، دولت نباید در فوتبال دخالت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل اصلی فوتبال ایران ساختار است، دولت نباید در فوتبال دخالت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید