لزوم تدوین استانداردهای جدید برای مقابله با شیوع بیماری ها به وسیله هوا

به گزارش طرفداران رونالدو، کارشناسان خواهان استانداردهای جدیدی برای مقابله با بیماری هایی هستند که به وسیله هوا منتقل می شوند.

لزوم تدوین استانداردهای جدید برای مقابله با شیوع بیماری ها به وسیله هوا

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از متخصصان باور دارند، با استفاده از درس هایی که همه گیری کووید 19 به دنیا داد، استانداردهای ساختمان برای محافظت بهتر در برابر بیماری هایی که به وسیله هوا منتقل می گردد باید تغییر پارادایم را تجربه نمایند.

الگوواره یا پارادایم، سرمشق و الگوی مسلط و چهارچوب فکری و فرهنگی است که مجموعه ای از الگوها و نظریه ها را برای یک گروه یا یک جامعه شکل داده اند. هر گروه یا جامعه، واقعیات پیرامون خود را در چارچوب الگوواره ای که به آن عادت نموده تحلیل و توصیف می نماید.

متخصصان در مجله ساینس نوشتند، در طراحی های آینده ساختمان باید اقدامات تهویه و تمیز کردن هوا از جمله فیلتراسیون و ضد عفونی با استفاده از هر دو فیلتر و دستگاه های فرابنفش لحاظ گردد.

این در حالی است که داده های به دست آمده حاکی از آن است، ذرات ریز حاوی ویروس کرونا که با تنفس، گفتار عطسه و سرفه آزاد می شوند، عامل اصلی گسترش کووید 19 هستند.

39 کارشناس که شامل بعضی از برجسته ترین مهندسان محیط زیست در دنیا هستند، خاطرنشان کردند که در نحوه تنظیم دولت ها در خصوص ایمنی مواد غذایی، بهداشت و آب آشامیدنی در مقایسه با عوامل بیماری زای موجود در هوا اختلاف زیادی وجود دارد.

نویسندگان نوشتند، انتقال هوایی بیماری ها برای مدت طولانی شناخته نشده بود، زیرا ردیابی عفونت های موجود در هوا بسیار دشوارتر است، در حالی که آلودگی غذا و آب تقریباً همواره از یک منبع قابل شناسایی است.

انجام مطالعات درباره نتقال بیماری به وسیله هوا بسیار دشوارتر است زیرا هوا به عنوان یک ماده مسری، گسترده است، متعلق به کسی نیست و غیرقابل کنترل است.

علاوه بر این، مدرن ترین ساخت و سازهای ساختمان پس از کاهش اعتقاد به مهم بودن عوامل بیماری زای موجود در هوا اتفاق افتاده است و بنابراین فاقد عناصر طراحی و ساخت برای کاهش خطر است.

آنها گفتند: نرخ تهویه برای مکان های مختلف با توجه به فعالیت های صورت گرفته در آنجا متفاوت خواهد بود؛ به عنوان مثال سالن های سینما و سالن های ورزشی جزء مکان هایی هستند که به تهویه بیشت و گسترده تر احتیاج دارند.

این مقاله همچنین اضافه کردن سیستم های کنترلی برای تنظیم میزان استفاده از انرژی و جلوگیری از آلودگی هوا از آلودگی های خارجی در داخل خانه را نیز مهم می داند.

نویسندگان خواهان استانداردهای دنیای کیفیت هوای داخلی (IAQ) به رهبری سازمان دنیای بهداشت و تدوین استانداردهای جامع توسط دولت های ملی و نهادهای متخصص شدند.

آنها همچنین خواهان استفاده گسترده از مانیتورها شدند، به طوری که عموم مردم از کیفیت هوا در فضاهای داخلی مشترک خود مطلع شوند.

متخصصان نتیجه گیری کردند: تغییر پارادایم در مقیاسی که هنگامی که گزارش بهداشتی چادویک در سال 1842 دولت انگلیس را ترغیب کرد شهرها را به سازماندهی منابع آب پاک و سیستمهای فاضلاب متمرکز ترغیب کند، مورد احتیاج است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 973

به "لزوم تدوین استانداردهای جدید برای مقابله با شیوع بیماری ها به وسیله هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تدوین استانداردهای جدید برای مقابله با شیوع بیماری ها به وسیله هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید