قیمت هر متر مسکن ملی چند؟

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران : قیمت ساخت مسکن ملی از 4 میلیون در بعضی استانها عبور نموده است.

قیمت هر متر مسکن ملی چند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، وزیر راه و شهرسازی درباره افتتاح و تحویل واحدهای مسکن ملی تا خاتمه دولت دوازدهم گفته است: این موضوع بستگی مستقیم به همکاری مردم دارد و هر چه مردم در پرداخت و واریز اقساط خوش حساب تر باشند پروژه زودتر تحویل می گردد اما پیش بینی ما این بوده که تا خاتمه عمر دولت 80 هزار واحد مسکن ملی افتتاح گردد.

با این حال اما و اگرها در مورد ملی ادامه دارد. در حالی که در آذرماه هزینه ساخت هر متر مربع مسکن ملی 3.3 میلیون تومان گزارش شد اخیرا محمودزاده، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی تاکید نموده است که قیمت ساخت مسکن ملی از 4 میلیون در بعضی استانها عبور نموده است .

وی با بیان اینکه هزینه ساخت مسکن ملی همان قیمت تمام شده ساخت است، گفت: در قراردادهای مسکن ملی هم همان زمان اعلام کردیم که قیمت مسکن ملی هم قیمت تمام شده ساخت واحد است و با توجه به افزایش هزینه ها از جمله سیمان و فولاد نهایت 5 تا 10 درصد تغییری در قیمت ها ایجاد گردد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت نهایی مسکن ملی اکنون در بعضی استان ها تا متری 4 میلیون تومان افزایش داشته است، اضافه کرد: در ابتدا معین قیمت پروژه های مسکن ملی را به عهده استان ها گذاشتیم و بعد با قیمت های متفاوتی روبرو شدیم که در استان های مختلف تصمیم گیری شد.

او ادامه داد: البته تاکید می کنم درباره قیمت های جدید فقط تصمیم گیری شد و هیچ وقت اجرایی نشده است. با این حال به این جمع بندی رسیدیم که ساخت مسکن ملی با یک مبلغ معین معین گردد و با یک عدالت نسبی بتوانیم ساخت پروژه ها را پیش ببریم.

محمودزاده ادامه داد: از ابتدای پروژه مسکن ملی هم اعلام کردیم که بر اساس قیمت تمام شده است و آن، یک دلیل دارد؛ در تمام طرح های حمایتی دولت از بعد انقلاب، دولت فقط زمین، تسهیلات و خدمات فنی را ارائه می نماید و پول ساخت توسط مردم به وسیله تسهیلات دولتی و یا آورده آن ها تامین می گردد.

از سوی دیگر به گفته دبیر انجمن انبوه سازان قم، هزینه ساخت مسکن ملی بدون احتساب هزینه های ساخت و ساز متری شش میلیون تومان تمام می گردد .چنانچه قرار گردد دولت هزینه زمین هم از مردم اتخاذ کند، قیمت مسکن ملی برای مردم گران تمام می گردد. بنابراین ممکن است عده زیادی از این طرح استفا دهند!

جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن نیز گفته است: قیمت پایه مسکن ملی 2 میلیون و 700 هزار تومان است اما قیمت تمام شده ساخت مسکن ملی به عنوان قیمت نهایی محسوب می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 960

به "قیمت هر متر مسکن ملی چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت هر متر مسکن ملی چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید