قلعه نویی: درباره کرونا باید زودتر اطلاع رسانی می شد، معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته ام

به گزارش طرفداران رونالدو، سرمربی سپاهان می گوید از کمیته استیناف می خواد وقت بیشتری روی پرونده ملاقات تیمش با پرسپولیس بگذارد.

قلعه نویی: درباره کرونا باید زودتر اطلاع رسانی می شد، معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته ام

به گزارش خبرنگاران ، ایسنا نوشت: امیر قلعه نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: به خانواده های داغدار تسلیت می گویم و امیدوارم این ویروس هر چه زودتر در جهان نابود گردد. من از پزشکان و پرستاران که در این راه ایثار می نمایند، تشکر می کنم. باید اسم این عزیزان به عنوان قهرمانان ملی ثبت گردد. بحث اول درباره مسائل اخیر انتقادی به مسئولان کشور است که باید زودتر اطلاع رسانی می کردند از اول بهمن این کار انجام می شد و تمهیداتی که حالا انجام می گردد آن زمان در نظر گرفته می شد این همه مشکل نداشتیم. وقتی ویروس کرونا به ایران آمد یک همیتی شکل گرفت و حالا دارند با این ویروس مبارزه می نمایند. به نظر من باید به توصیه های پزشکی، بهداشتی و رفتاری مسئولان توجه کنیم. از صداوسیما تشکر می کنم که در این شرایط خوب اطلاع رسانی می نماید. به نظر من امن ترین جای جهان حالا خانه است. باید در خانه بمانیم و به توصیه ها عمل کنیم. اگر سال جاری سفر نرویم و هزینه آن را به قشر آسیب پذیر بدهیم هیچ اتفاقی نمی افتد. بعضی استانها مثل گیلان و مازندران قرمز هستند و این عزیزان اگر یک سال مسافرت نفرایند هیچ اتفاقی نمی افتد. باید توجه کنیم. شرایط بسیار سختی داریم و نباید به سادگی از آن گذشت. با توجه به امکانات و شرایطی که داریم این ویروس دارد هر روز بیشتر می گردد و اگر مردم رعایت ننمایند شرایط سخت تر خواهد شد.

او درباره اینکه بعضی از مردم با ایجاد یک چالش تصمیم گرفته اند این ماه از مستاجرانشان اجاره نگیرند، هم بیان نمود: ملت عظیم ایران در ادوار تاریخ نشان دادند در این شرایط چه انسان های عظیمی هستند، کشوری که 9 هزار سال فرهنگ و تمدن دارد در این شرایط هم خودش را نشان می دهد. انسان عظیمی در تهرانسر یک ماه اجاره هایش را نگرفته است، این کار خیلی عظیمی است. من مبلغ آن را ندیدم اما از نظر رفتاری و انسانی و اخلاقی میلیاردها می ارزد. وظیفه همه ما است و ما باید حتما در این شرایط کار خیر بیشتری انجام بدهیم و به قشر آسیب پذیر جامعه بیشتر یاری کنیم. از دولت هم می خواهم به این قشر بیشتر توجه نمایند. قشر ورزشی خیلی هایشان از پهلوان ها هستند و همواره در این زمینه پیشگام بودند، آقای محمد نادی را ببینید که چه کار عظیمی انجام داده است و ما اگر کاری انجام دهیم وظیفه مان است.

سرمربی سپاهان که با برنامه سلام، صبح بخیر صحبت می کرد درباره شایعه توبیخش از سوی هیات مدیره این باشگاه هم شرح داد: یک بنده خدایی چند سالی است که با ما مشکل دارد، این خبر را ایشان منتشر نموده است. ان شاءالله خدا در این شرایط به او یاری کند، اگر مراجعه کنید و ببینید ایشان قبلا کجا بوده و حالا چه شرایطی دارد متوجه می شوید. چنین خبری صحت ندارد و جا دارد از آقای مهندس تابش انسان شریف و بااصالت فوتبال ایران تشکر کنم. چنین چیزی نبوده است و تکذیب می کنم. دوستان کینه دارند. روحیات مرا می دانید. چنین مسئله ای نبوده است.

قلعه نویی درباره پفراینده ملاقات تیمش با پرسپولیس هم، گفت: درباره این پفراینده زیاد بحث شده وما هم یک لایحه ای نوشته ایم و به کمیته محترم استیناف داده ایم و امیدوارم این عزیزان توجه بیشتری نمایند. یکی از دوستان کمیته انضباطی که مسئولیتی در صداوسیما هم دارد ببینید چطور دارد تیکه می اندازد. کسی که این دو مسئولیت را دارد کنایه می زند و عدالت را در گفتارش رعایت نمی نماید چطور توقع دارید او در رای خود عدالت را رعایت کند.

او ادامه داد: به هر حال بحث این بوده که امیدوارم کمیته استیناف توجه بیشتری به این لایحه کند و وقت بیشتری بگذارد. البته الان مهم ترین بحث کرونا است. کمیته انضباطی هم یقینا امیدواریم این کار را نموده باشد و کمیته استیناف وقت بیشتری بگذارد و از این رفتارها انجام ندهد. شما وقتی جایی مسئولیت دارید نمی توانید علایق رنگی تان را نشان بدهید. این کار خوبی نیست و شخصیت حقوقی باید رعایت گردد اما در مملکت ما این چیزها عادی است. ما قرار بود بازی کنیم.

قلعه نویی اضافه نمود: من هرچیزی را که باید در زندگی ام بگویم، می گویم و برایم مهم نبوده و خیلی هم از این مسائل آسیب دیده ام. ما همه کارهایی که باید برای بازی با ذوب آهن انجام می دادیم برای بازی با پرسپولیس هم انجام دادیم. با احترامی که برای این تیم و طرفدارانش داریم و وقتی این دو تیم با هم بازی می نمایند بعد از دربی بیشترین توجه را دارد. ما براساس شرایطی که اردویمان را انجام دادیم، تا یک ربع به دو دیدیم جمعیت غیرعادی است و تجمع بیشتری است. همواره 100 نفر 200 نفر می آمدند اما این بار 2، 3 هزار نفر آمده و در هتل را هم بسته بودند با بند یا طنابی که در فیلم هم هست. من به آقای فتاحی گفتم برو ببین مشکل چیست؟ گفتند خواسته شان این است که تیم بازی نکند. ما همان موقع با مسئولان بالاتر تابش و نیک فرد تماس گرفتیم. می خواهم بگویم اصلا بحث آقای تابش این نیست. وقتی شرایط غیرعادی است و سلامت در خطر است. وظیفه همه نشاط و امنیت جامعه است. آقای تابش رفت از مقام بالاتر که استاندار بود کسب تکلیف کرد.

سرمربی سپاهان همچنین، گفت: او رفت از آقای استاندار کسب تکلیف کند او هم با دو سه وزیر صحبت کرد و قرار شد به خاطر مسائل ملی این بازی انجام گردد. من از دوستان سوال دارم چطور بعد از یک هفته همه بازی ها لغو شدند و چرا قوانین در روز و ساعت و هفته تغییر می نماید.

او درباره ویدئویی که از او در رختکن تیمش قبل از بازی با پرسپولیس هم منتشر شد شرح داد: بنده اعلام می کنم تا داوران و پرسپولیس نرفته اند. وقتی یک بازی می خواهد انجام گردد قوانینی وجود دارد و قوانین این است که ناظر بازی و نماینده فدراسیون تیم ها را بخواهد، داورها باشد و دو تیم به همراه نماینده فدراسیون که جلوی داوران حرکت می نماید وارد شوند. دوستان کم لطف هستند. ما با توجه به اینکه وقت نداشتیم و می خواستیم در راهرو بچه ها جمع نمایند و نفسشان بالا بیاید.

قلعه نویی در پاسخ به این پرسش که فکر می نماید چه زمانی مسابقات لیگ از سر گرفته گردد هم اظهار کرد: شرایط جهان و کشور خاص است و اینکه هرکس هر تاریخی بدهد قطعیت ندارد. همه چیز به این ویروس بستگی دارد و معلوم نیست تا این تاریخ تمام گردد یا خیر. کار خیلی خوبی که ما انجام دادیم جلسه ای با تیم پزشکی و کادر فنی گذاشتیم و با تمرینات تیممان را قرنطینه کردیم ما اول تمرین تب بازیکنان را می گیریم یک ساعت قبل از تمرین رختکن ها را ضدعفونی می کنیم بعد از آن همانطور. اگر ما تمرین ها را تعطیل کنیم بازیکنان به شهرستانها می فرایند. دو نفر برای گیلان و مازندران و تهران داریم که استانهای قرمزی هستند و اینها اگر بفرایند و برگردند چه اتفاقی می افتد. ما با اصول علم تمرین و مسائل بهداشتی آنها را نگه داشتیم. تمرین زیر یک ساعت هست که مقاومت بدن کم نگردد ما با این راهکارها تمریناتمان را انجام می دهیم و تیم را قرنطینه کردیم.

سرمربی سپاهان در انتها گفت: آخر سال است و مردم شرایط خوبی ندارند. من امیدوارم عزیزانی که می توانند در کار خیر بیشتر شرکت نمایند بیشتر به هم محبت کنیم من هم انسان هستم و معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته ام و از همه دوستان حلالیت می طلبم رنجشی از من دارند مرا حلال نمایند. امیدوارم دست به دست هم بدهیم. ایران کشور ثروتمندی است و هم مردم عزیز ایران در نهایت شادی باشد و هم این ویروس لعنتی هرچه زودتر در جهان نابود گردد. باز هم از همه ایرانیان حلالیت می طلبیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 162

به "قلعه نویی: درباره کرونا باید زودتر اطلاع رسانی می شد، معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: درباره کرونا باید زودتر اطلاع رسانی می شد، معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید