5 جدال سرنوشت ساز استقلال پیش از دوئل با پرسپولیس

به گزارش طرفداران رونالدو، لین مسابقه استقلال در تابستان امسال مقابل گل گهر خواهد بود و شاگردان فرهاد مجیدی پس از رویارویی با پدیده باید از مردان امیر قلعه نویی هم در ورزشگاه آزادی استقبال کنند.

5 جدال سرنوشت ساز استقلال پیش از دوئل با پرسپولیس

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، هیاهوی ملاقاتهای ملی تمام شد و دوباره از چند روز دیگر پیکارهای باشگاهی در صدر اخبار فوتبال ایران قرار خواهد گرفت. حالا باید تا اواسط تابستان لیگ برتر و جام حذفی با فشردگی دنبال شود تا تکلیف قهرمانان آن معین شده و پرونده این فصل مسابقات به طور کامل بسته شود. در این میان استقلال از هفته آینده درگیر ادامه پیکارهای لیگ برتر خواهد شد و پس از انجام پنج مسابقه حساس و سنگین، نوبت به رویارویی این تیم با پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی می رسد. مسابقه ای که به جرات می توان گفت برای استقلالی ها هم مقدار کل ملاقاتهای باقیمانده لیگ برتر اهمیت دارد (و شاید هم بیشتر) ولی قطعاً قبل از آن باید از گردونه آزمون مسابقات لیگ آنهم برابر رقبایی که سرمربیان استقلالی روی نیمکت خود دارند، سربلند خارج شوند.

استارت مقابل کاپیتان سابق

استقلال در آخرین روز بهار از پدیده پذیرایی خواهد کرد. مسابقه با تیمی که مهدی رحمتی را تحت نام سرمربی بالای سر خود می بیند و بدون شک این مربی برای رویارویی با آبی پوشان تهرانی انگیزه های فوق العاده زیادی دارد. رحمتی سالیان متمادی برای استقلال به میدان رفت و حتی به بازوبند کاپیتانی این تیم هم رسید ولی بهار سال 98 در آخرین ماه های آبی پوش بودنش، برخورد خوبی با او نشد و شاید به همین علت می خواهد خیلی چیزها را ثابت کند. قطعاً مهدی رحمتی حالا که پا به عرصه مربیگری گذاشته، نگاهش فراتر از پدیده خواهد بود و اینکه به نیمکت استقلال در آینده فکر کند، اصلاً اتفاق عجیب و یا ناجوانمردانه ای محسوب نمی شود؛ بنابراین می آید تا خودش را به استقلالی ها ثابت کند. همین مسئله و البته انگیزه بالای بازیکنانی که همواره مقابل استقلال و پرسپولیس با تمام وجود بازی می کنند، موجب افزایش دشواری کار آبی پوشان می شود. البته این نکته را هم نباید فراموش کنیم که پدیده در نیم فصل اول داخل خانه خود مغلوب استقلال شد.

جدال معنادار

اولین مسابقه استقلال در تابستان امسال مقابل گل گهر خواهد بود و شاگردان فرهاد مجیدی پس از رویارویی با پدیده باید از مردان امیر قلعه نویی هم در ورزشگاه آزادی استقبال کنند. بدون شک نبرد استقلال با تیم هایی که امیر قلعه نویی هدایت آنها را برعهده دارد، همواره مجذوب کننده و در اغلب اوقات پر حاشیه بوده است؛ بنابراین انتظار می رود چنین ماجراهایی بار دیگر تکرار شود. استقلال در مسابقه رفت نمایش خوبی مقابل گل گهر در سیرجان ارائه کرد و البته محمد رشید مظاهری هم یکی از بهترین روزهای خود را داشت تا شاگردان محمود فکری با یک پیروزی ارزشمند به تهران بازگردند اما حکایت مسابقه برگشت قطعاً می تواند از هر جهت متفاوت شود. این دو تیم همچنان در گردونه پیکارهای جام حذفی هم حضور دارند و شاید در صورت راهیابی به نیمه نهایی، آنجا دوباره با همدیگر ملاقات کنند. قطعاً قلعه نویی هنوز بدش نمی آید یک بار دیگر نیمکت استقلال را در آینده به او تعارف بزنند؛ بنابراین در مسابقه آینده انگیزه های ویژه ای خواهد داشت.

داستان منصوریان

علیرضا منصوریان در میانه رقابت های لیگ برتر هدایت آلومینیم اراک را برعهده گرفت. تیمی که هنگام آغاز مسابقات این فصل حساب چندانی روی آن باز نمی شد ولی حالا با کسب نتایج مناسب یکی از مدعیان کسب سهمیه لیگ لیگ قهرمانان آسیا محسوب می شود. آلومینیم که در نیم فصل اول با رسول خطیبی مغلوب استقلال محمود فکری شد، حالا باید روز دهم تیرماه میزبان استقلال باشد و این یعنی بهترین فرصت برای منصوریان تا برابر تیم اسبق خود عرض اندام کند. شبی که منصوریان پس از توقف خانگی با استقلال مقابل ذوب آهن (شهریور 96) کناره گیری خود از هدایت آبی پوشان را اعلام کرد، تأکید داشت دلش می خواهد روزی دوباره سرمربی این تیم شود و قطعاً از آن روز به بعد با هر تیمی به مصاف استقلال رفت، در اندیشه اثبات خود بوده است. علیمنصور برای این جدال تابستانی انگیزه های بسیار زیادی دارد و می خواهد با تمام وجود مچ بیاندازد. شرایطی که البته در مورد کادر فنی استقلال هم کم و بیش یکسان است .

آرزوهای خطیبی

طی چند ماه گذشته نام رسول خطیبی برخی اوقات به نام کاندیدای هدایت استقلال مطرح شد ولی هرگز حال و هوای جدی به خود نگرفت. در چنین شرایطی خود رسول هم متوجه یک این واقعیت شده که برای رسیدن به نیمکت استقلال باید ابتدا حداقل در یک تیم بزرگ دیگر توانایی های خود را به رخ بکشد؛ روی همین اصل به هیچ نام نمی خواهد مجال ایجاد شده در تراکتور را از دست بدهد. اتفاقاً خطیبی در نیمه تیرماه جدال فوق العاده حساسی هم با استقلال خواهد داشت. مسابقه ای که جدا از بحث نتیجه گیری و موقعیت دو تیم در جدول رده بندی لیگ برتر، برای سرمربی تراکتور حکم یک نمایشگاه فوق العاده ارزشمند جهت عرضه توانایی های خود را دارد. خطیبی به خوبی می داند طبق یک قانون نانوشته، هرگاه قرار به انتخاب سرمربی تازه برای استقلال بوده، نتایجی که کاندیداهای احراز این سمت در گذشته مقابل استقلال کسب کرده اند، حائز اهمیت تلقی شده است بنابراین باانگیزه ای چند برابر به مصاف آبی های مرکز می آید.

نبرد با مدیر فنی

و بالاخره می رسیم به آخرین مسابقه ای که استقلال باید پیش از رویارویی با پرسپولیس برگزار کند. جدال با سایپا... تیمی که قرار است پنج روز قبل از دربی مرکز مقابل استقلالی ها صف آرایی کند. فراز کمالوند تا چند ماه قبل یک مربی بود که استقلالی ها هیچ حساسیتی روی آن نداشتند ولی حالا حکایت کاملاً متفاوت شده است. فراز اسفندماه پارسال همراه با فرهاد مجیدی به کادر استقلال آمد و سمت مدیریت فنی این تیم را احراز کرد. اتفاقاً تیم در دوره حضور او نتایج خوبی هم گرفت که مهم ترین دستاوردش، صعود از مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا بود (البته انصافاً نباید همه چیز را به نام کمالوند نوشت. قطعاً فراز مؤثر بود ولی فرهاد مجیدی و سایر عوامل هم نقش پررنگی داشتند) ولی بلافاصله پس از بازگشت کاروان استقلال از عربستان، استعفا داد تا هدایت سایپا در ادامه رقابت های لیگ برتر را برعهده بگیرد؛ حالا حتماً رویارویی استقلال و سایپا به مراتب مجذوب کننده تر و حساس تر از گذشته می شود .

مزیت استقلال

بدون شک تمام تیم ها مثل مربیانی که نام بردیم، می توانند برای استقلال قبل از جدال روز بیست و چهارم تیرماه برابر پرسپولیس دردسرساز شوند ولی فراموش نکنیم مردان فرهاد مجیدی مزیت هایی را هم در این دوئل های نفس گیر دارند. اولین و یکی از مهم ترین نکته ها این است که استقلال قبل از جدال با پرسپولیس، فقط یک مسافرت خارج از تهران پیش روی خود دارد و صرفا باید برای جدال با آلومینیوم راهی اراک شود. از طرف دیگر غیر از سایپا، هر چهار تیم دیگر که آبی ها باید پیش از جدال با پرسپولیس به مصاف آنها بروند، در نیم فصل اول مغلوب این تیم شده اند و همین مسئله بار روانی مثبتی برای مردان مجیدی ایجاد می کند. به هر حال استقلال پیش از دربی حساس جام حذفی، پنج مسابقه فوق العاده مهم هم دارد که هر کدام از آنها و سر مربیانشان می توانند در معین آینده آبی ها مؤثر واقع شوند.

خبر ورزشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1044

به "5 جدال سرنوشت ساز استقلال پیش از دوئل با پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 جدال سرنوشت ساز استقلال پیش از دوئل با پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید