فرصت حضور بخش خصوصی زنجان در بازسازی مناطق قره باغ فراهم است

به گزارش طرفداران رونالدو، شصت و سومین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.

فرصت حضور بخش خصوصی زنجان در بازسازی مناطق قره باغ فراهم است

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علی یگانه فرد، رئیس اتاق زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه جلسات شورا با موضوعات تعیین و با استفاده از نظرات بخش خصوصی و ظرفیت کارشناسی اتاق در راستای عملیاتی کردن نقشه راه تجارت خارجی استان، برگزار می گردد، گفت: همه سعی و کوشش اتاق در کنار حل مسائل واحدهای فراوریی، توسعه صادرات محصولات فراوریی واحدها است که امید است با همدلی شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد استان زنجان در بخش های مختلف باشیم.

او با اشاره به شناسایی بازارهای هدف جهت صادرات محصولات فراوریی استان زنجان و همچنین تمهیدات برای کسب سهمی از بازارهای کشورهای هدف، توضیح داد: طی جلسات گذشته بازار کشورهای بنگلادش و عراق موردبررسی نهاده شد و در همین زمینه اولویت هایی از سوی کنسولگری ایران در کربلا برای همکاری های مشترک با استان زنجان ارائه شده است.

یگانه فرد ادامه داد: بر همین اساس و با رایزنی های انجام شده، ساختمان کنسولگری در فصل بهار به مدت یک ماه در اختیار استان زنجان قرار خواهد گرفت که از این فرصت باید نهایت استفاده ممکن را کرد.

رئیس اتاق زنجان با بیان اینکه تجار عراقی خریدهای خود را نقدی انجام می دهند و این یک فرصت بسیار خوب برای فعالان مالی استان زنجان است، ابراز کرد: اتفاقات سیاسی که در منطقه اتفاق افتاده فرصت خوبی را نصیب استان زنجان جهت حضور در بازار کشورهای ارمنستان و مناطق آزاد شده قره باغ ایجاد نموده است.

یگانه فرد با اشاره به برنامه ریزی جهت دعوت از سفیر ارمنستان برای حضور در استان زنجان اظهار داشت: همچنین تدارکات لازم جهت اعزام یک هیئت تجاری به ارمنستان نیز در حال اجرا است، ضمن اینکه فرصتی جهت مشارکت استان زنجان همراه با استان های شمال غرب کشور در جهت بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ وجود دارد که درخواست اتاق آماده سازی زمینه حضور فعال استان در این بخش است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کسب رتبه دوم استان زنجان در پایش محیط کسب وکار فصل پاییز کشور، اظهار داشت: عملکرد استان زنجان در این بخش و همکاری واحدهای فعال مالی در بخش های مختلف مطلوب و جای تقدیر دارد.

رئیس اتاق زنجان در ادامه از فعالیت 65 واحد فراوریی در بخش صنایع برق و الکترونیک در استان زنجان با اشتغال 5350 نفر اطلاع داد و اضافه نمود: 29 محصول مختلف فراوریی با بیش از 17 میلیون دلار صادرات در میانگین سه سال گذشته در این بخش اتفاق افتاده که حدود 9 درصد صادرات استان زنجان را تشکیل می دهد.

او ادامه داد: در صورت تأمین 10 درصدی احتیاج کشورهای هدف ذیل نقشه راه در راستای صادرات محصولات فراوریی حوزه برق و الکترونیک، صادرات استان می تواند در این بخش به بالای 60 میلیون دلار افزایش پیدا کند.

در ادامه این جلسه گزارشی از شرایط صنایع برق و الکترونیک استان زنجان توسط کارشناسان اتاق ارائه شد که بر همین اساس زنجان به عنوان قطب صنایع برق و الکترونیک در کشور داشته و با ایفای نقش محوری در صنعت برق کشور بیش از 60 درصد تجهیزات برق فشارقوی در زنجان فراوری می گردد.

بر اساس آمار، 12 درصد از اشتغال استان در حوزه برق و الکترونیک است و سهم واحدهای صنایع برق و الکترونیک استان از کل صنایع استان 5 درصد است.

در بخشی از این نشست، استاندار زنجان با بیان اینکه برنامه ریزی و اقدامات اتاق در راستای نتیجه گیری از اقدامات و توسعه مالی استان قابل تقدیر است، اظهار داشت: استان زنجان آمادگی میزبانی از سفیر کشور ارمنستان و همچنین مشارکت در بازسازی مناطق قره باغ در بخش هایی که نقاط قوت استان زنجان محسوب شده را دارد.

فتح الله حقیقی، با تأکید بر برطرف مسائل شهرک برق و الکترونیک استان زنجان ابراز کرد: مسائل این شهرک از سالیان گذشته وجود داشته است، بازدید میدانی برای برطرف مسائل و آماده سازی زمینه حضور شرکت های مختلف از این شهرک صورت خواهد گرفت.

حقیقی استاندار زنجان با اشاره به موضوع ماینینگ و رمز ارزها بر لزوم ساماندهی افراد فعال در این حوزه تأکید کرد.

او در ادامه گفت: بیش از 150 میلیارد از مطالبات ایران ترانسفو از وزارت نیرو اخذ شده و در آینده نیز رایزنی ها برای دریافت مابقی طلب ها صورت خواهد گرفت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 798

به "فرصت حضور بخش خصوصی زنجان در بازسازی مناطق قره باغ فراهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت حضور بخش خصوصی زنجان در بازسازی مناطق قره باغ فراهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید