ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری

به گزارش طرفداران رونالدو، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، کارلوس اسگاربی وون استنمان سفیر اروگوئه در ایران، با حضور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری

دکتر سالارآملی در این دیدار با اشاره به حضور 40 دانشگاه ایرانی در سطح عالی در نظام های رتبه بندی معتبر جهانی و نیز برخورداری ایران از حدود یک میلیون دانشجوی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)، به ظرفیت های فراوان ایران در حوزه علمی و فناوری اشاره کرد.

وی در ادامه به بیان محورهای همکاری چهارگانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با کشورهای مختلف شامل؛ تبادل استاد و دانشجو و بورس، تحقیقات مشترک، زبان فارسی و پارک های علم و فناوری پرداخت و از آمادگی برای گسترش همکاری های فی مابین در هر چهار محور مذکور خبر داد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در ادامه، ضمن تشکر بابت همراهی و موضع موافق اروگوئه نسبت به جمهوری اسلامی ایران، برای دولت و ملت اروگوئه آرزوی موفقیت های بیشتر کرد.

کارلوس اسگاربی وون استنمان سفیر اروگوئه در ایران نیز با اعلام روی کار آمدن دولت جدید در اروگوئه که سیاست های متفاوتی نسبت به دولت قبلی دارد، از همراهی آن کشور با ایران در قطعنامه های سازمان ملل متحد خبر داد.

وی با بیان موفقیت بسیار زیاد دولت آن کشور در کنترل شیوع بیماری کووید -19، از آمادگی کشورش برای انتقال تجربیات در این حوزه خبر داد.

سفیر اروگوئه در ایران همچنین آمادگی کشور خود برای اعزام دانشجویان رشته های مختلف از جمله روابط بین الملل و علوم سیاسی به منظور تحصیل یا بورسیه در ایران را اظهار داشت.

دو طرف با تأکید مجدد بر آمادگی به منظور گسترش همکاری های علمی و فناوری به ویژه پس از انعقاد یادداشت تفاهم همکاری در آبان 1398 (نوامبر 2019) بین وزرای دو کشور که نیابتاً توسط پسندیده سفیر کشورمان و پس از مشورت با مرکز همکاری های علمی بین المللی به امضاء رسید، توافق کردند یکی از پارک های علمی و فناوری جهت گسترش همکاری ها و انتقال دانش و فناوری را به یکدیگر معرفی و مرتبط سازند.

در این دیدار دکتر باقری معاون گسترش زبان فارسی مرکز همکاری های علمی بین المللی که نخستین استاد زبان فارسی اعزامی به اروگوئه نیز بوده است، ضمن بیان علاقه مردم آن خطه به آشنایی با فرهنگ ایران، از استقبال پنجاه نفره از 15 جلسه فرهنگی برگزار شده در آن کشور خبر داد و اظهار داشت پس از مهار بیماری کووید -19، مجدداً استاد زبان فارسی به آن کشور اعزام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 453

به "ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت همکاری پارک های علمی ایران و اروگوئه برای انتقال فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید