شبکه شاد 65 درصد دانش آموزان را تحت پوشش قرار داده است

به گزارش طرفداران رونالدو، وزیر آموزش و پرورش گفت:هیچ دانش آموزی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و ابزارهای هوشمند نباید از آموزش به دور باشد و در حال حاضر شبکه شاد 65 درصد از دانش آموزان را در سراسر کشور پوشش داده است.

شبکه شاد 65 درصد دانش آموزان را تحت پوشش قرار داده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی با حضور در اخبار شبکه یک سیما ضمن تاکید بر بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی1400-1399در 15 شهریورماه جاری اظهار کرد: آموزش حضوری اولویت در ارایه آموزش ها برای وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان در سال تحصیلی جدید است.

وی اضافه کرد: مدرسه کارکردهای متفاوتی به جز آموزش هم دارد. تعاملات دانش آموزان با یکدیگر و حضور آنها در مدرسه و ارتباط معلم با دانش آموز و الگو پذیری از نقش معلم توسط دانش آموزان به اجتماعی شدن و تقویت مهارت های آنها در زندگی یاری می نماید.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر حفظ رعایت پروتکل های بهداشتی و اهمیت سلامت دانش آموزان گفت: از آنجا که معین نیست تا چه زمانی بیماری کرونا در کشور ادامه داشته باشد، ما نیازمند این هستیم که هم فعالیت های روزانه خود را داشته باشیم و هم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. در این خصوص حتی در مناطقی که تعداد دانش آموزان با مساحت کلاس منطبق نباشد باز هم ناگزیر هستیم کلاس ها را به صورت حضوری برگزار کنیم و در این صورت دانش آموزان را به دو یا سه گروه تقسیم خواهیم کرد و طبق برنامه ریزی هایی که توسط شورای مدرسه و منطقه شده است، دانش آموزان در گروه های کوچک تر و به صورت حضوری در مدارس آموزش خواهند دید.

حاجی میرزایی ادامه داد: هیچ دانش آموزی به دلیل عدم دسترسی به اینترنت و ابزارهای هوشمند نمی تواند از آموزش به دور باشد. در حال حاضر شبکه شاد65درصد از دانش آموزان را در سراسر کشور پوشش داده است. همچنین 35درصد مدارس روستایی و مناطق محروم ، زیر50نفر دانش آموز دارند که می توانند با رعایت کامل پروتکل بهداشتی، آموزش را به صورت حضوری و همه روزه ارائه دهند.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: صداوسیما هم در مورد فرایند آموزش در دوران کرونا بسیار خوب عمل کرد. شبکه های سیما حدود 98درصد کشور را پوشش می دهند و بعد از شیوع بیماری کرونا آموزش بسیاری از دروس به وسیله این شبکه ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه آموزش برای دانش آموزان مقطع ابتدایی مخصوصا کلاس اولی ها گفت: در مورد دانش آموزان ابتدایی با توجه به اینکه ارتباط دانش آموز و آشنایی آن با معلم بسیار در یادگیری و ادامه فرایند آموزش برای دانش آموزان ابتدایی، مخصوصا کلاس اولی ها مهم و تاثیرگذار است. تصمیم گرفته شده که دانش آموزان در گروه های کوچک و حتی دونفره به مدرسه بیایند و آموزش حضوری ببینند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: در شبکه شاد امکان برگزاری آزمون، ارایه تکالیف از سوی معلم به دانش آموز و برعکس فراهم شده است. همچنین در نسخه جدید شاد امکان دادن صفحه اختصاصی به معلم و برقراری ارتباط تصویری بین معلم و دانش آموز فراهم شده است.

وزیر آموزش و پرورش در مورد هزینه استفاده از شبکه شاد گفت: سعی می کنیم برای مناطق محروم هزینه اینترنت شاد رایگان و برای بقیه دانش آموزان، این هزینه یک سوم گردد.

4076/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 512

به "شبکه شاد 65 درصد دانش آموزان را تحت پوشش قرار داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه شاد 65 درصد دانش آموزان را تحت پوشش قرار داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید