فرایند بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی استان مرکزی رو به افزایش است

به گزارش طرفداران رونالدو، خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی گفت: عملکرد استان در زمینه اجرای قانون بکارگیری 30 درصد از بانوان در پست های مدیریتی، خوب و موثر بوده و سهم مدیریت بانوان در استان از سال 95 تا به امروز از 18 درصد به 22 درصد افزایش داشته است.

فرایند بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی استان مرکزی رو به افزایش است

سیدعلی آقازاده، امروز شنبه پنجم بهمن ماه در شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی با اشاره به اهمیت شورای راهبری اظهار کرد: در زمینه افزایش سطح تحصیلات کارمندان بویژه از کارشناسی به بالا، آمار خوبی در استان مشاهده می شود، همچنین جوان شدن بدنه اداری و پرسنلی دولت نیز در استان به چشم می خورد که نشان از کاهش سنوات خدمت در استان دارد و یک امتیاز خوب برای استان محسوب می شود.

وی در خصوص قانون بکارگیری 30 درصد از بانوان در پست های مدیریتی افزود: عملکرد استان در این زمینه خوب و موثر بوده است، فرایند تحقق این مهم در استان رو به افزایش بوده و در صورت ادامه همین فرایند، می توان تا سال 1400 در تحقق اهداف شورای راهبری توسعه مدیریت عملکرد خوبی را شاهد بود. سهم مدیریت بانوان در استان از سال 95 تا به امروز از 18 درصد به 22 درصد افزایش داشته است.

استاندار مرکزی در خصوص جانشین پروری مدیران شرح داد: 97 درصد انتصابات در استان درون سازمانی بوده و مرتبط با پرورش نیرو و تربیت نیروهای مناسب برای مشاغل لازم در سازمان های استان و دستگاه هاست و یک امتیاز ویژه برای استان محسوب می شود.

آقازاده همچنین تاکید کرد: مانعی برای بکارگیری نیروهای کار معین در پست های مدیریتی استان وجود ندارد.

وی در خصوص میز خدمت افزود: هدف از اجرای میز خدمت، حذف کاغذ و کاهش مراجعه مستقیم ارباب رجوع به دستگاه ها یا ادارات است که البته محتوای این میز در ادارات با توجه به میزان و نوع مراجعات متفاوت است و هر دستگاهی با توجه به میزان مراجعه کننده باید از این میز خدمت بهره لازم را ببرد و در نهایت همه موارد مربوط به میز خدمت در دستگاه ها باید در سازمان برنامه و بودجه استان متمرکز شود.

استاندار مرکزی با اشاره به مزایای استفاده از دولت الکترونیک گفت: تمامی دستگاه ها باید به عنوان یک وظیفه مهم و جدی از روش های جدید از جمله بکارگیری ابزار الکترونیک به جای استفاده حضوری و کاغذ، استفاده کنند.

آقازاده اظهار داشت: استفاده از اینترنت، اینترانت یا بستر کار الکترونیکی یا فعالیت های دولت الکترونیک، بر مبنای ساختارهای مورد اعتماد و امن باید صورت گیرد و همه باید در یک فضا دولت الکترونیک را فعال کنند، استفاده از اینترنت های گوناگون و متفرقه در این راستا کاری غیراستاندارد و نا ایمن است و رسیدن به اهداف مورد نظر را سخت می سازد در نتیجه باید یک اقدام کارشناسی در این رابطه انجام و راه حل مناسب ارائه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 77

به "فرایند بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی استان مرکزی رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند بکارگیری بانوان در پست های مدیریتی استان مرکزی رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید