بازسازی منزل: دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که بازسازی نمی شوند

به گزارش طرفداران رونالدو، زندگی امروز- دیواره بیرونی تئاتر شهر این روزها زخم های عظیمی بر تن خود تحمل می نماید و هیچ نهاد مسئولی اقدامی بر بازسازی این بنا نمی نماید.

بازسازی منزل: دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که بازسازی نمی شوند

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ترک های عمودی بر بدنه و پوسته بیرونی تئاتر شهر از مدت ها پیش ظاهر شده بودند؛ اما این روزها که اطراف تئاتر شهر به واسطه رفتن دستفروش ها کمی آرام تر و خلوت تر شده است، این فرصت را ایجاد می نماید تا دریابیم تئاتر شهر در محاصره آن همه هیاهو، چه زخم هایی بر تن داشته است. ترک های عمودی تئاتر شهر در میانه پوسته بیرونی به سمت بالا در حال رشد است.

این شرایط را باید در کنار آسیب های جدی به آجرها و کاشی های تئاتر شهر اضافه نمود. در گذشته نیز مدیریت تئاتر شهر برای جلوگیری از تخریب درها ورودی اقداماتی اتخاد کرد که کمی به جلوه های این درها خدشه وارد نموده است.

در سال های اخیر بارها بحث حریم تئاتر شهر مطرح شده است؛ اما پس از برچیده شدن حصار تئاتر شهر تا به امروز اتفاق خاصی در این باره رخ نداده است.

تئاتر شهر در تاریخ 30 تیر 1384 به شماره 12276 در لیست آثار ملی کشور ثبت شده است و این بدان معناست هر گونه بازسازی و تعمیرات در تئاتر شهر می بایست با نظارت میراث فرهنگی رخ دهد؛ اما بر سر بازسازی گری این ساختمان زیبا به نظر احتیاج به یک همگرایی سازمانی وجود دارد.

تئاتر شهر به سبب موقعیتش در پارک دانشجو با تعامد چند متولی روبه روست. از سوی متولی داخل ساختمان با وزارت ارشاد است و پس از یک دوره بازسازی در دو سالن سایه و قشقایی و تغییراتی در کارگاه نمایش و پلاتوها، تعمیرات و بازسازی تئاتر شهر - که قرار بود در چهارسو و سالن اصلی ادامه یابد - نیمه کاره می ماند. با این حال بخش بیرونی تئاتر شهر در اختیار شهرداری است و در طی سال های گذشته، این نهاد هیچ واکنش مثبتی برای بهبود یا بازسازی فضای بیرونی تئاتر شهر ننموده است.

هر چند در دوره 15 جشنواره عروسکی، به همت مرضیه برومند، پس از چند سال تن تئاتر شهر به وسیله شهرداری تهران شسته می گردد؛ اما اتفاقات بزرگتری چون بازسازی صفه تئاتر شهر رخ نمی دهد.

به نظر می رسد بازسازی پوسته بیرونی تئاتر شهر احتیاجمند همگرایی شهرداری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی است، رویدادی که تا به امروز رخ نداده است.

منبع: زندگی روز
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1197

به "بازسازی منزل: دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که بازسازی نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی منزل: دیواره تئاتر شهر و ترک هایی که بازسازی نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید