خواص باورنکردنی آلو خشک برای سلامت بدن

به گزارش طرفداران رونالدو، نتایج آنالیز ها روی تعدادی از زنان در سن یائسگی حاکی از آن است که مصرف روزانه آلو به علت داشتن مواد مغذی ممکن است برای سلامت استخوان مفید باشد و فاکتورهای التهابی که به بروز پوکی استخوان یاری می نماید، کاهش دهد.

خواص باورنکردنی آلو خشک برای سلامت بدن

به گزارش ایسنا، برآوردها حاکی از آن است که تا سال 2030 حدود 13.6 میلیون فرد بالای 50 سال در ایالات متحده به پوکی استخوان مبتلا می شوند. پوکی استخوان خطر شکستگی را به ویژه در افراد مسن افزایش می دهد. بعلاوه زنانی که یائسگی را تجربه می نمایند سطوح پایین تری از استروژن در بدنشان وجود دارد که باعث افزایش التهاب در بدن می گردد و می تواند به تحلیل رفتن استخوان ها منجر گردد.

تحقیقاتی که پیش از این انجام گرفته نشان می دهد عصاره های پلی فنول- ترکیبات گیاهی که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می نمایند و التهاب را کاهش می دهند - در آلو خشک موجود است و باعث کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب در نوعی از سلول های استخوانی موسوم به استئوکلاست می گردد.

در این مطالعه نو متخصصان آمریکایی تاثیر مصرف آلو خشک را بر سلامت استخوان ها پس از یائسگی آنالیز کردند. زنان یائسه با مقدار پایینی از تراکم استخوان که به عنوان پوکی استخوان تعریف می گردد در سه گروه قرار گرفتند:

- یک گروه به مدت 12 ماه روزانه 50 گرم آلو (حدود شش آلو) مصرف کردند.

- یک گروه به مدت 12 ماه روزانه 100 گرم آلو (حدود 12 آلو) مصرف کردند.

- گروه سوم آلو مصرف نکردند.

متخصصان نمونه های خون همه داوطلبان را قبل و بعد از آزمایش آنالیز و مشاهده کردند که نشانگرهای التهابی در هر دو گروه مصرف نماینده آلو در مقایسه با گروه کنترل کاهش قابل توجهی داشته است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: یافته های ما نشان می دهد که مصرف 6 تا 12 عدد آلو خشک در روز ممکن است فاکتورهای التهابی را کاهش دهد در حالیکه این فاکتورهای التهابی می توانند به تحلیل رفتن استخوان ها در زنان یائسه منجر گردد. بنابراین، آلو خشک ممکن است یک مداخله غذایی اثربخش برای جلوگیری از افزایش فاکتورهای التهابی باشد که اغلب به عنوان بخشی از روند پیری مشاهده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1572

به "خواص باورنکردنی آلو خشک برای سلامت بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص باورنکردنی آلو خشک برای سلامت بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید