خبرنگاران فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله نهاده شد

به گزارش طرفداران رونالدو، کابل - خبرنگاران - سخنگوی نیروهای خارجی در افغانستان روز یکشنبه اعلام نمود که فرودگاه قندهار که پایگاه نظامیان آمریکایی نیز در آن نهاده شده است، صبح امروز مورد حمله راکتی نهاده شد.

خبرنگاران فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله نهاده شد

به گزارش خبرنگاران، سانی لگیت فرمانده نیروهای خارجی امروز در یک پیغام توئیتری با اعلام اینکه این حمله راکتی تلفات و خسارات در پی نداشته است، به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره ننموده است.

سید شریف سرتیپ، رئیس امنیت پلیس ولایت قندهار افغانستان نیز امروز در گفت وگو با رسانه های داخلی این کشور گفت که دو راکت به فرودگاه قندهار شلیک شده، اما خساراتی نداشته است.

وی در عین حال افزوده است که چهار راکت دیگر در شهرستان ارغستان کشف و خنثی شده است که آنها نیز آماده پرتاب به سوی اهدافی در فرودگاه قندهار بوده اند.

سانی لگیت در این رابطه هشدار اسکات میلر فرمانده نظامیان آمریکایی را نیز منتشر کرد که در آن به طالبان هشدار داده شده است که اشتباه نکنید ما تجهیزاتی برای پاسخ قدرتمند داریم و به تمام حملات علیه نیروهای ائتلاف پاسخ خواهیم داد.

گروه طالبان تأخیر چند ماه نیروهای آمریکایی برای خروج از افغانستان را یک تخطی آشکار از توافقنامه دوحه عنوان نموده و محمد نعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان دیروز گفت که پس از اول ماه مه هیچ ضمانتی نمی نمایند که به نظامیان خارجی حمله نگردد.

وی نیز در توئیتی گزارش رسانه ها مبنی بر حفاظت طالبان از پایگاه های نیروهای خارجی طی یک سال گذشته را رد نموده است.

این در حالی است که فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بصورت رسمی شروع شده است و امروز یکشنبه پایگاه شورابک در استان هلمند به ارتش افغانستان سپرده می گردد و نظامیان آمریکایی این پایگاه عظیم را ترک خواهند کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 947

به "خبرنگاران فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرودگاه قندهار افغانستان با راکت مورد حمله نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید