گریفیث: یمن در حال انحراف از جهت صلح است

به گزارش طرفداران رونالدو، مسئولان سازمان ملل در گزارشی به شورای امنیت درباره یمن اعلام کردند شبح قحطی مجدداً بر این کشور سایه افکنده است.

گریفیث: یمن در حال انحراف از جهت صلح است

به نقل از العربی الجدید، مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن از نبردهای شدید و نیازهای انسانی روزافزون سخن گفت و شرح داد که کووید 19 نیز باعث بدتر شدن اوضاع شده است و این کشور در حال منحرف شدن از جهت صلح است.

وی گفت که طی هفته گذشته به طرف های ذی ربط، پیش نویس اعلامیه مشترک را فرستاد که بیانگر مسائلی بود که طی مذاکرات پیشین مطرح شده بود.

گریفیث خاطرنشان کرد که زمان آن در حال حاضر فرارسیده است که طرف ها هرچه سریع تر مذاکرات و اعلامیه مشترک در خصوص توافق صلح را اجرا کنند.

وی درخصوص درگیری ها، نگرانی اش را به ویژه در خصوص درگیری ها در منطقه مأرب در شمال یمن ابراز و تاکید کرد که نقض توافق آتش بس اعلام شده در دسامبر در منطقه الحدیده، همچنان به صورت روزانه رخ می دهد.

از سوی دیگر، مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی نسبت به شبح قحطی در یمن هشدار داد.

وی مستقیماً گفت که بسکمک از طرف های حامی مالی از جمله عربستان، امارات و کویت که طی سال های اخیر متحمل مسئولیت بوده اند، هیچ چیزی را در سال جاری در سطح انسانی به سازمان ملل ارائه ندادند.

لوکوک تاکید کرد: ناشایسته است که تعهدی برای دادن پول داده شود و مردم این امید را پیدا کنند که کمکی به دست آنها می رسد، اما با وفا نکردن به وعده ها، این امیدها در هم بشکند.

وی عنوان داشت: بیش از 9 میلیون شخص به دلیل قطع روزافزون برنامه های کمک از جمله تغذیه، آب و مراقبت های درمانی متحمل ضرر شده اند. ادامه ممانعت از اعطای پول، به معنای دادن حکم مرگ خانواده های بسکمک است.

لوکوک از طرف های حامی مالی خواست تا از اکنون به بعد به وعده های خود عمل کرده و حمایت هایشان را افزایش دهند.

آلمان نیز موضع کشورهای عربی مذکور را تقبیح کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 538

به "گریفیث: یمن در حال انحراف از جهت صلح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گریفیث: یمن در حال انحراف از جهت صلح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید