پیروز توله یوز ایران در چه صورت زنده می ماند؟

به گزارش طرفداران رونالدو، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: بین 3 تا 4 ماهگی دوره حساسی از زندگی بچه یوز است، چرا که در این زمان شرایط ایمنی بدن آن تغییر می نماید و باید توجه کرد که توله یوز به علت عدم تغذیه از شیر مادر با ضعف سیستم ایمنی روبه رو است.

پیروز توله یوز ایران در چه صورت زنده می ماند؟

به گزارش تسنیم، دکتر حسن اکبری در رابطه با آخرین شرایط توله یوزپلنگ ایرانی نگهداری شده در مرکز پردیسان اظهار کرد: توله در مرحله عبور از شیر به مرحله گوشتخواری است و در حال حاضر از پیش غذا ها و کنسرو های مخصوصی که برای گذر از شیرخواری به گوشتخواری است، تغذیه می نماید. برآورد ما این است که اگر مشکل خاصی پیش نیاید توله یوز ظرف 2 هفته وارد مرحله گوشتخواری می گردد.

وی ادامه داد: زمانی که توله یوزپلنگ وارد مرحله گوشتخواری گردد، شرایط آن پایداری بیشتری خواهد داشت، اما مجدداً بین 3 تا 4 ماهگی دوره حساسی از زندگی بچه یوز است چرا که در این زمان شرایط ایمنی بدن آن کاملاً تغییر می نماید و با توجه به اینکه توله یوز ایران به علت عدم تغذیه از شیر مادر با ضعف هایی در سیستم ایمنی خود روبرو است، باید حداقل تا سرانجام چهارماهگی در تهران بماند چرا که امکانات، دسترسی ها و نظارت در پردیسان بیشتر و بهتر است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: اگر توله یوزپلنگ این چالش را نیز پشت سر گذاشته و زنده بماند پس از 4 ماهگی به سایت تکثیر توران که شرایط طبیعی تری دارد منتقل خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1423

به "پیروز توله یوز ایران در چه صورت زنده می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروز توله یوز ایران در چه صورت زنده می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید