هشدار هواشناسی درباره افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر

به گزارش طرفداران رونالدو، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر تا 2.5 متر و خلیج فارس تا 2 متر توصیه کرد که از شنا کردن اجتناب گردد.

هشدار هواشناسی درباره افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از پنج شنبه (18 شهریورماه) تا آدینه (19 شهریورماه) افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2.5 متر در منطقه ها ساحلی و فراساحل دریای خزر در استان های گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می گردد که مواج و متلاطم شدن دریا را در پی دارد.

در این شرایط جوی اجتناب از شنا، جلوگیری از تردد قایق های تفریحی و کوچک و احتمال آسیب تماشا تاسیسات دریایی توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2 متر در منطقه ها ساحلی و فراساحل چهارشنبه (17 شهریورماه) در شمال خلیج فارس در استان خوزستان، پنج شنبه (18 شهریورماه) در منطقه ها شمالی و مرکزی خلیج فارس در استان خوزستان و تنگه هرمز و آدینه (19 شهریورماه) در خلیج فارس در استان های خوزستان و بوشهرقابل پیش بینی است.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب تماشا شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و نیمه سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می گردد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1106

به "هشدار هواشناسی درباره افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی درباره افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید