تداوم کاهش دما و بارش باران در 10 استان

به گزارش طرفداران رونالدو، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد که بارش باران و کاهش دما در 10 استان طی روزهای آینده تداوم دارد.

تداوم کاهش دما و بارش باران در 10 استان

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز شنبه اول آبان ماه در منطقه های از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و در اواخر وقت در غرب گیلان و یکشنبه 2 آبان ماه در استان های گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش بینی می شود.

روز دوشنبه 3 آبان ماه با شمالی شدن جریان هوا روی دریای خزر، در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و در ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش بینی می شود.

همچنین سه شنبه 4 آبان ماه در استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و دامنه های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش پراکنده رخ می دهد.

بر این اساس، از اواخر روز دوشنبه 3 آبان ماه و طی روز سه شنبه 4 آبان ماه بارش در گیلان و مازندران شدید و دریای خزرمواج و توفانی خواهد بود.

روز چهارشنبه 5 آبان ماه در استان های ساحلی دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می دهد همچنین طی این پنج روز بارش در منطقه ها مرتفع و کوهستانی البرز به شکل برف خواهد بود.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه 3 و 4 آبان ماه به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، با توجه به تقویت جریانات جنوبی در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان و چهارشنبه 5 آبان ماه در منطقه های از سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

آسمان تهران فردا 2 آبان ماه قسمتی ابری به همراه غبار صبحگاهی و گاهی نیمه ابری در بعد از ظهر به همراه وزش باد با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد و طی دوشنبه 3 آبان ماه صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

طی امروز و فردا 1 و 2 آبان بندر عباس با بیشینه دمای 35 و34 درجه سانتیگراد گرم ترین مرکز استان کشور است و امروز اول آبان ماه اردبیل با بیشینه دمای 17 درجه سانتیگراد و فردا 2 آبان ماه اردبیل و زنجان با بیشینه دمای 17 درجه سانتیگراد خنک ترین مراکز استان کشور خواهند بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 1186

به "تداوم کاهش دما و بارش باران در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم کاهش دما و بارش باران در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید