نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم

به گزارش طرفداران رونالدو، نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال گفت: برای اعزام تیم ملی بانوان به قهرمانی آسیا بنا به شرایط تصمیم خواهیم گرفت.

نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم

الهام سلوکی نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال در گفت وگو با طرفداران رونالدو، در خصوص شرایط تیم های ملی بانوان (بزرگسالان، جوانان و نوجوانان) اظهار کرد: آخر سال 98 قرار بود اردوهای تیم ملی را شروع کنیم اما شیوع ویروس کرونا سبب شد که برگزاری اردوها به بعد موکول گردد.

وی در ادامه گفت: در این سال کارهای خوبی انجام شد. مسابقات مناطق را در چهار مرحله و با سطح کیفی خوبی برگزار کردیم. خروجی این مسابقات که در رده های نونهالان و خردسالان انجام شد برای ما بسیار مهم است. امیدوارم نتیجه کارهای زیربنایی که در این سال انجام شد را در تیم های ملی آینده ببینیم. تیم های ملی از خروجی همین مسابقات تشکیل خواهد شد.

سلوکی گفت: مسابقات قهرمانی آسیا کلا به تعویق افتاده است، زمان برگزاری جام باشگاه های آسیا هم قطعا تغییر خواهد نمود. برای جام باشگاه های آسیا باید خود باشگاه ها اعلام آمادگی نمایند. اگر شرایط مهیا باشد تیم ها اعزام خواهند شد.

نایب رییس بانوان فدراسیون هندبال گفت: تفکر مسئولان فدراسیون هندبال زیرسازی است و تصمیم مقطعی گرفته نمی گردد. تفکر رییس فدراسیون این است که کاری که برای رده های پایه انجام می گردد هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. بر همین اساس برای رده های پایه انرژی زیادی خواهیم گذاشت. امیدواریم با کارهای زیربنایی و هدفمند اتفاقات خوبی در بخش بانوان رخ دهد. همچنین دوره مربیگری b جهانی نیز در این سال انجام شد که خروجی آن نیز برای توسعه تیم های ملی خواهد بود.

سلوکی در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم به اعزام تیم های ملی به مسابقات قهرمانی آسیا امید داشته باشیم، گفت: برای رده های پایه برنامه زیادی داریم و هر کاری برای آن ها کنیم یک پس انداز برای هندبال ایران است. در سال های اخیر تیم ملی بزرگسالان در قهرمانی آسیا مقام های ششمی یا هفتمی را کسب نموده است. در حال حاضر تیم ملی بانوان ما جزو چهار تیم برتر آسیا نیست. باید کاری کنیم که بتوانیم جزو چهار تیم قرار بگیریم از این رو به دنبال تشکیل تیم امید هستیم. در خصوص اعزام تیم ملی بزرگسالان به قهرمانی آسیا باید ببینیم شرایط به چه سمت و سویی پیش خواهد رفت. نمی توان از اکنون صحبت کلی داشت تا جایی که می دانم کلیه مسابقات به تعویق افتاده و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می افتد. بنا به شرایط برای اعزام تصمیم خواهیم گرفت.

وی در ادامه گفت: حتما برای مسابقات غرب آسیا و جام باشگاه های آسیا برنامه داریم. قرار بود اردوها برای این مسابقات از اسفند تشکیل گردد اما با این شرایط همه چیز بهم ریخت.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در سال 98 رخ داد گفت: در این سال کارهای مهمی انجام شد. درست است که هندبال یک بخش حرفه ای دارد اما بخشی از آن هم همگانی است. برای اولین بار طرح هندبال برای همه را اجرا کردیم که برای رده سنی 6 سال تا 90 سال بود. هندبال خانواده را داشتیم، یک حلقه مفقوده بود و ما توانستیم خانواده را دور هم جمع کنیم که اتفاق ارزنده ای بود. هندبال پارکی را با حداقل امکانات راه اندازی کردیم. دوشنبه های هندبالی داشتیم. هندبال ویلچری را راه اندازی کردیم کار قشنگی بود و مسابقات آن را نیز برگزار کردیم.

وی در سرانجام گفت: با همکاری رسانه اولین بار بازی لیگ برتر بانوان را از جام جم پخش کردیم. بازی هیجان انگیز و مهمی بود. کار سختی بود که توانستیم انجام دهیم. همچنین به واسطه رادیو ورزش لیگ دسته یک بانوان را پخش کردیم. در بخش بانوان کار زیادی داریم، امیدواریم در سال آینده نیز اتفاقات خوبی را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 125

به "نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب رییس هندبال: بنا به شرایط برای اعزام بانوان به قهرمانی آسیا تصمیم می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید