مرکل: تشخیص زنجیره 75 درصد ابتلاها دیگر برای ما ممکن نیست

به گزارش طرفداران رونالدو، صدر اعظم آلمان در شروع فصل سرد سال کشور را در شرایط دراماتیکی ارزیابی کرد و گفت که دیگر تشخیص زنجیره 75 درصد ابتلاها به کرونا امکان پذیر نیست.

مرکل: تشخیص زنجیره 75 درصد ابتلاها دیگر برای ما ممکن نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و نخست وزیران ایالت های شانزده گانه این کشور روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدئویی بر سر اعمال محدودیت های سختگیرانه در خصوص تماس شهروندان با یکدیگر به توافق رسیدند.

دولت آلمان میخواهد با تعطیلی گسترده تمام فعالیت های تفریحی در سطح کشور، موج دوم کرونا را بشکند. بدین گونه دولت می خواهد گسترش بدون کنترل این ویروس همه گیر را مانع گردد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

هم اکنون ریسک لجام گسیخته و غیرقابل کنترل شیوع این ویروس روز به روز در حال افزایش است و شمار مبتلایان تقریبا هر هفته دو برابر می گردد.

این اقدامات محدودکننده از روز دوشنبه آینده دوم نوامبر به اجرا درخواهند آمد و تا خاتمه این ماه ادامه خواهند یافت.

بر اساس محاسباتی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس ویدئویی ارائه داد، در صورتی که محدودیتی در تماس افراد ایجاد نگردد، در عرض یک هفته شمار مبتلایان به 28هزار نفر در روز خواهد رسید.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان امروز (پنج شنبه) در یک بیانیه مجلسی از اقدامات و محدودیت های سختگیرانه برنامه ریزی شده برای کشورش به منظور مهار کرونا حمایت نموده و اقدامات جدید را مناسب و ضروری دانست.

مرکل در این باره گفت: ما در شروع فصل سرد سال در شرایط دراماتیکی قرار داریم. این شرایط بدون استثناء همه ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

صدر اعظم آلمان در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد: ما نمی توانیم تشخیص دهیم که 75 درصد ابتلاها از کجا نشات می گیرند. ما باید سریعا از این شرایط خارج شویم، در غیر این صورت شرایط فعلی می تواند منجر به این گردد که به زودی بخش های مراقبت های ویژه تحت فشار قرار گیرند.

وی این مسئله را مهم رزیابی کرد که دوباره آلمان بتواند زنجیره ابتلا به بیماری کرونا را پیگیری کند.

وی هدف از اقدامات و محدودیت های جدید را کاهش سیستماتیک روابط دانسته و گفت: برخوردها باید به صورت گسترده کاهش یابد. وی اضافه نمود: تنها این گونه است که خطر سرایت ها می تواند کاهش یابد.

مرکل همچنین درباره اطلاعات نادرست در این بحران هشدار داده و این مسئله را عامل به خطر افتادن زندگی انسان ها دانست.

در جریان سخنرانی مرکل در مجلس، نمایندگان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان اعتراض شدیدی به اظهارات وی وارد نموده و سخنرانی اش را متوقف کردند.

مرکل همچنین در بیانیه مجلسی به شرایط دراماتیک دیگر کشورهای اروپایی هم اشاره نموده و درعین حال اروپا را در شرایط فعلی آماده تر از بهار امسال میلادی در مقابله با این بحران دانست.

صدر اعظم آلمان همچنین گفت: زمستان سخت و چهار ماه طولانی و سخت در پیش روی ما قرار گرفته است، اما تمام خواهد شد. این بیماری همه گیر یک آزمون پزشکی، مالی، اجتماعی، سیاسی و روانی برای ما است.

وی اضافه نمود: ما تنها با همبستگی و آمادگی کامل برای تبادل آشکار و شفاف داده ها با یکدیگر می توانیم با این بحران مقابله کنیم.

اخیرا آمار مبتلایان به کرونا در آلمان به شدت در حال افزایش است و رکوردهای روزانه جدیدی را ثبت می نماید.

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال 481013 نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده و 10359 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 613

به "مرکل: تشخیص زنجیره 75 درصد ابتلاها دیگر برای ما ممکن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: تشخیص زنجیره 75 درصد ابتلاها دیگر برای ما ممکن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید