مردم در سفر های نوروزی امسال، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند

به گزارش طرفداران رونالدو، ولی تیموری پیش از ظهر امروز شنبه 7 فروردین 1400 با همراهی سید جواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری و تعدادی از مدیران فرودگاه مهرآباد و نیز ایستگاه راه آهن تهران، ضمن بازدید از بخش های مختلف، بر رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی تاکید کرد.

مردم در سفر های نوروزی امسال، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند

او در این بازدید با حضور در بخش های مختلف فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن، از نزدیک با تعدادی از مدیران و کارکنان این دو دستگاه و نیز با تعدادی از مسافران در سرانجامه های مسافری فرودگاه و راه آهن گفتگو کرد و در جریان چگونگی و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی قرار گرفت.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در این بازدید ها ضمن تأکید بر رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی از سوی دستگاه هایی مثل فرودگاه، راه اهن و سرانجامه های مسافربری و نیز از سوی مسافران از نحوه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در نوروز 1400 ابراز رضایت کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدید های میدانی و گزارش های دریافتی، بیشتر مسافران و مردم در نوروز امسال شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند.

او در این باره گفت: تاکید ما در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز ستاد ملی مقابله با کرونا پرهیز از سفر های غیرضروری و نیز حضور نیافتن در شهر های قرمز و نارنجی بود که خوشبختانه تا کنون این مسائل به خوبی رعایت شده است.

تیموری با اشاره به سرانجام موج اول تعطیلات نوروزی اضافه نمود: در بخش اول تعطیلات نوروزی شاهد این بودیم که مسافران به خوبی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود. در این میان تاسیسات گردشگری اعم از هتل ها و مراکز مجاز اقامتی، رستوران ها، مجتمع های خدمات گردشگری بین راهی و ... به خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا همکاری داشتند و تمام دستورالعمل های ابلاغی از سوی این ستاد به خوبی رعایت شد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: در موج دوم تعطیلات نوروزی که مصادف با هفته دوم فروردین و هفته کاری است به نظر می رسد اکثریت سفرها، سفر های کاری است و پیش بینی می شود حجم سفر ها نسبت به موج اول تعطیلات کاهش یابد؛ با این حال رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی از سوی مسافران، تاسیسات گردشگری و نیز شرکت های هواپیمایی، ریلی و اتوبوس های برون شهری الزامی است.

در این بازدیدها، همچنین مدیران بخش های مختلف فرودگاه مهرآباد و راه آهن تهران با ارائه گزارش به رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به تشریح چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی در این دو محل به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا پرداختند.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 7ronaldo7.ir شناسه مطلب: 904

به "مردم در سفر های نوروزی امسال، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم در سفر های نوروزی امسال، شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید